Volkswagen Polo 2022: technická data, cena, datum vydání

V Evropě se bude Polo 2022 prodávat ve formátu kompaktního hatchbacku, který do třetí generace vstoupil zhruba před čtyřmi lety a nyní se připravuje na svůj debut v aktualizované podobě. Přepracování přineslo pětidveřovému nový design karoserie, lepší povrchovou úpravu a vylepšenou elektronickou výbavu.

Vzhled se mění

Zvenčí je nový Volkswagen Polo 2022 snadno rozpoznatelný podle nově navržených světlometů a jiné konfigurace masky chladiče. Zadní část hatchbacku přitahuje pozornost novými světly s originální grafikou a příplatkovými sekcemi na pátých dveřích. Celá světelná výbava pětidveřového modelu je nyní standardně diodová, ve starších variantách výbavy jsou nabízeny světlomety IQ.Light-Matrix.

Novinka se ukázala v nejdražší verzi R-Line, která se vyznačuje speciálním bodykitem, leskle černým zdobením prvků karoserie a velkými ráfky (až 17 palců). Existují tři jednodušší verze: Basic Polo, Life a Style.

zařízení

V polo salonu jsou vylepšení lokálního charakteru. Jednou z nejdůležitějších novinek je nahrazení analogových vah přístrojů digitálními. Jeho velikost je 8 nebo 10,25 palce, v závislosti na verzi. Na výběr je také mezi několika multimediálními systémy. Nejjednodušší – Composition Media – má 6,5palcový displej, pokročilejší Ready2Discover Media Center je vybaveno 8palcovou obrazovkou a informačním a zábavním komplexem založeným na architektuře MIB3 s nabízenou 9,2palcovou dotykovou obrazovkou.

Kromě již vyjmenovaných funkcí je nově navržený hatchback vybaven řídicí jednotkou klimatizace s dotykovými tlačítky, bezdrátovým nabíjením pro chytré telefony, couvací kamerou, vnitřním osvětlením a USB připojením pro cestující vzadu.

Seznam dostupných elektronických asistenčních systémů zahrnuje automatické brzdění, udržování v jízdním pruhu a parkovací asistent. Nechybí Travel Assist Road Autopilot, rozšířená verze radarového tempomatu. Další inovací z hlediska bezpečnosti je zavedení centrálního airbagu, který se po aktivaci rozvine mezi řidiče a spolujezdce a zabrání srážce.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Specifikace Volkswagen Polo 2022

Hatchback Polo bude v Evropě k dispozici pouze s tříválcovými benzínovými motory. Jednotky jsou nabízeny k výběru:

  • 1,0 MPI (80 k, 93 Nm);
  • 1.0 TSI (95 k, 175 Nm);
  • 1.0 TSI (110 PS, 200 Nm);
  • 1.0 TGI (90 PS, 160 Nm).

Vysavač „Junior“ je kombinován pouze s 5-ti stupňovou manuální převodovkou. Turbomotor 1.0 TSI lze spárovat se 7stupňovým „robotem“ DSG nezávisle na posilovači a pro verzi s výkonem 95 k je k dispozici i manuální převodovka. Plynový motor 1.0 TGI tvoří tandem s 6MKPP.

Datum vydání a cena Honda Civic 2022

Příjem objednávek na model začíná v květnu, hotové vozy dorazí k dealerstvím koncem léta 2021. Ceny začínají kolem 16 000 eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis