Honda Civic 2022: Prezentace, ceny, technická data

11. generace sedanu Honda Civic ve formátu prototypu debutovala v listopadu loňského roku a nyní vůz konečně převzal výrobní linky. S předreformním vozem má nový model pramálo společného, ​​má totiž zcela jiný design karoserie a zásadně odlišnou architekturu interiéru. Zdědila se pouze technologie, ale i zde došlo ke změnám. Hlavním trhem pro Civic bude i nadále americký trh, kde je lídrem ve své třídě. Montáž limuzín pro CR probíhá v závodě ve městě Alliston (Ontario, Kanada). Hatchbacky jsou v Indianě registrovány s několikaměsíčním zpožděním. Zajímavostí je, že pětidveřové hatchbacky se dříve vyráběly ve Velké Británii, tamní firma však byla uzavřena a poté čeká stejný osud i továrnu v Turecku. To znamená, že vozy Honda se nyní dovážejí z Ameriky do Evropy.

Změna obrázku

Designově se nový Civic 2022 vzdálil svému předchůdci a přiblížil se tradičním vozům dřívějších generací. Přestože vývojáři ujišťují, že za pomyslnou neochotou je postava řidiče a auto je stále připraveno poskytnout vzrušení. Vzhled se však přizpůsobuje klidné náladě: v přítomnosti dlouhé nízké kapoty, klasických horizontálních světlometů a rovné linie prahů. Zvýrazněná žebra na bočních stěnách a nafoukaný „ocásek“ víka kufru dělají vzhled ještě vzrušujícím.

Rozměry sedanu se téměř nezměnily. Rozvor narostl o 36 mm (na 2736 mm) a celková délka o 33 mm (na 4674 mm). Šířka a výška si přitom zachovaly stejné hodnoty – 1801 a 1415 mm. Zadní rozchod byl rozšířen o 13 mm.

Paleta barev karoserie „elfa“ Civicu zahrnuje osm barev, včetně tří nových – Meteorite Grey Metallic, Sonic Grey Pearl a Morning Mist Blue Metallic. K dispozici jsou tři velikosti ráfků – 16 palců (pneu 215/55 R16), 17 palců (215/50 R17) a 18 palců (235/40 R18).

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřek novinky

Interiér modelu byl důkladně přepracován, aby se zlepšila ergonomie, výhled a pohodlí cestujících. Lakonický přední panel je rozdělen do dvou zón horizontální síťovou linií, která vede ode dveří ke dveřím a skrývá ventilační přepážky. Regulátory průtoku vzduchu jsou vyrobeny v neobvyklém formátu – ve formě joysticků.

Všechny informační obrazovky jsou nahoře. V prvních stupních výbavy má vůz palubní desku se 7palcovým displejem (+ analogový rychloměr) a středovou obrazovkou se stejným 7palcovým displejem. Špičkové cestovní modely spoléhají na plně digitální 10,2palcový sdružený přístroj a 9palcový dotykový displej. K dispozici je podpora bezdrátové integrace gadgetů s protokoly Apple CarPlay a Android Auto, k dispozici je indukční nabíjení smartphonů.

Součástí sedanu jsou také nová přední sedadla a reproduktory Bose s dvanácti reproduktory. Za bezpečnost odpovídá snímací komplex Honda s vylepšenou kamerou, která má vyšší rozlišení a širší pozorovací úhel. Dokonce i modely mají nové airbagy, které po aktivaci „ovládají“ hlavy řidiče a snižují riziko poranění hlavy. Poprvé se v zadní řadě objevily boční airbagy.

Mezi další inovace je třeba zdůraznit zvýšenou kvalitu dokončovacích materiálů. Zvláštní pozornost byla věnována místům neustálého kontaktu s rukama cestujících. Kufr sedanu trochu ztratil na objemu a nově pojme 419 místo 428 litrů.

Specifikace Honda Civic 2022

Modernizovaný Civic zůstal na stejné platformě, ale karoserie zvýšila torzní tuhost o 8 %. Konfigurace zavěšení je zachována: přední – MacPherson, zadní – Multi-Link. Bylo vyměněno mnoho dílů podvozku a byl překonfigurován posilovač řízení pro lepší ovládání vozu.

Motorový program inovací zahrnuje následující jednotky:

  • 2,0 litr „sání“ (160 k, 187 Nm);
  • 1,5-litrový “Turbo Four” (182 PS, 240 Nm).

Oba motory jsou kombinovány s variátorem klínových řemenů. Model má pouze pohon předních kol.

Datum vydání a cena Honda Civic 2022

Zákazníci si mohou vybrat mezi výbavou LX, Sport, EX a Touring (varianta EX-L není k dispozici). Ceny byly již zveřejněny a začínají na 524 000 Kč.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.