Lexus RX 450h+ 2024: Cena, interiér, technická data

Lexus

Lexus RX 450h+ je nejnovější plug-in hybridní crossover značky, který v polovině roku 2023 následoval sedmimístný Lexus TX. Není překvapením, že RX 450h+ používá stejný vzorec jako nedávno představená pátá generace Lexusu RX 350h, tedy čtyřválcový benzinový motor (namísto V6 v předchozí verzi) a plnohodnotnou pětimístnou kabinu.

Rozdíl spočívá ve větší lithium-iontové baterii s kapacitou 18,1 kWh, která podle EPA zajišťuje elektromobilu dojezd 37 km.

Příprava scény

Pokud vám tato čísla připadají povědomá, je to proto, že nový RX 450h+ sdílí pohonné ústrojí PHEV s modely Lexus NX 450h+ a Toyota RAV4 Prime – skvělými plug-in hybridními crossovery, které snadno ujedou 37 až 42 km na čistě elektrický pohon. Menší modely od Lexusu a Toyoty však nedosahují moderního designu nového RX ani výčtu luxusních a technických prvků.

2024 Lexus RX 450h+ Specifikace hnacího ústrojí

Lexus RX 450h+ z roku 2024 je první RX páté generace s plug-in hybridním pohonem. Má 2,5litrový benzinový motor a elektromotor o výkonu 304 k, které jsou přenášeny na všechna čtyři kola prostřednictvím stálého pohonu všech kol. Lexus uvádí zrychlení na 100 km/h za 6,2 s, což je o něco pomalejší než u modelu NX 450h+.

RX 450h+ však není jen o rychlosti. Při správném stylu jízdy dosahuje RX 450h+ podle Lexusu ve smíšeném cyklu spotřeby kolem 83 mil na galon. Pokud dojde k vybití baterií, lze je pomocí standardní nabíječky s kapacitou 6,6 kWh dobít přibližně za 2,5 hodiny.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vybavení interiéru a renovace

U páté generace modelu Lexus RX byla opuštěna objemná maska chladiče ve prospěch subtilnějšího designu mřížky a přídě připomínajícího jedenáctou generaci Hondy Civic – stejně jako v případě nového modelu Lexus RX 450h+. Nový Lexus RX 450h+ se standardně dodává s 21palcovými vícepaprskovými koly a zadními světly s LED diodami s jednou čočkou, které zdůrazňují nižší a širší postoj vozu.

Standardní výbava je stejná jako u nehybridního modelu RX 350 Luxury, včetně 10palcového HUD, 14palcového dotykového displeje infotainmentu (s fyzickým ovládáním hlasitosti), bezdrátového připojení chytrého telefonu, cloudové navigace, tří barev interiéru (Macadamia, Pepper nebo Black) a audiosystému Mark Levinson s 21 reproduktory.

Lexus RX 450h+ z roku 2024 je navíc vybaven koženým čalouněním semi-aniline, vyhřívanými a ventilovanými sedadly, vnitřním osvětlením, šesti porty USB, zásuvkou na 120 V, vyhřívaným volantem ze dřeva a hovězí kůže a panoramatickou skleněnou střechou. K dispozici je osm barev laku: Copper Crest, Iridium, Caviar, Matador Red Mica, Eminent White Pearl, Cloudburst Grey, Nightfall Mica a Nori Green Pearl.

Bezpečnostní systém Lexus+ 3.0

Model RX 450h+ je standardně vybaven bezpečnostním systémem Lexus Safety System+ 3.0, komplexním balíčkem pokročilých asistenčních systémů pro řidiče, který zahrnuje varování před kolizí s detekcí chodců, adaptivní tempomat, varování před opuštěním jízdního pruhu, rozpoznávání dopravních značek, asistenta pro změnu jízdního pruhu, dynamický tempomat, asistenta pro vyjíždění a inteligentní dálková světla.

Lexus RX 450h+ 2024: Ceny a dostupnost

Cena modelu Lexus RX 450h+ pro rok 2024 začíná na 70 080 GBP, což je výrazně nad doporučenou maloobchodní cenou modelu RX 350h, která je nižší než 52 000 GBP.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.