Jeep Grand Cherokee L 2024: spotřeba, technická data, cena

Jeep Grand Cherokee L bude uveden na trh v roce 2024 jako součást páté generace modelu Grand Cherokee. Přídavek “L” znamená, že Grand Cherokee L je o 15 cm delší než standardní Grand Cherokee a má tři řady sedadel až pro sedm osob. Grand Cherokee je luxusní vůz, který se díky pohonu 4×4 nezadrhne, ani když se asfalt změní v bláto.

Grand Cherokee čelí tvrdé konkurenci v podobě již tak vynikajícího modelu Kia Telluride, stejně skvělé Mazdy CX-90 a působivé Hondy Pilot. Vyšší vstupní cena Jeepu by mohla kupující přivést přímo k japonským a jihokorejským konkurentům, kteří nabízejí velké SUV za nižší cenu. Kdo však hledá silný motor V8, vynikající tažné vlastnosti a luxusní sedadla pro celou rodinu, nebude Grand Cherokee L zklamán.

Jeep Grand Cherokee L 2024: Co je nového?

Jedinou změnou jsou nová 18palcová kola pro Grand Cherokee L Limited. Jinak Grand Cherokee L vstupuje do modelového roku 2024 se stejným designem a výbavou jako model 2023 a standardním motorem zůstává 3,6litrový Pentastar V6 s výkonem 290 k a točivým momentem 257 Nm. Tato čísla se mohou zdát dostatečná, ale šestiválec má problémy s vysokou pohotovostní hmotností Grand Cherokee L, která činí téměř 4800 kg, zejména při naložení cestujícími a nákladem.

Ti, kteří se rozhodnou pro Grand Cherokee L Overland a Summit, však mají k dispozici výkonný osmiválec Hemi 5,7 l s výkonem 357 k a točivým momentem 390 Nm. Modely V6 a V8 jsou standardně dodávány s osmistupňovou automatickou převodovkou TorqueFlite. Všechny modely V6 mají pohon zadních kol, na přání je k dispozici pohon 4×4. Modely V8 mají standardně převodovku 4×4.

K dispozici jsou tři pohony 4×4

Stejně jako běžný Jeep Grand Cherokee má varianta L tři převodovky 4×4: Quadra-Trac I, Quadra-Trac II a Quadra-Drive II. Převodovka Quadra-Trac I má jednostupňovou převodovku bez redukce, zatímco převodovka Quadra-Trac II má dvoustupňovou převodovku s redukcí pro jízdu v náročném terénu.

A konečně, Quadra-Drive II je plně automatický systém 4×4 s převodovkou overdrive a underdrive prostřednictvím dvoustupňové převodové skříně. Když už mluvíme o Jeepu, Grand Cherokee L má světlou výšku až 10,9 cm, což umožňuje překonávat řeky hluboké až 24 cm.

Objem zavazadlového prostoru vozu Jeep Grand Cherokee L v roce 2024

Jeep Grand Cherokee L V6 může ve správné výbavě táhnout až 6 200 kg. Na druhou stranu modely Grand Cherokee L s dostupným osmiválcem Hemi mohou při správné výbavě táhnout až 7 200 kg, s čímž se SUV jako Kia Telluride a Honda Pilot nemohou srovnávat.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Praktická a luxusní kabina

Kupující od velkého sedmimístného vozu očekávají praktickou výbavu a Jeep Grand Cherokee L ji splňuje. Objem zavazadlového prostoru je 46,9 m3 po sklopení třetí řady sedadel a až 84,6 m3 po sklopení druhé řady sedadel.

Luxusní interiér s prošívanou kůží Palermo, kovovým čalouněním a voskovaným ořechem s otevřenými póry dává cestujícím pocit, že sedí v drahém německém SUV. K vrcholům výbavy patří LED světlomety, třízónová automatická klimatizace, elektricky nastavitelná sedadla, digitální přístrojový štít a 8,4palcový dotykový displej infotainmentu s možností bezdrátového připojení chytrého telefonu.

Špičkové modely Grand Cherokee L Summit a Summit Reserve jsou vybaveny předními masážními sedadly, čtyřzónovou automatickou klimatizací, 10,25palcovou dotykovou obrazovkou pro spolujezdce, 10,25palcovým dotykovým informačním a zábavním systémem Uconnect 5 a projekčním displejem (HUD). ). Seznam výbavy pokračuje 21palcovými koly, odvětrávanými zadními sedadly, prémiovým audiosystémem McIntosh s 19 reproduktory a adaptivním vzduchovým odpružením Quadra-Lift s nastavitelnou světlou výškou.

Pokročilé jízdní asistenty

Všechny modely Jeep Grand Cherokee L z roku 2024 zahrnují pokročilé asistenční funkce pro řidiče, jako je adaptivní tempomat, varování před sledováním mrtvého úhlu, předcházení kolizím a varování před opuštěním jízdního pruhu. Vrcholný model Grand Cherokee L Summit má navíc kameru pro sledování okolí vozu, noční vidění, automatické parkování a funkci automatického řízení.

Jeep Grand Cherokee L 2024 let záruka

Na Jeep Grand Cherokee L se vztahuje tříletá záruka na nárazník (36 000 mil) a pětiletá záruka na pohonné ústrojí (60 000 mil). Všechny modely Grand Cherokee L jsou standardně vybaveny programem péče o zákazníky Jeep Wave, který zahrnuje první dvě výměny oleje a pneumatik, zapůjčení vozu ve stejný den a 24hodinovou silniční asistenci. Prodlouženou záruku se vyplatí zvážit, pokud jezdíte více než průměrně.

Jeep Grand Cherokee L 2024 s doporučenou maloobchodní cenou od

Jeep Grand Cherokee L bude v roce 2024 nabízen ve čtyřech základních výbavách: Laredo, Limited, Overland a Summit. Doporučená maloobchodní cena začíná na 43 630 eurech za Grand Cherokee L Laredo 4×4 a na něco málo přes 70 000 eurech za nejvyšší verzi Grand Cherokee Summit Reserve.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.