Mercedes-AMG EQE 2024: ceny, spotřeba, technická data

SUV Mercedes-AMG EQE 2024 je rodinnější, ale neméně dravá verze vynikajícího sedanu AMG EQE. Všimněte si, že jsme při popisu AMG EQE SUV nehovořili o “větším” nebo “bytelnějším”, protože celá řada EQE SUV je menší a kompaktnější než EQE Sedan, přestože používají podobnou platformu EVA2.

Přesto kabina Mercedes-Benz s výklopnou zádí (a standardní pětimístná kabina modelu EQE) nabízí prostorný, luxusní a technologicky vyspělý interiér, který ocení moderní rodiny. Značka AMG však znamená vyšší výkon, rychlejší akceleraci a řadu prvků inspirovaných motoristickým sportem – to vše v praktickém a stylovém balení.

SUV Mercedes-AMG EQE 2024: Co je nového?

Mercedes-AMG EQE SUV je první plně elektrické vysokovýkonné SUV značky Mercedes-Benz s pěti sedadly. Sdílí mnoho vysokorychlostních prvků s modelem AMG EQE Sedan, včetně akumulátoru s kapacitou 90,6 kWh a elektromotorů vyladěných AMG na přední a zadní nápravě, které dohromady poskytují výkon 617 k a točivý moment 738 N.m.

S příplatkovým přeplňováním v rámci paketu AMG Dynamic Plus dosahuje SUV AMG EQE na asfaltu výkonu až 677 koní a točivého momentu 738 newtonmetrů. Pro srovnání, má o 200 koní více než Mercedes-Benz EQE 500 SUV a může konkurovat soupeřům, jako jsou BMW iX M60 a Audi RS e-tron GT.

Jak rychlé je SUV Mercedes-AMG EQE 2024?

SUV Mercedes-AMG EQE, vybavené dvěma výkonnými elektromotory a plně variabilním pohonem všech kol 4MATIC+, zrychlí v režimu Supercharger z 0 na 100 km/h za 3,4 sekundy. V režimech “Sport” a “Sport+” posílá převodovka více točivého momentu na zadní kola, čímž poskytuje potěšení z jízdy výkonného vozidla s pohonem zadních kol. Závratný pohon podporuje elektronicky omezená maximální rychlost 149 km/h a odpovídající digitální zvuková kulisa AMG Sound Experience.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Rozsah a nosnost

Mercedes-AMG slibuje, že brzy zveřejní oficiální údaje o dojezdu. Předpokládáme však, že SUV AMG EQE by mohlo dosáhnout dojezdu podle EPA 230 až 250 km na plné nabití, což je zhruba stejný dojezd jako u sedanu. Když jsou baterie vybité, lze vozidlo pomocí rychlého nabíjení stejnosměrným proudem o výkonu až 170 kW dostat zpět na dojezd 100 mil za zhruba 15 minut.

Možnosti povrchové úpravy a ceny

SUV Mercedes-AMG EQE 2024 je u prodejců k dispozici ve dvou výbavových variantách: Base a Pinnacle. Níže naleznete stručný popis obou výbavových variant včetně standardní výbavy a doporučené maloobchodní ceny.

SUV AMG EQE

SUV Mercedes-AMG EQE je k dispozici od 110 450 eur a je vybaveno výkonnou a luxusní výbavou. Seznam zahrnuje vzduchové odpružení AMG Ride Control+ s adaptivními tlumiči, aktivní stabilizaci náklonu, řízení zadních kol, digitální LED světlomety, panoramatické střešní okno, bezdrátové nabíjení chytrého telefonu a čalounění pravou hovězí kůží nappa.

Interiér je vybaven hyperscreenem MBUX, který měl premiéru v luxusním sedanu EQS. Skládá se ze tří samostatných displejů OLED pod jediným sklem, které sahá od sloupku ke sloupku, a obsahuje dvě 12,3palcové obrazovky pro řidiče a spolujezdce a 17,7palcovou dotykovou obrazovku uprostřed pro informační a zábavní systém. Přehrávání hudby zajišťuje standardně dodávaný audiosystém Burmester s 3D prostorovým zvukem.

SUV AMG EQE Pinnacle

Ceny modelu Pinnacle začínají na 113 750 eur. Nabízí všechny výhody základního modelu a další detaily výbavy, jako je navigace s videem v rozšířené realitě, projekční displej AMG, čtyřzónová automatická klimatizace, ambientní osvětlení, animované projektory s logem v předních dveřích a mnoho dalšího.

Na přání jsou k dispozici pakety AMG Night Package a AMG Night Package Plus. Pakety zahrnují speciální 21- nebo 22palcová kola a vnější obložení v lesklé černé nebo tmavě chromované barvě.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.