Toyota Tundra 2024: Technická data, ceny, změny

Toyota

Toyota Tundra 2024, třetí generace modelu Toyota Tundra 2022, má několik nových přírůstků do své sedmidílné modelové řady. Díky ocelovému žebřinovému rámu, hliníkem vyztužené kompozitní platformě a prodloužené kabině nebo dvojité kabině se dvěma délkami karoserie je Tundra vhodná pro jakékoli použití, ať už jako nákladní automobil pro každodenní použití nebo terénní vůz, vozidlo připravené pro dílnu nebo elegantní silniční křižník se všemi myslitelnými moderními vychytávkami.

Toyota Tundra 2024: Co je nového?

Toyota Tundra 2024 je stále k dispozici jako DoubleCab (prodloužená kabina) nebo CrewMax (kabina pro posádku) se čtyřdveřovou karoserií. Verze s prodlouženou kabinou má lůžko široké 6,5 nebo 8,1 metru, zatímco kabina CrewMax má lůžko široké 5,5 nebo 6,5 metru. Novinkou pro rok 2024 je paket Nightshade pro model Tundra Limited s černými akcenty na 20palcových kolech, blatnících, mřížce chladiče, emblémech a bočních zrcátkách. Kromě toho je pro všechny modely na přání k dispozici třípalcová sada TRD Off-Road Lift Kit pro zvýšení světlé výšky.

Balíček pro terénní vozidla TRD

Luxusní Tundra Platinum 2024 je vybavena paketem TRD Off-Road, který je kombinací luxusní a terénní výbavy. Paket zahrnuje speciálně vyrobená kola TRD s hrubšími terénními pneumatikami Falken, monotrubkové tlumiče BILSTEIN, blatníky a blatníky. Modely Tundra TRD Pro jsou navíc vybaveny 2,5palcovými tlumiči Fox, červeně lakovanými komponenty zavěšení a přední protiprokluzovou tyčí TRD Pro.

Modely Tundra TRD Pro 4×4 jsou navíc vybaveny paketem TRD Off-Road Package, který je určen pro širokou škálu terénních podmínek a který obsahuje systém kontroly pomalé rychlosti, elektronickou uzávěrku diferenciálu, kontrolu sjíždění z kopce a funkci Off-Road Monitor, která sleduje potenciálně nebezpečné překážky v okolí vozu.

Hybridní pohon i-FORCE MAX k dispozici

Pod kapotou každé Toyoty Tundra je 3,5litrový motor V6 s dvojitým přeplňováním, který dosahuje výkonu 389 k a točivého momentu 479 Nm. Nejlepší volbou je dostupný hybridní systém i-FORCE MAX, který je volitelný pro verze Tundra Limited, Platinum a 1794 Edition a standardní pro TRD Pro a robustní, ale stylovou verzi Capstone.

Kombinuje elektromotor integrovaný do hnacího ústrojí s dvojitě přeplňovaným motorem V6, který dosahuje působivého výkonu 437 k a točivého momentu 538 N.m při pouhých 2400 otáčkách za minutu, což zajišťuje maximální tah. Oba motory V6 a hybridní motor jsou spojeny s 10stupňovou automatickou převodovkou. Zájemci o Tundru si mohou vybrat mezi pohonem zadních a všech kol.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Tažná síla Toyoty Tundra 2024

Přestože Toyota Tundra 2024 nemá výkonný motor V8, má dostatek síly na tažení těžkých hraček a přepravu velkých nákladů. Při správném vybavení má maximální tažnou kapacitu 12 000 liber a maximální užitečné zatížení 1 920 liber. To je u modelu Tundra možné díky přední nápravě s dvojitým ramenem a zadní nápravě s víceprvkovým zavěšením a volitelným vzduchovým odpružením vzadu, které umožňuje výškové nastavení.

Kromě toho má Tundra řadu dalších špičkových tažných prvků, jako je panoramatický monitor, elektricky sklopná vnější zpětná zrcátka a kontrola brzdění přívěsu.

Technologie a infotainment

I v základní verzi je Toyota Tundra SR vybavena pokročilými technologiemi, jako jsou LED světlomety, automatická klimatizace, 8palcový dotykový displej infotainmentu, bezdrátové připojení chytrého telefonu a služby Toyota Connected Services.

Upgrade na verzi Tundra Limited nebo i-FORCE MAX Hybrid přidává 12,3palcový digitální displej, dvouzónovou automatickou klimatizaci, 14palcový dotykový displej, vyhřívaná a ventilovaná přední sedadla, prémiový audiosystém JBL a virtuálního asistenta.

Pocit bezpečí vozu Toyota 2.5.

Všechny modely Tundra 2024 jsou vybaveny asistenčním systémem Toyota Safety Sense 2.5 (TSS 2.5). Tento balíček zahrnuje dynamický tempomat s radarem, automatická dálková světla, varování před opuštěním jízdního pruhu, asistenta dopravních značek, přednárazové brzdění, varování před opuštěním jízdního pruhu a detekci zadních sedadel. Kromě toho jsou v některých úrovních výbavy standardně dodávány další bezpečnostní systémy, jako je varování před slepým úhlem, upozornění na křížový provoz a parkovací asistent.

Záruka na Toyotu Tundra

Na Toyotu Tundra 2024 se vztahuje tříletá záruka na 100 000 mil (36 000 mil) a pětiletá záruka na pohonné ústrojí (60 000 mil). Na hybridní verze modelu Tundra se vztahuje také osmiletá záruka na hybridní pohon/100 000 mil a desetiletá záruka na baterii/150 000 mil.

Toyota Tundra 2024: Ceny a dostupnost

Toyota Tundra 2024 je nabízena v sedmi úrovních výbavy: SR, SR5, Limited, Platinum, 1794, TRD Pro a Capstone. Doporučená maloobchodní cena se pohybuje kolem 40 000 eur za základní model SR, ale v závislosti na stupni výbavy doporučená maloobchodní cena rychle roste.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.