Toyota Sequoia 2024: ceny, změny, technická data

Toyota Sequoia je starým oblíbeným vozem s dlouhou historií, i když v posledních letech zaostává za konkurencí. Nyní Toyota Sequoia třetí generace s hybridním pohonem konkuruje modelům Chevrolet a Ford, pokud jde o design, výkon, spotřebu paliva, jízdní vlastnosti a tažnou sílu.

Toyota prodala více než 300 000 kusů prvních dvou generací modelu Sequoia. Po kompletním přepracování třetí generace chce společnost prodeje ztrojnásobit. Uvedení modelu Toyota Sequoia na trh v roce 2024 bude první aktualizací modelu SUV třetí generace, a protože se jedná o nové vydání, pravděpodobně se toho příliš nezmění. Zatímco čekáme, až Toyota oznámí nový modelový rok, zde je přehled toho, co od Toyoty Sequoia v roce 2024 očekáváme. Upozorňujeme, že informace a obrázky v tomto článku se týkají aktuálního modelového roku a my zde budeme nadále sdílet aktualizace, jakmile budou k dispozici.

Design

Toyota Sequoia třetí generace prošla radikální změnou designu. Vychází z designového motivu “Tech Muscle” třetí generace Toyoty Tundra a nabízí styl a propracovanost, které se očekávají od verze pro osobní automobily. Vzhledem k tomu, že Toyota Sequoia 2024 je zcela novým vývojem, očekává se, že bude mít stejný design jako současný model.

Přední strana

Zepředu se Sequoia třetí generace vyznačuje mnohem dominantnějším designem s větší šestiúhelníkovou mřížkou chladiče, LED světlomety ve tvaru písmene T, výraznější maskou chladiče, mohutnějším nárazníkem a stříbrným ochranným štítkem.

Stránka

Čisté hranaté linie a hranaté podběhy kol, stejně jako konkávní část v horní části, dodávají třetí generaci modelu Sequoia na bocích robustní vzhled. Na rozdíl od předchůdce splývá zadní okno s okny a tři přední sloupky jsou lakovány černě. D-sloupky jsou silně zkosené, což podtrhuje moderní charakter SUV. Příznivci značky Lexus si v zeleném domku všimnou nápadné podobnosti s třetí generací modelu LX.

Zadní strana obálky

Na zádi sahají štíhlá vodorovná zadní světla až k ramenům. Nový nárazník je štíhlejší a dodává modernizovanému modelu elegantnější vzhled. Nový stříbrný blatník dodává vozu robustnost. Mezi další vizuální akcenty na zadní části karoserie patří stříbrná aplikace na zadních dveřích mezi zadními světly a název modelu vyvedený velkými písmeny pod registrační značkou.

Toyota mohla třetí generaci modelu Sequoia vybavit posuvným zadním oknem, ale protože se to ukázalo jako obtížně realizovatelné, rozhodla se pro výklopné zadní okno. Mike Sweers, výkonný hlavní inženýr pro programy užitkových vozidel, výzkum a vývoj, hovořil s Andre Smirnoffem z TFLtalk (prostřednictvím YouTube ) o konstrukci a vývoji třetí generace modelu Sequoia. Uvedl, že Toyota používá střešní okno místo posuvných oken v zadní části vozu proto, že jsou zde hliníkové zadní dveře a pro konstrukci bylo obtížné použít ploché sklo.

Konzistentnost našich SUV Toyota je zachována díky zaměření modelu Sequoia na outdoorové aktivity. Soustředíme se také na výrazný designový jazyk se vzájemně propojenými komponenty, které symbolizují nezničitelnou pevnost.

Barvy

Barevná paleta Toyoty Sequoia 2024 bude vypadat trochu jinak. Toyota s každým modelovým rokem mění charakteristickou barvu své řady TRD Pro. Zatímco Sequoia TRD Pro je k dispozici v barvě “Solar Octane”, což je jasně oranžový odstín, který se za určitých světelných podmínek může jevit jako červený, Sequoia TRD Pro 2024 bude k dispozici v nové barvě “Terra”. Jak můžete vidět na obrázku Tacomy 2024 níže, Terra je tmavší odstín oranžové.

Barvy vozu Toyota Sequoia 2024

 • Ledový příkrov
 • Wind Chill Pearl (volitelně za příplatek)
 • Nebesky stříbrná metalíza
 • Měsíční kámen
 • Armádní zelená
 • Terra (exkluzivně pro TRD, volitelně za příplatek)
 • Magnetic Grey Metallic
 • Půlnoční černá metalíza
 • Mesquite Smoked
 • Supersonic Red (volitelně za příplatek)
 • Plán

Platforma

Stejně jako nová Tundra bude i Toyota Sequoia 2024 založena na celorámovém podvozku. Tato platforma, kterou Toyota nazývá TNGA-F, byla poprvé použita v modelu Toyota Land Cruiser 300 a nyní tvoří základ také pro Lexus LX.

Podle Toyoty je hlavním cílem této platformy zajistit vynikající jízdní vlastnosti a nejvyšší úroveň komfortu a terénních schopností. Díky novým technologiím je platforma tužší než předchozí generace modelu Sequoia, například díky nové technologii laserového svařování, která pomáhá snižovat hmotnost a váhu v místech, kde to není potřeba, a zároveň zpevňuje místa, kde je to nejvíce potřeba.

Zavěšení

Toyota Sequoia 2024 bude mít stejné nezávislé zavěšení předních kol a elektronický posilovač řízení se vzpěrami, který podle Toyoty zlepšuje citlivost řízení oproti druhé generaci, zatímco vzadu je použita víceprvková náprava. Vzduchové odpružení zadní nápravy s detekcí zatížení a adaptivní variabilní odpružení (AVS) by měly rovněž zlepšit tažnou kapacitu SUV.

Sweers pro TFLtalk uvedl, že Toyota chtěla model Sequoia vylepšit, aniž by změnila jeho celkové rozměry, a zachovat tak jeho “garážovou připravenost”. Společnost mírně upravila druhou řadu sedadel tím, že zmenšila vzdálenost mezi nimi a první řadou. Přední sedadla byla také snížena, aby řidič a spolujezdec seděli v pohodlnější poloze. Díky nižšímu bodu v oblasti boků si již vysocí řidiči a spolujezdci nenarážejí do hlavy.

Nezvolili jsme nezávislé zavěšení kol. Náš současný vůz má nezávislé zavěšení. Rozhodli jsme se pro víceprvkový systém a proti nezávislému zavěšení. Neviděli jsme potřebu nezávislého zavěšení, protože s touto novou platformou mohu dosáhnout lepší kvality jízdy.

Toyota zvolila víceprvkové zadní zavěšení namísto nezávislého zavěšení předchůdce, protože to již nebylo potřeba. Díky platformě TNGA-F se společnosti podařilo dosáhnout lepší kvality jízdy, takže nyní bylo možné použít víceprvkový systém. Tato platforma také umožnila sdílet mnoho komponentů.

Umožnilo nám to také sdílet komponenty. Nyní máte samozřejmě různé tuhosti pružin, tlumiče jsou (jiné), tlumení je jiné. Tyto věci jsou (jiné), ale základní geometrii mohu použít v různých vozech, což mi umožňuje používat zadní diferenciály a komponenty tohoto druhu.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Toyota původně plánovala ukončit výrobu modelu Sequoia s uvedením třetí generace modelu Tundra. S ukončením výroby modelů Land Cruiser a Sequoia však Toyota ztrácí své zastoupení v segmentu full-size SUV. Ponechání modelu Sequoia vedle nové Tundry na platformě TNGA-F a snížení nákladů na vývoj a výrobu přesvědčilo představenstvo.

Interiér a funkce

Interiér Toyoty Sequoia 2024 bude stejně jako u předchozího modelu vycházet z designu modelu Tundra. Čalounění a některé plastové prvky však budou pokryty imitací dřeva nebo vysoce lesklým lakem, aby zaujaly zákazníky rodinných vozů. Vzhledem k tomu, že design je svěží a poměrně atraktivní, Toyota pravděpodobně nebude muset provádět příliš mnoho změn. V roce 2024 by se však Sequoia mohla dočkat změn ve standardní výbavě jednotlivých výbavových linií.

Sedadla a zavazadlový prostor

Sequoia 2024 bude k dispozici s vícemístnými sedadly ve druhé řadě nebo se sklopnými kapitánskými sedadly pro zvýšení kapacity zavazadlového prostoru nebo pohodlí. Pro třetí řadu sedadel vybaví Toyota SUV kromě posuvné funkce v prvním segmentu, která umožňuje posunutí řady sedadel dopředu nebo dozadu s rozsahem nastavení 6 palců, také sklopnými zadními sedadly. Kromě toho nabízí nastavitelný zavazadlový prostor s volitelnými sklopnými sedadly ve třetí řadě úložný prostor v různých konfiguracích a velikostech.

Maximální objem zavazadlového prostoru modelu třetí generace je 86,9 m3, což je výrazně méně než u druhé generace (120,1 m3). Důvodem menšího objemu zavazadlového prostoru je pravděpodobně sada akumulátorů hybridního systému, která je umístěna pod sedadly třetí řady. V závislosti na konfiguraci pro modelový rok 2024 si zákazníci mohou vybrat mezi sedadly z látky, SofTexu, kůže, TRD Pro Softex a semi-anilinové kůže.

Multimediální audio systém Toyota

Co se týče seznamu výbavy, Toyota Sequoia 2024 bude i nadále k dispozici s multimediálním systémem Toyota Audio s obrazovkami o úhlopříčce od 20,3 do 35,6 cm v závislosti na zvolené výbavě, jakož i se systémy Android Auto a Apple CarPlay, uloženými uživatelskými profily, cloudovou navigací a virtuálním asistentem.

K dalším prvkům výbavy patří digitální displej zrcátek, panoramatický monitor, který využívá kamery na palubě SUV pro různé úhly pohledu, pohled na závěs, který pomáhá při připojování přívěsu, volitelná elektricky sklopná a sklopná zrcátka přívěsu a hands-free telefonní systém. Zadní dveře, 120voltové elektrické zásuvky, vyhřívaná/ventilovaná sedadla, vyhřívaný volant, prémiový audiosystém JBL, panoramatické střešní okno, projekční displej, LED přední a zadní světla se sekvenčním ukazatelem, stěrače s dešťovým senzorem a bezdrátové nabíjení Qi.

Zabezpečení

Očekává se, že Toyota Safety Sense 2.5, který zahrnuje systém pro předcházení kolizím s detekcí chodců, dynamický tempomat s radarem, automatická dálková světla, varování před opuštěním jízdního pruhu s asistentem řízení, varování před opuštěním jízdního pruhu a asistent pro rozpoznávání dopravních značek, bude součástí standardní výbavy modelu Sequoia 2024. K dalším významným standardním bezpečnostním prvkům by mohlo patřit upozornění na mrtvý úhel, upozornění na křížící se provoz vzadu a přední a zadní parkovací asistent s automatickým brzděním.

Toyota Sequoia Capstone.

Toyota Sequoia třetí generace představila nový paket Capstone, který se očekává i pro modelový rok 2024. Nejnovější paket zaměřený na luxus nabízí propracovanější styl a komfort. Jeho součástí jsou 22palcová chromovaná kola a jedinečné chromované akcenty, které dodávají vozu sofistikovaný vzhled. Chromovaná 22palcová kola jsou pro model Sequoia k dispozici poprvé a jsou exkluzivní pro tento nejvyšší paket. Dalším exteriérovým prvkem paketu Capstone jsou elektricky výsuvné podběhy.

Interiér vozu Capstone je vybaven luxusními perforovanými sedadly ve výrazném černobílém barevném provedení, logem Capstone na palubní desce a exkluzivním akustickým sklem v předních dveřích. Toyota dokončila středovou konzolu a palubní desku na straně spolujezdce dřevem z amerického ořechu a obložením s otevřenými póry.

Toyota Sequoia TRD 2024 Toyota Sequoia TRD Packages

Toyota Sequoia TRD Sport 2024.

Volitelný paket TRD Sport pro Toyotu Sequoia 2024 mění standardní 45,7cm kola na 50,8cm kola TRD v matně černém provedení, sportovně laděné monotrubkové tlumiče Bilstein a pružiny TRD.

Toyota Sequoia TRD 2024 pro jízdu v terénu

Paket TRD Off-Road Package zlepšuje terénní schopnosti díky volitelnému uzamykatelnému zadnímu diferenciálu, systému Multi-Terrain Select, který řídí protáčení kol a zlepšuje trakci, asistentu pro sjíždění z kopce, systému Crawl Control a systému Multi-Terrain Monitor, který řidiči poskytuje lepší přehled o těžko přístupném terénu.

Toyota Sequoia TRD Pro 2024.

Toyota Sequoia 2024 je stejně jako její předchůdce k dispozici s paketem TRD Pro, který nabízí mimořádně robustní konstrukci a lepší terénní schopnosti. Jako off-road je vybaven tlumiči FOX s vnitřním bypassem a nastavením TRD, čtvrtpalcovým hliníkovým předním nárazníkem TRD, vypínatelnou uzávěrkou zadního diferenciálu, systémem Crawl Control a asistentem pro sjíždění z kopce.

Myslím, že auto je prostě krásné. Nebudu lhát, vím, že jsem trochu zaujatý, ale nemyslím si, že je to lednička na kolech. Je to prostě krásné SUV, které jsme zkrotili tak, že umí spoustu věcí. A jak jsem řekl, pro mě je prostě sofistikované. Je velmi luxusní, ale můžu s ním jezdit v terénu a dělat všechno, co by dělal Land Cruiser.

Mřížka chladiče s nápisem “TOYOTA”, parkovací světla a světelné lišty TRD, exkluzivní 45,7cm kola z lehkých slitin TRD, střešní ližiny TRD a výfukový systém TRD Pro s dvojitou koncovkou výfuku dodávají modelu Sequoia TRD Pro modelového roku 2024 nádech dobrodružství. Uvnitř nového modelu Sequoia se očekává, že paket TRD Pro bude obsahovat prémiové prvky, jako je vyhřívaný volant TRD, sedadla a hlavice řadicí páky s akcenty TRD a samostatná klimatizace TRD.

Technické údaje

Očekává se, že všechny modely Sequoia pro rok 2024 budou vybaveny 3,5litrovým hybridním motorem i-FORCE MAX V6 s dvojitým turbodmychadlem z předchozího modelu. Tento hybridní motor, poprvé představený v modelu Tundra, dosahuje výkonu 437 k a točivého momentu 583 N.m a dodává se s desetistupňovou automatickou převodovkou. Hnací ústrojí je uspořádáno tak, že motor (generátor) je umístěn ve zvonové skříni mezi motorem a převodovkou. V modelu Sequoia je motor napájen nikl-metal hydridovou baterií o kapacitě 1,87 kWh.

Režimy jízdy

Plnohodnotné SUV bude k dispozici s pohonem 2WD nebo 4WD, přičemž vrcholné verze budou mít pouze pohon 4WD a řidič bude moci páčkou volit mezi 2WD, 4WD High a 4WD Low.

Přepínač jízdních režimů navíc umožňuje řidiči volit mezi režimy Eco, Normal a Sport, zatímco zadní vzduchové odpružení s nastavitelnou výškou zatížení zahrnuje nastavení Comfort, Sport S+ a Custom. V režimech Sport a Sport+ využívá hnací ústrojí i-FORCE MAX k akceleraci SUV okamžitou odezvu elektromotoru.

Ve srovnání s druhou generací modelu Sequoia nabízí třetí generace o 26 % vyšší tažnou kapacitu, která dosahuje až 9520 kg. Tato hodnota se v modelovém roce 2024 nezmění.

Spotřeba paliva vozu Toyota Sequoia 2024

Očekává se, že Sequoia 2WD z roku 2024 získá certifikaci EPA. Spotřeba paliva je 11,2 l/100 km (městská) / 9,8 l/100 km (mimoměstská) / 10,7 l/100 km (kombinovaná) ve výbavových stupních SR5, Limited, Platinum a Capstone. Očekává se, že Sequoia 4WD pro rok 2024 bude k dispozici v pěti úrovních výbavy (SR5, Limited, Platinum, TRD Pro a Capstone).

AspektTechnické údaje pro Toyota Sequoia 2024 (očekávané)
MotorHybridní motor i-Force Max 3,5 l s dvojitým přeplňováním turbodmychadlem V6
Offset3445 cm3
Výkon437 k při 5200 ot/min.
Točivý moment583 N.m při 2400 ot/min.
ElektromotorPMSM
Výkon48 HP.
Točivý moment184 lb-ft.
AkumulátorNikl-metal hydridová (Ni-MH)
Kapacita1,87 kWh
Převodovka10stupňová automatická převodovka
Uspořádání převodovkyRWD/4WD (s částečným pohonem všech kol)
Předpokládaná spotřeba paliva2WD: 21 mil na galon (město)/24 mil na galon (dálnice)/22 mil na galon (kombinovaná spotřeba)
4WD: 19 mil na galon (město)/22 mil na galon (dálnice)/20 mil na galon (kombinovaná spotřeba)

Výkon a hospodárnost vozu Toyota Sequoia 2024 (očekávané technické údaje)

AspektToyota Sequoia Rozměr 2024
Délka208,1 palce
Šířka79,6 palce
Výška74,2 palce (SR5 4×4, Limited 4×2, Platinum 4×2, Capstone)
4×2)/74,5 palce (SR5 4×2, Platinum 4×4, Capstone 4×4)/74,6 palce (Limited) 4×4)/77,7 palce (TRD Pro).
Rozvor122,0 palce.
Světlá výška8,6″ (2WD)/8,6″ (4WD)/9,1″ (4WD TRD Pro)
Počet sedadel7/8
Prostor nad hlavou (1. řada sedadel)39,2 palce (střešní okno)/39,2 palce (panoramatické střešní okno)
Prostor pro hlavu (2. řada)38,4 palce (střešní okno)/37,5 palce (panoramatické střešní okno)
Prostor pro hlavu (3. řada)35,6 palce.
Prostor pro nohy (1. řada)41,2 palce.
Prostor pro nohy (2. řada)39,2 palce.
Prostor pro nohy (3. řada)28,1-33,7 palce
Prostor pro ramena (1. řada)65,0 palce
Prostor pro ramena (2. řada)61,8 palce.
Prostor pro ramena (3. řada)62,6 palce.
Módní číslo (1. řada)62,6 palce.
Módní číslo (2. řada)60,8 palce.
Číslo módy (3. řada)50,9 palce.
Objem zavazadlového prostoru (za první řadou)86,9 krychlových stop
Objem zavazadlového prostoru (za druhou řadou)49,0 krychlových stop
Objem zavazadlového prostoru (za třetí řadou)22,3-11,5 stop krychlových

Toyota Sequoia 2024 Rozměry (očekávané)

Aspekt/specifikaceСР5 (2WD/4WD)Limited (2WD/4WD)Platinum (2WD/4WD)TRD Pro (4WD)Castle Stone (2WD/4WD)
Tažná kapacita9520/91209300/90209310/90109,0209280/8980
Užitečné zatížení1730/15551565/14851520/141014351485/1375

Toyota Sequoia 2024 výkon (očekávaný)

Cena a datum vydání

Očekává se, že ceny Toyoty Sequoia pro rok 2024 budou začínat na 1 480 000 Kč. První exempláře nového modelu by se měly u prodejců objevit na podzim 2023. Potenciální zákazníci by měli mít možnost podávat závazné objednávky od konce léta 2023.

Autobrezik.cz říká

Dlouho očekávaná třetí generace modelu Sequoia je velkým krokem vpřed a skvělým rodinným SUV pro ty, kteří se občas vydají do terénu. Nová vlajková loď SUV značky Toyota nabízí zcela novou platformu podobnou současnému Land Cruiseru, elegantnější exteriér, mnohem výkonnější, točivější a efektivnější motor s hybridní technologií, zcela nový informační a zábavní systém a lepší terénní schopnosti. Na trhu existují levnější a prostorově úspornější alternativy, ale myslíme si, že příznivci Toyoty a modelu Sequoia se nebudou dlouho rozhlížet!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.