Toyota Sequoia 2023: motory, ceny, technické údaje

Toyota

Když Toyota odhalila zcela nové SUV Sequoia třetí generace, měli jsme husí kůži a nemělo to nic společného s novým designem nebo výkonnostními prvky kamionu. Místo toho nás zaplavilo nadšení, že stará Sequoia, která existuje od roku 2008, konečně dostala nástupce, který bude konkurovat Fordu Expedition, Nissanu Armada, Chevy Suburban a Jeepu Wagoneer.

Toyota Sequoia 2023: co je nového?

Toyota oznámila základní ceny pro svou řadu Sequoia 2023, a to nás přimělo přemýšlet. S doporučenou cenou 58 300 eur toho musí nabídnout opravdu hodně. Za ty peníze patří nová Sequoia mezi nejdražší ve své třídě, takže je lepší být dobrá. „Jsme nadšeni, že s novým modelem Sequoia 2023 píšeme další kapitolu v historii naší rodiny nákladních vozidel,“ řekl Joe Moses, generální ředitel týmu Toyota Vehicle Marketing Team. “Třířadé SUV musí vynikat v mnoha věcech, aby bylo úspěšné na tomto vysoce konkurenčním trhu, a to máme se Sequoia.”

Motor a hnací ústrojí

Toyota vyřadila starý, ale spolehlivý 5,7litrový motor V8 z dlouhodobé druhé generace Sequoia a Tundra a nasadila mild-hybridní pohonné ústrojí a čísla jsou lákavá. Pod kapotou všech 2023 Sequoias je 3,5litrový zážehový motor V6 přeplňovaný dvěma turby poháněný jedním elektromotorem a malou baterií. Než si budete stěžovat, měli byste vědět, že tento motor má 437 koní a 583 lb-ft. točivého momentu, což je více než u konkurence.

Vzhledem k tomu, že menší V6 pumpuje více koní a točivého momentu než stará V8, vzrostla i tažná čísla. Toyota Sequoia 2023 může vážit až 9 520 liber, když je správně vybavena. kreslit. Výkon je přenášen na zadní kola (nebo všechna čtyři kola) prostřednictvím 10stupňové automatické převodovky. Sequoia TRD Pro a Capstone jsou vybaveny funkcí podpory pro couvání přívěsu, která usnadňuje manévrování.

Podvozek a architektura

Toyota Sequoia 2023 nabízí nezávislé přední zavěšení a nový hřebenový elektrický posilovač řízení. Vzadu je víceprvková zadní náprava. Kromě toho je k dispozici zadní vzduchové odpružení se samonivelačním a adaptivním variabilním odpružením, které zvládne náročné úkoly. Společně tyto komponenty zajišťují lepší jízdní komfort a sportovnější ovladatelnost, což je u velkého SUV výhoda.

skladování nákladu

Toyota Sequoia 2023 je vybavena posuvnými sedadly třetí řady, které lze nastavit až o dva palce, a nastavitelným úložným systémem. Poslední jmenovaná je odnímatelná police, kterou lze nastavit v různých konfiguracích v závislosti na potřebách skladování.

bezpečnostní prvky

Standardní součástí každé nové Sequoie je paket Toyota Safety Sense 2.5, který zahrnuje pokročilé jízdní asistenty, jako je detekce před kolizí, dynamický radarový tempomat, varování před opuštěním jízdního pruhu, asistent sledování jízdního pruhu, automatická dálková světla a sledování mrtvého úhlu.

Toyota Sequoia 2023: úrovně výbavy a ceny

Toyota Sequoia 2023 je k dispozici v pěti dobře vybavených úrovních výbavy: SR5, Limited, Platinum, Capstone a TRD Pro. Zde je rychlý rozpis toho, co získáte v jednotlivých úrovních výbavy. Údaje o doporučené ceně zahrnují poplatek za stanovení ve výši 1 495 EUR.

Sequoia SR5

Základní verze Sequoia je velkoryse vybavena střešním oknem, vyhřívanými sedadly, 12,3palcovým digitálním přístrojovým štítem, 18palcovými koly a panoramatickým monitorem.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Paket SR5 Premium přidává 14palcovou dotykovou obrazovku infotainmentu, elektricky sklopná sedadla třetí řady, čalounění Softex, bezdotykové dveře zavazadlového prostoru a 120voltové zásuvky v přední a zadní části kabiny. SR5 TRD Sport Pack obsahuje 20palcová matně černá kola TRD, monotube tlumiče Bilstein, vinuté pružiny TRD, hliníkové pedály a červené startovací tlačítko TRD.

Sequoia Limited

Doporučená maloobchodní cena pro Limited je 66 195 eur. Má veškeré vybavení základní verze SR5. K dispozici je také 14palcový dotykový displej infotainmentu s Apple CarPlay, Android Auto a Bluetooth, vyhřívaná a ventilovaná přední sedadla s pamětí, vyhřívaný volant, hands-free zadní výklopné dveře a elektricky sklopná sedadla třetí řady. Manuální sluneční clony pro druhou a třetí řadu sedadel jsou standardem.

SR5 a Limited 4×4 jsou k dispozici s paketem TRD Off-Road. Nabízí vypínatelný samosvorný diferenciál na zadní nápravě, Multi-Terrain Select s plíživou funkcí, monotube tlumiče Bilstein, regulaci sjezdu z kopce, vinuté pružiny TRD a červenou přední nápravu. Mezi další změny patří na míru šitá 18palcová litá kola a červené startovací tlačítko TRD.

Sequoia Platinum

Toyota Sequoia 2023 Platinum stojí od 72 395 eur (doporučená cena). Nechybí vyhřívaná a ventilovaná sedadla, kapitánská sedadla ve druhé řadě, prémiový audiosystém JBL se 14 reproduktory, panoramatické střešní okno, LED světlomety a zadní světla, stěrače s dešťovým senzorem a bezdrátové nabíjení smartphonu.

Sequoia Capstone

Luxusní Sequoia Capstone klade větší důraz na pohodlí a prémiový styl. Stejně jako nová Toyota Tundra Capstone se Sequoia Capstone vyznačuje exkluzivními 22palcovými chromovanými koly, elektrickými stupačkami, sedadly z semianilinové kůže, obložením ze dřeva amerického ořechu s otevřenými póry a akustickým sklem v přední části. Stejně jako Tundra Capstone má také logo Capstone s náladovým LED osvětlením na přístrojové desce.

Sequoia Capstone začíná na 76 795 EUR.

Sequoia TRD Pro

Sequoia TRD Pro stojí od 78 395 eur (RRP). Nabízí silnou kombinaci robustního vzhledu a vlastností zaměřených na stezky, aby zvládly vaše víkendové horské výlety.

Je vybaven tlumiči Fox s vnitřním bypassem vyladěným podle TRD, hliníkovými kryty, střešním nosičem TRD, 18″ na míru vyrobenými černými litými koly, dvěma koncovkami výfuku a uzávěrkou zadního diferenciálu. Další vybavení, jako je vintage inspirovaná mřížka se světelnou lištou TRD a bočními obrysovými světly, jsou standardní součástí Sequoia TRD Pro.

Uvnitř je Sequoia TRD Pro vybavena kapitánskými sedadly druhé řady, vyhřívaným volantem TRD a akcenty TRD na hlavici řadicí páky a sedadlech.

Záruka Toyota

Toyota Sequoia 2023 opouští továrnu s tříletou zárukou na nárazníky 36 000 mil a pětiletou zárukou na pohonné ústrojí 60 000 mil. Na hybridní komponenty se vztahuje záruka 8 let/100 000 mil (invertor a řídicí modul) a 10 let/150 000 mil na baterii.

Sequoia 2023 je navíc standardně dodávána s plánem ToyotaCare pro pokrytí plánované údržby a 24hodinovou asistencí na silnici v hodnotě 25 000 mil.

Získejte nejlepší nabídku

S vozidly, jako je Toyota Sequoia 2023, je snadné, aby počáteční MSRP rychle naskočilo, když se pohybujete mezi různými úrovněmi výbavy.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.