Toyota Camry 2024: Informace, ceny, technická data

Toyota Camry, nejprodávanější sedan střední třídy posledních 21 let, prochází kompletní modernizací a vstupuje do své deváté generace. I nadále bude uváděn na trh jako hybridní vůz, případně v nových variantách. Očekává se, že Toyota Camry Hybrid nové generace z roku 2024 bude výrazně modernizována ve všech oblastech.

Design

Současné Camry svým odvážným designem působivě překonává své předchůdce, ale zůstává praktickým rodinným vozem, u kterého je funkčnost důležitější než estetika, což dokazují velká okna, rovná linie břicha a jednoduchá linie střechy. Ve srovnání s moderními modely, jako je Toyota Prius 2024, Crown 2024 nebo nejnovější vývojové trendy elektromobilů, jako je Ioniq 6 2024 nebo ID.7 2024, mu možná na dnešní poměry chybí “wow faktor”.

Špionážní fotografie ukazují, že nová generace modelu Camry se bude řídit novým designovým vzorcem sedanu Toyota. Na rozdíl od předchozích generací Camry, které jsou velmi podobné modelu osmé generace, bude mít elegantnější design a sportovnější linie.

Nové Camry se vyznačuje nízkou kapotou a linií střechy, které vytvářejí dojem nízké polohy sedadel. Kromě toho se linie střechy svažuje strměji než u tradičního sedanu. Ačkoli jsme viděli prototyp s jednoduchým výfukem se dvěma tryskami, jsme si jisti, že jeden ze sportovních modelů bude mít dvojitý výfuk se čtyřmi tryskami.

Přední část ve tvaru kladiva a plynulý přechod do zadní části, stejně jako svažující se linie střechy a plynulý profil zajistí, že Camry Hybrid nové generace bude okamžitě odlišitelné od ostrého a hranatého současného modelu.

Vnitřní

Co se týče interiéru, víme, že Toyota dává přednost formě před funkčností a generačními aktualizacemi. Nelze tedy očekávat, že by Toyota následovala evropské a jihokorejské modely s neobvyklými prvky, jako je dvouramenný volant nebo dotykový panel klimatizace. Japonský výrobce nespěchá s přechodem k minimalismu a nevěří v bastlení luxusu.

Vylepšený multimediální systém Toyota Audio

Místo 7palcového informačního a zábavního systému Toyota Audio a 9palcového dotykového displeje Toyota Audio Plus bude Toyota Camry Hybrid nové generace vybavena multimediálními informačními a zábavními systémy Toyota Audio s 8palcovým a 12,3palcovým dotykovým displejem. Multimediální systém Toyota Audio, vyvinutý v CR, obsahuje Apple CarPlay a Android Auto, duální připojení Bluetooth, Drive Connect (cloudová navigace), možnost aktualizace OTA a nového hlasového asistenta, který reaguje na výzvu “Hello, hello, hello, OK, Toyota”.

Digitální přístrojová deska

Kromě informačních a zábavních systémů se zdá být polodigitální 17,8cm přístrojový panel současného modelu Camry Hybrid zastaralý. Očekáváme, že vyšší verze nové generace modelu Camry Hybrid budou mít plně digitální 31,2cm přístrojový panel s odlišným uspořádáním a komplexnějším zobrazením hybridního systému. V některých konfiguracích by měl být k dispozici barevný projekční displej s projekční plochou nejméně 25,4 cm.

Sedadla

Kromě cenové dostupnosti a efektivity je hlavní výhodou Camry komfort na dlouhé vzdálenosti. Součástí výbavy by měla být vyhřívaná a ventilovaná přední sedadla a vyhřívaný volant. Novinkou deváté generace by mohla být vyhřívaná zadní sedadla, aby cestující vzadu mohli v zimě cestovat téměř stejně pohodlně jako cestující vpředu.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Zabezpečení

Toyota Camry nové generace bude standardně vybavena systémem Toyota Safety Sense 3.0 (TSS 3.0) namísto současné generace Toyota Safety Sense 2.5+ (TSS 2.5+). Nový paket ADAS zahrnuje vylepšení umožněná senzory s pokročilými detekčními schopnostmi.

TSS 3.0 obsahuje nový proaktivní jízdní asistent, který v zatáčkách jemně brzdí nebo ve spolupráci s automatickým řízením kontroluje vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu, chodců nebo cyklistů. Nenahrazuje systém předcházení kolizím a funguje v různých situacích.

Systém zahrnuje systém pro předcházení kolizím s rozšířenou detekcí chodců, asistent pro jízdu v jízdním pruhu s asistentem řízení a rozšířenou detekcí jízdních pruhů, dynamický tempomat s plnohodnotným radarem a volitelnou čtvrtou úrovní kontroly odstupu, systém pro udržování v jízdním pruhu s rozšířenou detekcí jízdních pruhů a nově přidanou funkci nouzového brzdění. Mezi další funkce systému TSS 3.0 patří asistent dopravních značek s vylepšeným rozpoznáváním dopravních značek.

Kromě systému TSS 3.0 očekáváme, že Toyota Camry příští generace bude obsahovat panoramatický monitor (360stupňový kamerový systém), varování před mrtvým úhlem s upozorněním na křížící se provoz vzadu a parkovací asistent s automatickým brzděním vpředu i vzadu. Standardní výbava zahrnuje upozornění na nezapnuté bezpečnostní pásy vpředu a vzadu, deset airbagů, stabilizační systém vozidla, kontrolu trakce, protiblokovací systém brzd, elektronický rozdělovač brzdné síly, brzdový asistent, technologii Intelligent Stop a couvací kameru.

Technické údaje

Příští generace Toyoty Camry Hybrid by mohla být nabízena se dvěma téměř sériovými hybridními systémy: modernizovaným THS-II s motorem o objemu 2,5 litru a zcela novým Hybrid Max s motorem 2,4 litru s turbodmychadlem. Druhý jmenovaný má oslovit zákazníky, kteří běžně volí výkonově orientovaný motor 3,5 l V6 modelu Camry. Proslýchá se, že nový Hybrid Max by se mohl dodávat ve dvou verzích, jedné s výkonem kolem 195 kW a druhé s výkonem kolem 246 kW.

Poprvé v modelové řadě Camry by se mohla objevit Toyota Camry s plug-in hybridním pohonem. V tomto případě by Toyota mohla použít plug-in hybridní systém o výkonu 302 koní z modelu RAV4 Prime, který kombinuje 2,5litrový motor se dvěma elektromotory, jedním vpředu a jedním vzadu.

Datum vydání

Očekává se, že nová generace Toyoty Camry Hybrid dorazí k prodejcům v druhé polovině roku 2024 jako modelový rok 2025. Současný modelový rok 2024 Camry Hybrid, který je k dispozici od 711 000 Kč, je ještě z osmé generace.

Cena

Očekává se, že ceny nové generace modelu Camry Hybrid 2024 budou začínat na částce přibližně 740 000 Kč a končit na částce přibližně 862 000 Kč. Očekává se, že Toyota bude model Camry Hybrid 2024 nabízet kromě běžných výbavových stupňů, jako jsou LE a XLE, také ve sportovnějších výbavových stupních SE, XSE a TRD.

Autobrezik.cz říká

Toyota Camry je klíčovým modelem pro dosažení cílů společnosti v oblasti elektrifikace a zůstává důležitým pilířem obchodního plánu. Očekává se, že hybridní verze spolehlivého sedanu střední třídy se stane masově atraktivnější díky vyšší účinnosti, vyššímu výkonu a široké nabídce možností.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.