Toyota Venza 2024: Ceny a výbavy

Druhá generace modelu, která má být uvedena na trh v roce 2020, se zaměřuje na zákazníky SUV a její výroba byla přesunuta do Japonska. Dovezený vůz nedosáhne prodejních čísel modelu RAV4, ale je považován za životaschopnou střední cestu mezi nejprodávanějším SUV značky Toyota a Lexusem NX.

Toyota Venza 2024: Ceny a výbavy

Venza, která bude uvedena na trh v roce 2020 jako produkt modelového roku 2021, vstoupí do svého čtvrtého modelového roku o několik měsíců později a bude uvedena na trh v roce 2024. Co lze očekávat od elektrifikované Toyoty Venza v roce 2024, se dozvíte zde. Upozorňujeme, že informace a obrázky v tomto článku se vztahují k aktuálnímu modelovému roku a tuto stránku budeme aktualizovat, jakmile Toyota Motor zveřejní další informace.

Design

Toyota Venza je již tři roky stará, ale její promyšlený design ji činí velmi atraktivní. Neočekáváme, že by se Toyota Venza v roce 2024 kosmeticky změnila.

Venza má jednoduché proporce a její jedinečný design ji odlišuje od ostatních vozů SUV na trhu. Dvouřadé SUV střední třídy má elegantní siluetu připomínající kupé, která nabízí osobitý vzhled, aniž by to s designem inspirovaným kupé přeháněla.

Toyota Venza 2024: Ceny a výbavy

Očekáváme, že Venza 2024 bude mít stejně skloněnou linii střechy a štíhlý skleník, který se směrem dozadu zužuje a vytváří tak doplňující design. LED světlomety s dvojitými LED zpětnými světly, LED zadní svítilny a 19palcová vícepaprsková kola z lehké slitiny budou pravděpodobně zachovány i v aktualizovaném modelu.

Interiér a funkce

Stejně jako exteriér, ani interiér Toyoty Venza 2024 se údajně nebude lišit od současného modelu. Flexibilní crossover má známou štíhlou palubní desku, která obklopuje cestující, plovoucí centrální displej, středovou konzolu připomínající koňské sedlo a panoramatickou střechu Star Gaze s nastavitelným jasem.

Toyota Venza 2024: Ceny a výbavy

Interiér Toyoty Venza 2024 údajně nabízí vše, co byste od prémiového SUV očekávali, včetně elektricky nastavitelného sedadla řidiče (v 8 směrech) s paměťovou funkcí, vyhříváním a ventilací, elektricky nastavitelného sedadla spolujezdce (v 8 směrech) s vyhříváním a ventilací, digitálního zpětného zrcátka (s funkcí Homelink), digitálního sdruženého přístroje (7 nebo 12,3 palce) a projekčního displeje (HUD) (10 palců).

Očekává se, že všechny konfigurace Toyoty Venza 2024 budou vybaveny multimediálním systémem Toyota Audio integrovaným do obrazovky infotainmentu. Základní verze “LE” bude mít 8palcový displej s rozpoznáváním hlasu, Bluetooth, bezdrátovým připojením Android Auto a kompatibilitou s Apple CarPlay, Amazon Alexa a Sirius XM. Další úrovně výbavy – XLE, Nightshade Edition a Limited – by měly být vybaveny 12,3palcovou obrazovkou, kterou lze vidět také v modelech Highlander 2023, bZ4X a modelech Lexus, jako jsou NX a RZ.

Toyota Venza 2024: Ceny a výbavy

Zatímco verze LE by mohla být vybavena systémem se 6 reproduktory a zesilovačem, ostatní varianty budou pravděpodobně vybaveny hudebním systémem JBL s 9 reproduktory a zesilovačem o výkonu 1200 W. Mezi další technické prvky modelu Venza 2024 by měly patřit elektrické zadní dveře s hands-free, 360stupňový kamerový systém, bezdrátová nabíjecí stanice Qi a možnost bezdrátové aktualizace informačního a zábavního systému.

Elektrické zadní dveře se systémem hands-free budou součástí standardní výbavy modelu Toyota Venza 2024. Kromě toho má SUV údajně disponovat nákladovým prostorem o objemu až 28,8 m3, který lze sklopením zadních sedadel téměř zdvojnásobit na dnes standardních 55,1 m3.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Technické údaje

Toyota Venza 2024 je založena na architektuře Toyota New Global Architecture K (TNGA-K) a je poháněna výhradně hybridním systémem Toyota Hybrid System II (THS II) převzatým z předchozího modelu. Hybridní SUV bude dlouhé 186,6 palce, široké 73 palců a vysoké 65,9 palce (s anténou), přičemž rozvor náprav bude 105,9 palce.

TOC II

Pohonné ústrojí THS II modelu Toyota Venza 2024 se skládá z 2,5litrového motoru s přímým vstřikováním paliva a tří elektromotorů: dvou na přední nápravě a jednoho na zadní nápravě. Elektronicky řízený variátor přenáší točivý moment na přední kola, zatímco zadní kola pohání samostatný motor. Plně hybridní systém dokáže vyvinout výkon 219 k a dosahuje kombinované spotřeby paliva 39 mil na galon.

Toyota Venza 2024: Ceny a výbavy

Hlavní výhody hybridního systému THS II modelu Venza se projevují v městském provozu při nízkých rychlostech a v dopravních zácpách. V provozu s častým zastavováním a rozjížděním se baterie rychleji nabíjí, což umožňuje vozidlu spotřebovávat energii při nízkých rychlostech a snižovat emise. Venza se také elektricky zvedá ze země.

Venza má čtyři jízdní režimy: Normal, Eco, Sport a EV. Režim Normal je vhodný pro běžnou jízdu, kdy hybridní systém Toyota Hybrid System II (THS II) střídavě využívá elektromotor a spalovací motor. V režimu Eco je kladen důraz na efektivitu, zatímco v režimu Sport je výkon maximalizován pro dosažení optimálních jízdních výkonů. V režimu EV je motor vypnut a vůz jezdí na 100 % elektricky, tj. dokud se nevybije skromná lithium-iontová baterie o kapacitě 0,9 kWh.

Očekávaný efektivní pohon

Venza Hybrid 2024 je vybavena technologií Predictive Efficient Drive (PED), která využívá navigační data, pamatuje si opakované trasy a vyhodnocuje chování řidiče, aby se baterie lépe nabíjela. Systém pak využívá optimalizované řízení uvolňování plynu a upravuje brzdnou sílu motoru tak, aby efektivně nabíjel baterii.

AspektTechnické údaje pro Toyota Venza Hybrid 2024
Délka (v palcích)186,6
Šířka (palce)73,0
Výška (palce)65,9
Rozvor (palce)105,9
Objem2,5 litru
Elektrické motoryVpředu: dva
Zadní: jeden
Akumulátor0,9 kWh lithium-iontová baterie
Kombinovaný výkon219 HP.
Kombinovaná spotřeba paliva39 mil na galon.
Objem zavazadlového prostoru (po sklopení zadních sedadel).Až 28,8 krychlových stop
Objem zavazadlového prostoru (po sklopení zadních sedadel)Až 55,1 krychlových stop

Specifikace modelu Toyota Venza Hybrid 2024

Hybridní zabezpečení

Toyota Venza 2024 bude standardně vybavena systémem Toyota Safety Sense 2.5+ (TSS 2.5+). TSS 2.5+ zahrnuje šest aktivních bezpečnostních a asistenčních systémů řidiče, které využívají kameru s vysokým rozlišením a radar s milimetrovým dosahem.

Systém TSS 2.5+ zahrnuje systém prevence kolize s detekcí chodců (PCS s PD), dynamický radarový systém (DRCC), varování před opuštěním jízdního pruhu s asistentem řízení (LDA s SA), asistent pro jízdu v jízdním pruhu (LTA), automatická dálková světla (AHB) a asistent pro rozpoznávání dopravních značek (RSA).

Systém prevence kolizí (PCS) nabízí v TSS 2.5+ dvě další funkce: Asistent pro křižovatky a asistent nouzového brzdění. Intersection Assist detekuje protijedoucí vozidlo nebo chodce při odbočování vlevo a protijedoucího chodce při odbočování vpravo. Asistent nouzového brzdění stabilizuje vozidlo při nouzovém manévru řízení tím, že reaguje jak na chodce před sebou, tak na vozidlo nebo cyklistu před sebou.

Toyota Venza 2024: Ceny a výbavy

Dynamický radarový tempomat (DRCC) nabízí novou funkci regulace rychlosti v zatáčkách, která snižuje rychlost na vjezdu do zatáčky a zvyšuje ji zpět na nastavenou rychlost na výjezdu. Mezi další bezpečnostní prvky Toyoty Venza 2024 patří rozpoznávání zadních sedadel, varování před slepým úhlem, upozornění na křížový provoz a zadní parkovací asistent.

Cena a datum vydání

Toyota Venza 2024 bude představena koncem léta 2023 za cenu od 35 000 eur. Očekáváme, že nové SUV dorazí k prodejcům v posledních týdnech roku, protože výroba SUV by mohla začít počátkem října 2023.

Autobrezik.cz říká

Toyota Venza 2024 nemusí mít oproti současnému modelu zásadní vylepšení. Přesto září vynikajícím výkonem, komfortem, bezpečností a stylovým designem. Na druhou stranu postrádá prostor a kapacitu nákladového prostoru a není určena pro tažení vozidel. Pokud si však ceníte stylu, kvality a exkluzivity, je Toyota Venza 2024 ideálním hybridním SUV střední třídy.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik