Toyota Venza 2021: specifikace, cena, datum vydání

Na   trh byla uvedena zcela nová Toyota Venza 2021, která bude k dispozici později v tomto roce jako dvouřadé hybridní SUV. Z nejnovějších fotografií můžete vidět, že výrobce proměnil tento model v crossover střední velikosti.

Pokud si pamatujete, tento model byl vyřazen v roce 2015 kvůli špatnému prodeji. O pět let později se však výrobce rozhodl tento model obnovit a zvýšit jeho konkurenceschopnost.

Design a rozměry modelu Toyota Venza 2021

Exteriér vylepšené  Toyoty Venza 2021 vypadá lépe než kdy dříve. Na rozdíl od robustního vzhledu modelu RAV4 je tento model ve skutečnosti navržen tak, aby nabízel atraktivnější a vysoce kvalitní vzhled. Pokud jde o rozměry, připravovaná Vensa má rozvor 105,9 palce. Ve srovnání s RAV4 je však nejnovější Venza pouze o 5,7 palce delší.


Ford Edge, Honda Passport a Hyundai Santa Fe jsou větší soupeři a nemůžeme se dočkat, až Venza s nimi bude držet krok. Pokud jde o design, přichází Venza s mřížkou, která obsahuje kombinaci černého plastu a chromu. Vidíme také modrý odznak ve středu mřížky, který představuje hybridní identitu. Líbí se nám nové LED světlomety a mlhové světlomety Venza, které jsou nízké. Boční profil je elegantní a zahrnuje nová 18palcová litá kola, která podtrhují jeho sportovní vzhled.

Kabina odhaluje více techniků

Na rozdíl od RAV4 nabízí interiér modelu  Toyota Venza 2021  elegantnější materiály. Venza také nabízí pokročilejší funkce a větší pohodlí. Stejně jako RAV4 má nová Venza prostornou kabinu, do které se vejde pět lidí. Nákladový prostor za zadními sedadly Venzy je 36 kubických stop, což je o dvě kubické stopy méně, než nabízí RAV4. Seznam standardní výbavy je také delší než u RAV4 a zahrnuje 8palcovou dotykovou obrazovku, elektrické dveře zavazadlového prostoru a mnoho asistenčních funkcí řidiče.✓ Můžete také zkontrolovat:

Volitelná výbava zahrnuje větší 12,3palcový informační a zábavní systém s dotykovou obrazovkou, head-up displej, digitální zpětné zrcátko a jedinečné panoramatické skleněné střešní okno s funkcí proti zamrzání, kterou lze nastavit mezi průhledným a neprůhledným.

Specifikace hybridního pohonu Toyota Venza 2021

Nejnovější  crossover Toyota Venza 2021  je model, který bude k dispozici s hybridním systémem. Tento model je na populární platformě TNGA a používá téměř identickou konfiguraci jako hybrid RAV4. Motor pod motorem Venza se skládá z 2,5litrového přímého benzínového motoru se třemi elektromotory. Elektrické generátory jsou umístěny na zadní nápravě a celý systém nabízí celkem 219 koní. Stejně jako hybrid RAV4 se i Venza může pochlubit stejným standardním systémem pohonu všech kol a slibuje stejné kumulativní hodnocení EPA 40 mpg. K dispozici je také stejná 8stupňová automatická převodovka.

Datum vydání a cena

Nová Toyota Venza 2021  se stala crossoverem střední velikosti. Tento model má atraktivní design a mnoho standardních funkcí. Toyota říká, že předpokládaná Venza bude mít v srpnu na trhu přibližně 50 000 ročních tržeb. Celkově začíná nová Venza od 30 000 eur a za plně naložený model může stát až 45 000 eur.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 hlas, im mittleren: 5 von 5)