Toyota Tundra 2022: fotografie, ceny, technická data

Plnohodnotný pick-up Toyota Tundra nezaznamenal za 14 let žádné velké změny, ale v roce 2021 debutoval model třetí generace. Nový pick-up se začal prodávat koncem roku 2021 a stál od 839 000 Kč.

Možnosti kabiny a podvozku

Tundra 2022byl vyvinut bez ohledu na předchozí generaci vozu. Model 2022 dostal úplně jiný rám se zvýšenou tuhostí a kompletně předělaný podvozek ve více formátech. V nejjednodušších úpravách jsou vzadu instalovány pružiny místo předchozích pružin, zatímco dražší verze používají adaptivní tlumiče a vzduchové měchy na zadní nápravě. Pro verze TRD Sport a TRD Pro existují také speciální možnosti konfigurace odpružení. Poslední revize je považována za nejpokročilejší, protože má tlumiče FOX s přídavnými zásobníky oleje, zesílený stabilizátor a speciální terénní pneumatiky. Tento pickup je vybaven off-roadovým tempomatem Crawl Control, který umožňuje pomalou jízdu jednou z pěti rychlostí.

Po aktualizaci je Tundra k dispozici pouze jako čtyřdveřový model. V tomto případě si můžete vybrat ze dvou typů kabin: Double Cab a CrewMax. V prvním případě je délka ložné plochy 1980 nebo 2470 mm, ve druhém – 1675 nebo 1980 mm. Nosnost vozu byla zvýšena o 11 % – na 880 kg a maximální hmotnost taženého přívěsu vzrostla o 17,6 % – na 5440 kg.

Motory

Motory pickupu Toyota jsou nové. 3,4litrový motor V6 biturbo je vypůjčený z Land Cruiseru 300. Jeho zpětný ráz byl ale upraven: výkon je snížen na 291 kW, maximální točivý moment je stanoven na 649 N⋅m. Motor je spřažen s 10stupňovou automatickou převodovkou. Pohon – zadní nebo plný s pevně připojenou přední nápravou.

Kromě klasického hnacího ústrojí byla Tundra nasazena na hybridním systému. Je založen na stejném turbomotoru, je zde pouze jeden elektromotor – je instalován mezi spalovací motor a převodovku. Je také instalována spojka, takže se vůz může pohybovat pouze s elektrickým pohonem. Výkonová rezerva při jízdě v tomto režimu je celkem skromná – pouhých 29 km. Elektromotor je poháněn nikl-metal hydridovou baterií umístěnou pod zadním sedadlem. Jeho kapacita není zmíněna. Hybridní jednotka má celkem 443 koní. a 790 Nm. Je k dispozici pouze pro starší verze modelu.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Kompletní sada Toyota Tundra 2022

Interiér nové generace snímačů se silně digitalizoval. V dražších úrovních výbavy se na konzoli objeví výkonný 35,6cm televizor a před řidičem se objeví 31,2cm virtuální přístrojový panel s pěti možnostmi animace.

U prvních verzí je výbava jednodušší – centrální obrazovka má velikost 20,3 cm, sdružený přístroj se skládá z analogových stupnic a uprostřed je 10,4cm displej. Nový multimediální systém má výrazně vyšší výkon i funkce hlasového ovládání a aktualizace softwaru „vzduchem“. S dodávaným 4G modulem se můžete připojit online a připojit až deset zařízení. Některé funkce lze ovládat pomocí aplikace v chytrém telefonu.

Všechny verze Tundry vycházejí z nejnovější edice komplexu Toyota Safety Sense, který zahrnuje adaptivní tempomat, automatické brzdění s detekcí chodců a cyklistů a sledování jízdních pruhů. Dalšími dostupnými asistenty jsou hlídání mrtvého úhlu, hlídání závad při couvání a automatické přepínání světlometů.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.