Mercedes-Benz GLC-Class 2022: technické údaje, cena, datum vydání

Po přepracovaném sedanu třídy C měla slavná německá automobilka v roce 2022 podobným způsobem přepracovat třídu Mercedes-Benz GLC . Nové SUV vypadá rozkošně a mohlo by dostat stejné technické vylepšení jako třída C. To znamená, že bychom měli očekávat ještě větší pohodlí a stejný velký vertikálně orientovaný dotykový displej infotainmentu. Třída GLC bude navíc vybavena pokročilými asistenčními funkcemi řidiče a systémy biometrického ověřování.

Mechanicky podobný sedanu třídy C bude nejnovější GLC s největší pravděpodobností poháněn stejným 2,0litrovým čtyřválcovým turbo motorem, 48voltovým hybridním systémem a devítistupňovou automatickou převodovkou. Od vysoce výkonných variant AMG však očekávejte více luxusu a sportovních detailů.

Mercedes-Benz GLC-Class 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Autobrezik

Exteriér třídy Mercedes-Benz GLC 2022

Mercedes-Benz zveřejnil před dvěma dny fotografii s ukázkou nejnovějšího SUV GLS 2022 . Na obrázku je velmi tenký profil a nově tvarované LED světlomety. Zajímavé je, že můžeme také vidět, že příští GLC bude mít nové linie na kapotě a novou grafiku na zadních světlech.

Jelikož je ale tento model stále ve fázi vývoje, měli bychom očekávat další změny. V zásadě musíme počkat trochu déle, abychom viděli konečný produkt. Potvrzeny byly také výkonné varianty AMG a očekávat bychom měli mnohem sportovnější styl.


Vylepšení interiéru

V tuto chvíli jsme ještě neviděli žádné fotografie interiéru vozu Mercedes GLC 2022 . Podle některých pověstí bychom však měli očekávat, že nové GLC bude silně ovlivněno novou třídou C. To znamená, že kabina GLC bude zcela nově objevena Mercedesem. Vlajkový sedan Mercedesu má v současné době velkoformátovou obrazovku infotainmentu ve formátu na výšku, která je integrována do středové konzoly.


✓ Můžete také zkontrolovat:


Podobný infotainment jsme viděli na nedávno uvedeném modelu Tesla S. Určitě můžete předpokládat, že nové GLC si z toho vezme inspiraci, i když s menšími obrazovkami u podřadných modelů. GLC bude navíc obsahovat rozšířené asistenční funkce řidiče a biometrický autentizační systém.

Mercedes-Benz GLC-Class 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Autobrezik

Technické údaje o hnacím ústrojí Mercedes-Benz GLC-Class 2022

Nejnovější Mercedes-Benz GLC třídy 2022 bude nabízen pouze s elektrifikovaným motorem, který byl přenesen z nové třídy C. Mírná hybridní varianta se skládá z 2,0litrového čtyřválcového turbo motoru, 48voltového hybridního systému a jemné devítistupňové automatické převodovky.


Třída C se stejným motorem vyvíjí výkon 255 koní. Na základě informací, které jsme obdrželi, však očekávejte ve verzi SUV minimálně 300 koní. Bohužel stále čekáme na čísla pro vysoce výkonnou verzi AMG.

Mercedes-Benz GLC-Class 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Autobrezik

Datum vydání, cena

Nadcházející Mercedes-Benz třídy GLC 2022 bude s nedávno uvedenou třídou C jistě sdílet spoustu ukazatelů. Má téměř stejnou technickou kabinu a používá stejný mírný hybridní systém. Mercedes potvrdil, že nová třída GLC dorazí později v roce s mnoha vylepšeními.

Cena ještě nebyla stanovena, ale nové GLC bude rozhodně stát více než to současné, které začíná na 40 000 eur.