Mercedes-Benz GLA 2022: technické údaje, cena, datum vydání

Nejmenší crossover SUV v Německu, Mercedes-Benz GLA 2022 , se na trh dostane někdy v roce. Tento prestižní crossover vypadá svěže a musíme přiznat, že je to jediný výrobce, který splňuje potřeby svých zákazníků při naslouchání.

Pro rok 2022 výrobce učiní tento model atraktivnějším díky pohodlnému interiéru, působivé kvalitě dekorace a dynamickým trakčním vlastnostem. Nový Mercedes-Benz GLA bude navíc vybaven třemi různými motory, což je velké plus. Obecně většina konkurentů nabízí jednu nebo maximálně dvě varianty motoru.

Občerstvení Mercedes-Benz GLA 2022

Nový Mercedes-Benz GLA 2022 je nejmenší crossover SUV od tohoto výrobce. Obecně je velmi kompaktní a ideální pro použití na dálnicích a ve městě. Po vizuální stránce je novinka, která se liší od předchůdce, vidět především vpředu i vzadu. Mřížka chladiče s logem společnosti je atraktivnější a výrobce přidal další černé vložky do dveří a podběhů kol. Nový Mercedes GLA vypadá prestižněji díky klínovitým xenonovým blokům nebo optickým LED diodám s jasným DRL. Zajímavé je, že tentokrát Mercedes použil stylové obdélníkové zrcátko a skrytou kliku dveří.

Zadní strana tohoto malého crossoveru je také atraktivní a přepracovaná moderní grafikou. GLA má navíc široký nárazník, dvojici vertikálních difuzorů a plochou střechu prodlouženou o vrcholy spojlerů.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Zcela nová kabina

Nejnápadnější změna v Mercedes-Benz GLA 2022 je uvnitř. První fotografie ukazují přepracovanou kabinu a mnoho nových prvků, z nichž většina byla zkopírována z nejnovější třídy A.

Za prvé, GLA má velmi informativní přístrojový panel a novou sadu vzduchových trysek. V rámci špičkové úpravy Mercedes přidal virtuální palubní desku, která vypadá prostorově a funguje ve více režimech. Nové GLA má v zásadě dlouhou řadu standardního vybavení. Obsahuje nejnovější systém MBUX, který jsme viděli ve třídě S, elektrická zadní výklopná dvířka, dvouzónová automatická klimatizace, Apple CarPlay / Android Auto a multifunkční kožený volant s dotykovými tlačítky a řadicími pádly.

Specifikace motoru Mercedes-Benz GLA 2022

Stejně jako jeho předchůdce bude nový Mercedes-Benz GLA 2022 pracovat také se stejným motorem. Tento model má tři možnosti motoru. Jako první poháněl GLA 250 2,0litrový přeplňovaný řadový čtyřválec s výkonem 221 koní a točivým momentem 258 lb-ft. Tato síla je směrována na přední kola (nebo všechna čtyři) prostřednictvím 8stupňové dvouspojkové automatické převodovky.

Další je také 2,0litrový turbo řadový 4, tentokrát ale pod kapotou modelu GLA 35. Tento motor je schopen produkovat 302 koní a 295 lb-ft točivého momentu. Konečný motor pohání GLA 45 a poskytuje výkon 382 koní a točivý moment 354 lb-ft.

Kolik bude stát Mercedes-Benz GLA 2022?

Na Mercedes-Benz GLA 2022 začíná na 36,230 eur za základní model GLA 250. silnější Mercedes-AMG modelu GLA 35, ale začíná na 47,550 eur, zatímco náklady na GLA 45 54,500 euro. Pokud jde o vydání, měli bychom očekávat, že tato přepracovaná verze vyjde někdy v tomto roce. Mnozí věří, že debut se uskuteční v létě.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis