Mercedes-AMG GLC Coupe 2025: motory, ceny, technické údaje

Mercedes-AMG GLC Coupe 2025 je elegantní alternativou ke svým sourozencům AMG GLC SUV díky designu se svažující se střechou. Pod sportovní karoserií však kupé AMG GLC zdědí vše působivé a žádoucí od svého sourozence, který není kupé.

SUV GLC od Mercedes-AMG, dostupné v mírnější variantě GLC 43 a výkonné hybridní variantě GLC 63 SE Performance, má vše, ať už chcete styl, výkon nebo obojí v praktičtější podobě.

„S novým kupé Mercedes-AMG GLC oslovujeme zákazníky, kteří hledají sportovní životní styl, dynamický design a působivý výkon,“ řekl Michael Schiebe, generální ředitel Mercedes-AMG GmbH. “Různé a vysoce kvalitní technické komponenty zaručují nejvyšší úroveň dynamiky a potěšení z jízdy.”

Mercedes-AMG GLC kupé 2025: motor M139l

Mercedes-AMG GLC Coupe 2025 má dvě verze založené na nejvýkonnějším sériovém čtyřválcovém motoru značky, ručně vyráběném M139l, jediném plynovém motoru na světě vybaveném elektrickým výfukovým turbodmychadlem (označení l označuje podélnou zástavbu). ).

Kromě tradičního dmychadla je 2,0litrový motor vybaven tenkým elektromotorem o tloušťce 40,6 mm, který elektronicky pohání hřídel turbodmychadla, což má za následek zlepšenou odezvu plynu při všech otáčkách motoru.

Myšlenka je taková, že motor roztáčí turbodmychadlo od volnoběhu, dokud se při vyšších otáčkách motoru nezvyšuje plnicí tlak, čímž se eliminuje prodleva turba. Tato technologie navíc pomáhá udržovat plnicí tlak turba po celou dobu otáček motoru a uvolňuje více točivého momentu hned od začátku.

Mercedes AMG GLK 43

Motor M139l v Mercedes-AMG GLC 43 vyvine 306 kW (6750 ot./min.) a točivý moment 500 N⋅m (5000 ot./min.). Má však řemenem poháněný startér-alternátor, který v případě potřeby přidá dalších 10 kW. Hybridní pohonné ústrojí posílá výkon na všechna čtyři kola prostřednictvím devítistupňové automatické převodovky AMG Speedshift MCT 9G s mokrou spojkou, podobně jako u Mercedes-AMG GT Coupe 2024.

Motor a převodovka Mercedes-AMG GLC 43 posílají výkon do převodovky 4MATIC s pohonem zadních kol s konstantním rozdělením točivého momentu 31:69.

Mercedes-AMG GLC 63 SE Performance kupé

Ostřejší GLC 63 SE Performance je vybaven výkonnější variantou motoru M139l. Vyrábí 345 kW (6725 ot./min.) a točivý moment 545 N⋅m (od 5250 do 5500 ot./min). Je však vybaven „permanentně buzeným“ synchronním elektromotorem na zadní nápravě a výkonným 6,1 kWh akumulátorem AMG odvozeným z vozu Mercedes-AMG Petronas F1.

GLC 63 SE Performance má celkový systémový výkon 495 kW a 1019 N⋅m točivého momentu, stejně jako plně variabilní převodovka pohonu všech kol AMG Performance 4MATIC+ a devítistupňová automatická převodovka. V závislosti na jízdní situaci může převodovka pohonu všech kol rozdělovat točivý moment v poměru 50:50 na přední a zadní nápravu nebo až 100 procent na zadní nápravu.

Hybridní systém P3 kombinuje elektromotor, elektronickou dvoustupňovou převodovku (jako Porsche Taycan) a elektronický zadní diferenciál s omezenou svorností. Unikátní zadní převodovka využívá první převodový stupeň při nízkých rychlostech a na druhý převodový stupeň řadí při rychlostech 140 km/h a vyšších, čímž poskytuje maximální účinnost a přenos točivého momentu.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Jak rychlé bude kupé Mercedes-AMG GLC 2025?

Mercedes-AMG kupé GLC je stejně rychlé jako verze SUV. GLC 43 zrychlí na 100 km/h za 4,7 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 250 km/h. Na druhou stranu GLC 63 SE Performance zrychlí na 100 km/h za 3,4 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 275 km/h.

Adaptivní tlumiče a řízení zadní nápravy

Mercedes-AMG GLC Coupe 2025 je standardně vybaveno AMG Ride Control s ocelovými pružinami a adaptivními tlumiči se třemi nastaveními: Comfort, Sport a Sport+. Varianta GLC 63 dostává AMG Active Ride Control s 48voltovou aktivní stabilizací náklonu, která využívá elektromechanické pohony a třístupňovou planetovou převodovku k potlačení naklánění karoserie a zároveň zvyšuje jízdní komfort.

GLC 43 a GLC 63 SE Performance jsou navíc vybaveny řízením závislým na rychlosti a řízením zadní nápravy. První jmenovaný využívá proměnný převod řízení, který zpřísňuje trakci ve vysokých rychlostech a zvyšuje točivý moment v nižších rychlostech. Ten přetočí zadní kola až na 62 mph, což poskytuje větší agilitu a obratnost. Roztáčí zadní kola paralelně s předními při vyšších rychlostech, aby byla zajištěna lepší stabilita.

Brzdový systém Mercedes-AMG GLC kupé 2025

Mercedes-AMG GLC 43 Coupé má čtyřpístkové brzdové třmeny s kotouči o rozměru 371 x 36 mm vpředu a jednopístkové plovoucí třmeny s kotouči 360 x 25 mm vzadu. Na druhou stranu GLC 63 SE Performance Hot Rod je vybaven kompozitovými brzdami se šestipístkovými třmeny a odvětrávanými a křížově vrtanými předními kotouči 391 x 36 mm a zadními kotouči 371 x 25 mm s jednopístkovými plovoucími třmeny.

Výbavové balíčky AMG

Mercedes-AMG GLC kupé 2025 se vyznačuje zakázkovou přední maskou s výraznějšími otvory pro přívod vzduchu, svislými lamelami a aerodynamickými prvky. Vzadu jsou dvoudílná koncová světla, zadní difuzor a dvojité koncovky výfuku: kulaté pro GLC 43 a lichoběžníkové pro GLC 63 SE Performance.

K dispozici jsou pakety AMG Night a Night Plus, které zahrnují vysoce lesklé černé vnější obložení a tmavé chromované akcenty.

Balíček AMG Carbon Fiber Exterior Package navíc obsahuje originální ozdobné prvky z uhlíkových vláken. Paket AMG Performance Studio mezitím obsahuje vysoce lesklý černý přední splitter, speciální zadní difuzor a další aerodynamické díly.

Začíná MSRP pro Mercedes-AMG GLC Coupe 2025.

Mercedes-AMG GLC Coupe 2025 dorazí k prodejcům na začátku až do poloviny roku 2024. Informace o doporučené maloobchodní ceně zatím nebyly zveřejněny, ale očekáváme startovací ceny od 1 799 000 Kč do 2 220 000 Kč.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.