MG ZS EV 2024: Technická data, změny, cena

MG

Od svého znovuzrození v roce 2007 prodala společnost MG v zahraničí více než milion vozů. Důležitou roli při dosažení tohoto milníku sehrál model ZS, nabízený jako elektromobil, který značce zajistil tolik potřebnou změnu image. Hodně si slibujeme od nové generace MG ZS EV 2024. Díky radikálním změnám by nový model mohl být v Evropě, kde poptávka po elektrických SUV rychle roste, ještě populárnější než jeho předchůdce.

Design a vybavení

Nová generace elektromobilu MG ZS 2024 bude mít údajně čistý a výrazný design inspirovaný elektromobilem MG4, na rozdíl od současného modelu, který je strohý a připomíná modely Mazda CX-3 a CX-5. Také interiér by mohl převzít geny elektrického hatchbacku, být minimalistický a elegantní a nabízet více prostoru a funkčnosti.

Nová generace ZS EV by mohla mít šípové světlomety se zpětnými světly v podobě šesti svislých sklolaminátových lišt, šikmé svislé směrovky, hladkou povrchovou úpravu na místě horní mřížky chladiče, kratší kapotu, vyšší spodní mřížku chladiče a nové 17palcové chladiče. Náš níže uvedený render ukazuje očekávané designové prvky.

Mezi prvky výbavy nové generace MG ZS EV by mohla patřit 18palcová kola, informační a zábavní systém MG iSMART s 10,25palcovým dotykovým displejem, 7palcový digitální přístrojový panel, elektricky nastavitelné sedadlo řidiče a 360stupňový kamerový systém. Paket MG Pilot ADAS by mohl zahrnovat nové funkce, jako je upozornění na otevření dveří a upozornění na pozornost řidiče.

Technické údaje

Platforma MSP

Nová generace elektromobilu MG ZS bude založena na modulární škálovatelné platformě (MSP) elektromobilu MG4. MSP je nová platforma s pohonem zadních kol vyvinutá společností SAIC výhradně pro elektromobily, která umožňuje také pohon všech kol s přídavným motorem na přední nápravě. Je flexibilní a vhodná pro rozvory od 2 650 do 3 100 mm.

Baterie a dojezd

MG by mohl v roce 2024 uvést na trh model ZS EV s baterií o kapacitě 64 kWh (nominální), která umožní dojezd podle WLTP přes 250 km, a s baterií o kapacitě 77 kWh (nominální), která umožní vyšší dojezd podle WLTP, a to přibližně 300 km. Zatímco současný model má rozvor 2,6 metru, u nové generace ZS se očekává délka 2,7 až 2,8 metru. Baterie mají být tenčí a plošší. Díky těmto vylepšením by měla nová generace elektromobilu ZS nabídnout více prostoru pro cestující na zadních sedadlech a zavazadla.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Motor a přeplňování

Nová generace elektromobilu ZS bude k dispozici s jedním nebo dvěma elektromotory o výkonu až 150 kW (201 k) a točivém momentu 250 Nm. Na přání MG může být později nabízena také výkonná varianta se dvěma motory o systémovém výkonu 330 kW (443 k) a systémovém točivém momentu 600 Nm! Říkáme to proto, že platforma je vysoce specifikovaná a totéž se plánuje i pro MG4 do roku 2024.

Výkonná varianta by se mohla jmenovat MG ZS EV XPower. Název “XPower” představuje dědictví značky MG v oblasti výkonu a sportovních vlastností. Společnost znovu zavedla název XPower v květnu 2021 s výkonnou verzí modelu MG6. Nyní se společnost snaží získat globální uznání tím, že MG6 XPower integruje do populární závodní hry s otevřeným světem Forza Horizon 5.

Maximální nabíjecí výkon je 11 kW (střídavý proud) nebo 135 kW (stejnosměrný proud), což je oproti dnešním vozidlům výrazné zlepšení. Typické rychlé nabíjení stejnosměrným proudem 10-80 % trvá přibližně 30 minut.

Cena a datum vydání

MG nahradí všechny své modely s výjimkou nedávno představeného modelu MG4 EV do konce roku 2024, uvedl Guy Pigounakis, vedoucí prodeje místního zastoupení společnosti. Nová generace modelu MG ZS EV by se v prodejnách mohla objevit v druhé polovině roku 2024. Nové kompaktní SUV, umístěné nad elektromobilem MG4, by mohlo stát 37 000 až 46 000 eur.

Autobrezik.cz říká

Nová generace MG ZS EV bude odvážnější, digitálnější, bezpečnější a pravděpodobně i levnější elektrické SUV. Očekává se, že jako specializovaný elektromobil nabídne ve srovnání s dnešním vozem výrazné zlepšení výkonu, účinnosti a prostoru. S cenou kolem 37 000 eur by mohl být atraktivní volbou pro kupce elektrických SUV, kteří hledají cenově dostupné a prostorné vozidlo, a vážnou hrozbou pro korejské modely.

Fotografie a zdroj: MG.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.