Kia EV6 2022: Informace, ceny, technická data

Dva týdny po předběžném představení proběhl plnohodnotný debut nového elektrického hatchbacku -Kia EV6 2022 . Model staví na platformě E-GMP, která dříve tvořila základ SUV Hyundai Ioniq 5. Technicky jsou vozy co nejblíže k sobě. Novinka bude k dispozici s více verzemi elektromotorů, pohonem zadních i všech kol, dvěma možnostmi trakční baterie. Kromě základní verze jsou zákazníkům nabízeny edice GT-Line a GT, které se liší vnějším designem a vnitřním vybavením.

Design těla

Vzhled bateriového hatchbacku Kia EV6 je rozhodnutý v novém stylu Opposites United a hraje si s kontrastem přírody a výtvorů lidstva. Spojení emocionálního s racionálním se děje pomocí jednoduchých linií a jasných tvarů, což vytváří odvážný a zapamatovatelný vzhled. Vpředu byl charakteristický „tygří nos“ nahrazen „digitálním tygřím obličejem“, který je tvořen dynamickým světelným vzorem z navigačních světel. Šířka vozidla je zdůrazněna dlouhým výřezem pro přívod vzduchu ve spodní části nárazníku.

Z profilu vykazuje elektromobil typickou siluetu crossoveru s krátkými převisy, velkou středovou vzdáleností a aerodynamickou kopulí střechy. Strmě skloněné C-sloupky jsou opatřeny leskle černou vložkou. Kromě kompaktního spoileru na horní straně zadních výklopných dveří je zde ještě jedno křídlo, jehož hranu zdobí nápadná girlanda zadních světel.

S rozvorem 2900 mm je standardní Kia EV6 2022 dlouhá 4680 mm, široká 1880 mm a vysoká 1550 mm. Verze GT-Line a GT jsou o 15 mm delší než běžný hatchback a verze G-Ti je také o 5 mm nižší.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Technologie a vybavení

Salon modelky je komponován a vybaven v souladu s duchem doby. Na horní straně předního panelu, který má horizontální architekturu, jsou dvě spárované 12,3palcové obrazovky pro uklizené a multimediální systémy. Navíc je tu head-up displej s „rozšířenou realitou“, který vysílá navigační pokyny a varování z pomocné elektroniky. Klimatizace a audio se ovládají pomocí bloku dotykových tlačítek a dvojice otočných ovladačů pod středovými ventilačními otvory.

Výbava elektromobilu zahrnuje Meridian Akustik se 14 reproduktory, Active Sound Design System (mění zvuk v závislosti na rychlosti vozidla), Remote Smart Parking Assist (umožňuje zaparkovat vůz zvenčí za jízdy), Autopilot dálniční dráhy. asistent řidiče druhé úrovně 2 (zajišťuje vzdálenost a centrování stopy). Uvnitř modelu Kia EV6 jsou použity recyklované materiály.

Hatchback má dva kufry. Hlavní zadní má standardní objem 520 litrů, se sklopenými opěradly druhé řady sedadel – 1300 litrů. Přední přihrádka má objem 52 litrů (pohon zadních kol) nebo 20 litrů (pohon všech kol).

Specifikace Kia EV6 2022

Modely EV6 a EV6 GT-Line v základní verzi standardní řady mají baterii o kapacitě 58 kWh. S pohonem zadních kol je výkon jediného elektromotoru 170 koní. a 350 Nm, v konfiguraci s pohonem všech kol má dvojice motorů výkon 235 koní. a 605 Nm. Verze s dlouhým dojezdem jsou vybaveny baterií o kapacitě 77,4 kWh. V tomto případě mají vozy s pohonem zadních kol výkon 228 koní. a 350 Nm, s ohromným výkonem – 325 k. a 605 Nm. Dojezd výše uvedených úprav se pohybuje od 380 do 510 km.

Nejvýkonnější Kia EV6 GT je standardně vybavena 77,4 kWh vysoce výkonnými bateriemi a dvěma elektromotory. Přední motor vyvine 218 koní, zadní motor 367 koní. Celkově má ​​tandem působivých 585 koní. a 740 Nm. Tento zátah umožňuje hatchbacku sprintovat na „stovky“ za 3,5 sekundy a zrychlit na maximum 260 km/h. K dispozici je také replika elektronicky řízeného diferenciálu zadní nápravy (elektronická uzávěrka diferenciálu). G-Ti ujede na jedno nabití až 400 km.

Energie baterie elektromobilu se doplňuje připojením do domácí zásuvky nebo speciální DC svorky (napětí 400 nebo 800 voltů). Nabíjecí stanice poskytuje dojezd 100 km za 4,5 minuty a obnoví kapacitu o 80 % za 18 minut. Díky technologii V2L mohou být v budoucnu z palubní sítě napájena externí zařízení s výkonem až 3,6 kW. Kromě toho je povoleno připojit další vůz pro dobití baterie.

Systém rekuperace brzdné energie, který se ovládá pomocí tlačítek na volantu, nabízí hatchbacku delší dojezd. Řidič si může libovolně vybrat mezi šesti režimy – Žádný, 1, 2, 3, i-PEDAL a Auto Mode. Při aktivaci programu i-PEDAL je rekuperace na maximu a jemné brzdění se provádí pouhým uvolněním plynového pedálu.

Datum vydání a cena Kia EV6 2022

Kia EV6 2022 byla uvedena na trh v Jižní Koreji v červenci 2022 a v Evropě na podzim 2022. V České republice je aktuálně k dispozici za cenu od 1 293 000 Kč.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.