Kia K8 2022: specifikace, cena, datum vydání

Sedan business třídy Kia K7 se vyrábí od roku 2009 a ve své domovině se prodává docela dobře. Na jiných trzích, včetně amerického (zde je vůz známý jako Kia Cadenza), se však žádné zvláštní vavříny nekonaly, a tak se Korejci rozhodli model trochu zatřást. Čtyřdveřový model dostal nejen nový speciální design a vylepšenou výbavu, ale také jiný název – index K7 byl nahrazen označením K8.

Kia K8 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Design těla

Kia K8 2022 používá stejné předních kol platformu jednotky jako báze, ale je zároveň 20 mm delší než jeho předchůdce (5015 proti 4095 mm). Novinky mají také mírně odlišné proporce – kapota motoru je více natažená a převisy jsou o něco kratší. Hlavní rozdíl spočívá ve změněné designové koncepci. Přední část aktualizovaného sedanu získala originální konfiguraci s bezrámovou mřížkou vytvořenou z mnoha buněk ve tvaru diamantu. Na bocích nárazníku jsou malé bloky stejných buněk – jsou integrovány s běžícími světly a směrovými světly. Na nesprávný radiátor je umístěno nové logo značky.

Kia K8 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

V bočním pohledu model ukazuje dynamickou siluetu typickou pro fastbacky. Zajímavým detailem je chromovaná lišta, která se táhne po dveřích a zasahuje až do rohů zadních světel. Hluboká, sportovní linie střechy končí elegantním spoilerem, pod jehož hranou se nachází dlouhé horizontální světlo. Vzhled završují stylová zrcátka na nohách a litá kola velikosti 17-19, která jsou organicky vepsána do podběhů podběhů.

Kia K8 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Interiér a vybavení

Interiér nového sedanu K8 má moderní architekturu s jednoduchým a výstižným ovládáním palubních systémů. Hlavním zdrojem informací pro řidiče je digitální cluster, který kombinuje dvě 12,3palcové obrazovky – palubní desku a standardní multimediální centrum. Některé údaje lze zobrazit na head-up displeji, jehož úhlopříčka se téměř zdvojnásobila na 12 palců. Nechybí ani dotykový panel klimatizace ve středové konzole a mycí systém pro ovládání automatické převodovky na tunelu.

Kia K8 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Cestující v G8 mají k dispozici super pohodlná sedadla Ergo Motion, která jsou vybavena sedmi pneumatickými komorami pro jemné nastavení profilu. Sedadla mají speciální funkci “Smart Support” – zajišťuje bezpečnější držení těla řidiče při aktivaci sportovního režimu (nebo zrychlení nad 130 km/h) a upravuje plnění komor pro snížení únavy na dlouhých cestách . V drahých variantách výbavy jsou nejen přední, ale i zadní sedadla dodávána s vyhříváním a ventilací.

Kia K8 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis
Kia K8 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Kromě již uvedené výbavy využívá nový model Kia kvalitní reproduktory Meridian se 14 reproduktory a devíti airbagy. Mezi dostupnými elektronickými asistenty vyniká Highway Driving Assist 2, který udržuje odstup od vpředu jedoucích vozidel a vycentruje vůz do jízdního pruhu reakcí na zatáčky. Kromě toho má limuzína vylepšené zpracovatelské materiály (včetně kůže napa a přírodního dřeva) a lepší zvukovou izolaci (např. je použito trojité těsnění dveří).

✓ Můžete také zkontrolovat:

Specifikace Kia K8 2022

Od zahájení prodeje budou do nové řady motorů zařazeny následující jednotky:

  • Benzinová „čtyřka“ 2.5 GDI Smartstream (198 PS, 248 Nm);
  • Benzín V6 3.5 GDI (300 PS, 359 Nm);
  • Motor V6 poháněný propanem o výkonu 3,5 LPI (240 k, 314 Nm).

Všechny motory jsou standardně kombinovány s 8stupňovým „automatem“ a pohonem předních kol. Pohon všech kol se spojkou zadní nápravy je volitelně k dispozici pouze pro verze s agregátem V6 3.5 GDI. Nabídka verzí se později rozšíří na úkor hybridu založeného na turbomotoru 1.6 T-GDI.

Datum vydání a cena Kia K8 2022

Prodej limuzín bude zahájen v dubnu za cenu 32,79 milionu wonů. Pak se Kia K8 objeví v dalších zemích.