Kia Carens 2022: Interiér, motor a úpravy

Kia Carens, původně uvedena na trh v roce 1999, byla od svého narození minivanem, nyní však korejská značka vydala čtvrtou generaci modelu a přeměnila ji na SUV, což vzhledem k úspěchu tohoto typu vozidel není velkým překvapením.

Kia Carens 2022 byla dnes představena v Indii, kde se začne prodávat v prvním čtvrtletí příštího roku, i když v tuto chvíli nevíme, na kterých dalších trzích se bude prodávat. Přesto o jeho možném příchodu do Evropy pochybujeme.

Kia Carens 2022: Interiér, motor a úpravy

Model má nyní robustnější vzhled, v souladu s modely SUV výrobce, jako je Kia Sportage (přední světlomety, svítilny atd.), i když si zachovává praktičnost minivanu nebo „minivanu“, v závislosti na značce.

Rozměry jsou 4,5 metru dlouhý, 1,8 metru široký a 1,7 metru vysoký model s rozvorem 2,78 metru. Díky tomu je o něco větší než předchůdce a také o něco vyšší, byť znatelně narostl rozvor, což zvyšuje obyvatelnost.

Kia Carens 2022: Interiér, motor a úpravy

Téměř rovná linie střechy také zajišťuje dobrý prostor pro hlavu cestujícím vzadu. V tomto smyslu je třeba poznamenat, že Kia nabídne šesti- a sedmimístné konfigurace, v prvním případě se dvěma samostatnými sedadly ve stylu „kapitána“ ve druhé řadě.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Kabina byla také kompletně přepracována a díky plně digitálnímu přístrojovému panelu nebo 10,25palcové multimediální obrazovce představuje modernější celkový vzhled. Stále však existují fyzické ovladače pro ovládání klimatizace.

Výbava zahrnuje čistič vzduchu, LED ambientní osvětlení s 64 volitelnými barvami, odvětrávaná přední sedadla, zvukový systém Bose s osmi reproduktory, panoramatickou prosklenou střechu nebo dálkové aktualizace a jízdní asistenty jako One in hill start, sjezd z kopce nebo brzdový asistent.

Kia Carens 2022: Interiér, motor a úpravy

V Indii bude k dispozici se stejnými motory jako Kia Seltos, se kterými sdílí platformu. Bavíme se o 1,5litrovém atmosférickém benzínovém motoru s výkonem 117 koní a 144 Nm, 1,4litrovém turbo s výkonem 142 koní a 242 Nm a 1,5litrovém turbodieselu s výkonem 117 koní a 250 Nm.

První je spojen se šestistupňovou manuální převodovkou, druhý se sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou a diesel s šestistupňovou automatickou převodovkou s měničem točivého momentu.

Autobrezik