Kia Picanto 2022: motory, ceny, technické údaje

KIA

Světová premiéra 3. generace Kia Picanto proběhla na začátku 17. ročníku a koncem května byl model představen ruské veřejnosti.

vnější

Kia Picanto (2022) v nové karoserii byla navržena jak v Namyangu, tak v německém centru ve Frankfurtu nad Mohanem. Model třetí generace má zcela novou přední část, která je výsledkem jejich společné práce.

Díky novému nárazníku s masivním přívodem vzduchu a přepracovanou optikou vypadá tvář hatchbacku jako nepoddajná čelist profesionálního boxera. Z profilu jsou linie karoserie nového modelu výrazně rozmáchlé a elegantnější než u předchůdce.

I přes svou kompaktní velikost vypadá silueta těla nového Picanta 3 docela solidně. Vzadu designéři změnili tvar nárazníku a světlometů. Barevná paleta 5dveřové (již 3dveřová verze nebude) zahrnuje 11 různých odstínů, z nichž 6 je nových. Všechny tyto barvy jsou dostupné již v základním modelu, takže zákazník nemusí připlácet za žádnou barvu, která se mu líbí.

V základní verzi (Classic a Comfort) jsou kola Kia Picanto III vybavena 14palcovými vysoce přesnými koly a pneumatikami 175/65. Verze Luxe je dodávána s litými koly stejného průměru, zatímco verze Prestige je dodávána s 15palcovými litými koly a pneumatikami 185/55.

Za pozornost stojí také verze GT-Line, která se od zbytku nabídky liší nejen 16palcovými ráfky s pneumatikami 195/45, ale také stylizací exteriéru a interiéru.

Navenek lze novou Kia Picanto GT-Line rozpoznat podle různých nárazníků s jasně červenými vložkami, černo-červené masky chladiče, zatmavených zadních oken a chromovaného výfukového systému se dvěma trubkami.

interiér vozu

Uvnitř Kia Picanto 3 okamžitě upoutá pozornost stylový tříramenný volant s chromovaným lemováním na spodní straně. Palubní deska je umístěna pod těžkým hledím a skládá se ze dvou analogových číselníků. U dražších či levnějších variant je mezi rychloměrem a otáčkoměrem malá obrazovka palubního počítače.

Po stranách palubní desky jsou masivní oválné deflektory vzduchu. Na středové konzole jsou také deflektory vzduchu, zde však mají jiný tvar a jsou překříženy horizontální chromovanou vložkou. Prostorná odkládací schránka je umístěna na straně spolujezdce na palubní desce.

Nejlevnější verze Kia Picanto 2022 přicházejí se základním audio systémem a malým 3,8palcovým monochromatickým multimediálním displejem, zatímco paket GT-Line nabízí 7palcový barevný dotykový displej.

Interiér Kia Picanto v nové karoserii se stal o něco prostornějším. Korejci ukrojili navíc 15 mm pro nohy cestujících, takže prostor pro hlavu narostl o 3 mm. Vzadu byly umístěny jen 2 mm nad hlavami cestujících, takže kolena vyšších lidí se nevyhnutelně opírají o opěradla předních sedadel.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Charakteristika

Rozměry nové Kia Picanto 2022 jsou 3 595 mm, 1 595 mm a 1 495 mm na délku, šířku a výšku. Hatchback má rozvor 2 400 mm. Korejci při vývoji modelu zvýšili podíl vysokopevnostních ocelí v karoserii z 22 % na 44 %, přičemž torzní tuhost vzrostla o 32 %. V závislosti na konfiguraci se pohotovostní hmotnost pohybuje mezi 855 a 994 kg.

Objem kufru hatchbacku narostl na 255 litrů (+55). K tomuto výraznému zvýšení pomohl zadní převis a kapotáž. Opěradla zadních sedadel lze sklopit, čímž se objem nákladu zvětší na 1010 litrů, podlaha však není rovná.

Nová Kia Picanto III má vpředu vzpěry McPherson a vzadu lehký torzní nosník. Pětidveřový má světlou výšku 161 mm (+9). Kola jsou vybavena kotoučovými brzdami vpředu a bubnovými vzadu.

Nová Kia Picanto je k dispozici s atmosférickým motorem 1,0 nebo 1,2 litru. První pracuje ve spojení s pětistupňovou manuální převodovkou a má výkon 67 koní a 95 Nm. Druhý je vybaven čtyřpásmovým automatem a produkuje 84 koní a 122 Nm točivého momentu. Obě jednotky mohou běžet na benzín AI-92.

Cena

Jak vysoké jsou náklady? Cena nového modelu Kia Picanto 2022 je podle oficiálních stránek prodejce 16 550 eur.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.