Audi Q6 2022: ceny, interiér, technická data

Audi

To, co bylo spekulativně obchodováno jako Audi Q9, se nyní ukazuje jako Audi Q6 vyrobené výhradně pro Čínu, které konkuruje mimo jiné Mercedesu GLS a BMW X7. Fotky interiéru zatím nejsou, ale nejdříve technická data.

Dlouho jsme zde informovali o možném Audi Q9 2022. Nyní se ukazuje, že vysmívaný Erlkönig se ve skutečnosti jmenuje Audi Q6 a jde o SUV, které je pravděpodobně umístěno nad Q7 a je odpovídajícím způsobem větší výhradně pro Čínu. Obrázky patentové přihlášky ukazují vozidlo poprvé bez kamufláže.

A jak se dalo očekávat, vidíme krabicovité SUV velmi podobné VW Teramont prodávané v Číně – v USA se nazývá VW Atlas – a založené na stejné platformě, Modular Transverse Toolkit (MQB). 

Z toho je také zřejmé, že tato novinka nemá nic společného s čistě elektrickým Q6 e-Tron oznámeným pro Evropu, a to ani z hlediska velikosti, ani technologie . Místo toho design: silnou identitu značky, která je v Číně žádaná, symbolizuje velká jednorámová maska ​​chladiče lemovaná úzkými světlomety.

✓ Můžete také zkontrolovat:

CENA A TECHNICKÉ SPECIFIKACE

Interiér Audi Q6 (2022) by měl nabídnout podobné množství prostoru jako konkurence jako BMW X7 nebo Mercedes GLS a volitelně má vzadu čtyři samostatná sedadla. Odpovídající obrázky zatím neexistují. Standardem jsou tři řady sedadel po sedmi sedadlech. 

Kdo očekával vzhledem k velikosti a zařazení SUV velkoobjemové motory se šesti a více válci, bude vzhledem k technickým údajům známým v březnu 2022 zklamán.

Novinka z Dálného východu je zpočátku poháněna 2,0litrovým čtyřválcovým přeplňovaným zážehovým motorem s výkonem 265 k (195 kW) nebo 231 k (170 kW), který svou sílu vynáší na silnice prostřednictvím pohonu všech kol Quattro a tedy všechna čtyři kola s sebou. 

Maximální rychlost je 207 km/h. MQB by nabídlo možnost přidat VR6 do nabídky motorů pro Audi Q6 (2022). To se ale dá očekávat stejně málo jako u plug-in hybridního pohonu. Cena Audi Q6 (2022) zatím není známa a uvedení na trh v Evropě pravděpodobně nepřichází v úvahu.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.