Audi Q9 2022: fotografie, ceny, technická data

Chystané Audi Q9 2022 bylo poprvé spatřeno před několika týdny . Protože byl prototyp silně maskovaný, jsou nedávné změny méně viditelné a snadno rozpoznatelné. Ať tak či onak, na trh se dostane nová Q9, která bude konkurovat modelům jako Mercedes GLS a BMW X7. Nový model od Audi bude mít působivou řadu asistenčních funkcí.

Interiér navíc hýří vysoce kvalitními materiály a pohodlí je prostě vynikající. Pod kapotou bude mít toto SUV mnoho společného s variantami Q7 a Q8. Audi Q9 je obecně velmi moderní a atraktivní model, který má co nabídnout, a prodej bude zahájen později v roce 2021.

Špionážní záběry Audi Q9 2022

Nové Audi Q9 2022 debutoval na začátku tohoto roku. Jak již bylo zmíněno dříve, design SUV je zcela zakryt těžkou kamufláží. Nicméně víme, že SUV Q9 bude podobné jako u ostatních modelů Audi. Q9 se naopak zdá být větší než modely Q7 a Q8. A stejně jako jeho menší sourozenci bude mít Q9 masivní masku chladiče a více zadních světel ve tvaru krabice.

Boční profil bude obsahovat větší 58,4cm kola, podobná těm u varianty RSQ8. To jsou vlastnosti, které jsou viditelné přes maskování. Boční profil přesto zůstává záhadou, přestože očekáváme vylepšenou karoserii a ostřejší linie.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Interiér k půjčení mnoha věcí z Q8

Kabina Audi Q9 2022 bude pozoruhodná v několika ohledech. Kabina je poměrně moderní a má několik špičkových zařízení. Znovu se zdá, že kabina je více podobná designu interiéru Q8. Špionážní fotografie bohužel neposkytly žádné informace o interiérech. Q9 bude obsahovat řadu vysoce kvalitních materiálů a řadu možností dotykové obrazovky.

Vnitřní uspořádání by nás nemělo překvapit a očekáváme standardní sedmimístné třířadé uspořádání. K dispozici je nový infotainment systém, třízónová automatická klimatizace, kožená sedadla a panoramatická posuvná střecha. Audi Q9 má navíc systém bezklíčového vstupu / zapalování a mnoho dalšího. Ikonický virtuální kokpit Audi je nutností, takže neočekáváme žádné zásadní změny. Nakonec Audi představí řadu nových, důmyslných asistenčních funkcí.

A co specifikace motoru?

Přes těžkou kamufláž je motorová paleta v současnosti největší záhadou. Audi Q9, které se blíží roku 2022, si logicky půjčí motory z modelů Q7 a Q8. To zahrnuje benzínové a naftové motory V6 o objemu 3,0 litru. Vysoce výkonnou verzi by navíc mohl pohánět větší 4,0litrový motor V8 twin-turbo.

Podle některých zdrojů bude hybridní pohonná jednotka identická s tou u Porsche Cayenne. Dokonce i ty nejdůvěryhodnější zdroje mohou stále odhadnout rozsah motorů. V tuto chvíli není nic oficiálního a Audi zatím neposkytlo žádné informace.

Datum vydání Audi Q9 2022, cena

Při pohledu na „menší“ sourozence Q7 a Q8, kteří mají knihy objednávek minimálně 1 957 000 Kč (Q7) a 2 138 000 Kč (Q9), by se cena nadcházejícího Q9 mohla přiblížit 2 465 000 Kč.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.