BMW X8 2022: ceny, změny, technická data

BMW

Nadcházející SUV BMW X8 2022 bude příští rok představeno jako sportovnější alternativa k X7, s drsnějším vzhledem, volitelným hybridním doplňkem a působivou variantou M Performance. BMW X8 je v zásadě dvouřadá varianta crossoveru typu fastback podobná kupé a vychází z třířadého SUV X7. X8 bude k dispozici vedle kompaktních modelů X2, X4 a X6 střední velikosti. Všechny tři typy mají šikmé linie střechy, někdy známé jako fastbacky. X8 má naopak agresivnější slop.

I když jsou architektura a pohonné jednotky stejné, vrcholem bude hybridní model. “ Jazyk designu je známý a nový X8 je naprosto nádherný. Není překvapením, že interiér je prémiový a přichází s luxusem. Jde o zajímavý model, který bude obsahovat také vysoce výkonnou variantu X8 M.

Špionážní záběry BMW X8 2022

BMW X8 2022 bude nepochybně objeví více sportovní než X7. Jeho vzhled však bude postrádat mnoho funkcí SUV kupé. Udrží si vzpřímený boční profil, ale dojde k určitým vylepšením, jako je strmější šikmá střecha a vylepšený pas. Zadní partie je také vybavena sportovními prvky, jako jsou výraznější linie podběhů kol a nárazník se dvěma většími výfuky.

Přední nárazník modelu X8 bude obsahovat masivní ledviny modelu X7, ale jsou lemovány rozdělenými LED světlomety. Tento design se objeví na některých dalších špičkových budoucích vozidlech společnosti, včetně zcela nové řady 7, která se má dostat na trh v roce 2022.

Vnitřní vybavení

Špionážní fotografie BMW X8 2022 neukázaly žádné detaily interiéru. Očekává se však, že se stejným designem a technologií bude méně odlišný od vzhledu X7. Důraz je kladen na dvě 12,3palcové obrazovky ovládané nejnovějším informačním a zábavním systémem BMW iDrive.

Také proto, že se BMW vyhýbá pokušení proměnit X8 ve skutečné SUV s kupé, může vzpřímenější zadní část pojmout i třetí řadu sedadel. Cílem je nabídnout mu sportovnější, ale o něco méně prostornou alternativu k X7. Více podrobností o interiéru odhalí německá automobilka v následujících měsících. Přesto nečekáme žádná velká překvapení.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Probíhá hybridní pohon

Špionážní obrázky evidentně ukazují na nové BMW X8 2022 s plug-in hybridním pohonem. Tento model však bude k dispozici také se dvěma možnostmi nehybridního motoru. Nabídka motorů je samozřejmě inspirována SUV X7. Standardem bude řadový šestiválec s turbodmychadlem o výkonu 335 koní. M50i je standardně dodáván s 4,0litrovým motorem V8 twin-turbo V8, který vyvíjí přibližně 523 koní.

X8 M je údajně vysoce výkonná varianta s 4,4litrovým motorem, který vyvíjí až 617 koní. Ne všechny informace o plug-in hybridním hnacím ústrojí jsou dostupné. X8 PHEV bezpochyby dorazí do Ameriky, přičemž výkon vychází ze sedanu 745e. Jedná se o 3,0litrový motor kombinovaný s elektromotorem. Tento výkon přináší 390 koní a elektrický dojezd kolem 27 kilometrů.

Datum vydání BMW X8 2022, cena

Připravované BMW X8 2022 s největší pravděpodobností dorazí začátkem příštího roku. Některé zprávy uvádějí jako možné datum zahájení konec roku 2021. Cena není k dispozici, ale model X8 bude stát kolem 80 000 eur.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.