Lucid Air 2022: ceny, přehled, technická data

Po úspěšném startu v CR na konci roku dorazí Lucid Air do Evropy v polovině roku 2022. Prvním trhem na starém kontinentu, kde se bude tento luxusní elektrický sedan prodávat, bude Německo, protože značka plánuje ve velmi krátké době otevřít showroom v Mnichově. Firma se později rozšíří do dalších regionů.

Air je 4,97 metru dlouhý reprezentativní sedan. I když bychom jej mohli podélně zařadit do segmentu E, pravdou je, že jeho technologie a luxus ho řadí do segmentu F; Ve skutečnosti sám Lucid uvádí, že jeho hlavním konkurentem je Mercedes-Benz EQS, aktuální reference v kategorii díky své autonomii (784 km WLTP).

Ve Spojených státech je Lucid Air k dispozici v pěti úrovních výbavy: Pure (487 k, 653 km EPA), Touring (629 k, 653 km EPA), Grand Touring (811 k, 830 km EPA), Dream Edition (946 hp). , 837 km EPA) a Dream Edition Performance (1 126 k, 758 km EPA). Později má být přidána také vysoce výkonná varianta se třemi elektromotory (jeden na přední nápravě a dva na zadní nápravě), ačkoli datum uvedení na trh stále není známo.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Všechny modely mají pohon všech kol kromě Pure, který má pohon zadních kol. Ceny se pohybují od 77 400 eur za přístupový model až po 169 000 eur za vrchol nabídky; Na hodnocení evropských úrokových sazeb, které se mohou pohybovat ve stejném pásmu jako jeho hlavní konkurent, je však ještě příliš brzy.

Lucid Air je konkurentem Mercedes-Benz EQS

Vzhledem k tomu, že Dream Edition je omezena na 520 exemplářů (které jsou již vyprodané), je velmi pravděpodobné, že první exempláře dorazí do Německa ve variantě Grand Touring. Přestože je jeho autonomie o něco nižší, může v evropském cyklu WLTP překročit 900 km, což je laxnější než americká EPA.

Po Air chce Lucid uvést na trh velkoformátové SUV s Gravitací. V tom případě budou jeho soupeři chystané SUV Mercedes-Benz EQS, které by mělo vyjít koncem tohoto roku, a veterán Tesla Model X. Nejambicióznější model značky si však počká do roku 2024, tedy do roku, kdy sedan střední třídy bude spuštěna jako konkurence proti Tesle Model 3.

Vzhledem k tomu, že Lucid, stejně jako Tesla, je společnost s celosvětovou působností, můžeme očekávat, že jak Gravity, tak její přístupový sedan dorazí do Evropy, pravděpodobně několik měsíců za Spojenými státy. Kromě toho společnost plánuje do roku 2025 postavit továrnu v Saúdské Arábii, což jí umožní konsolidovat svou mezinárodní expanzi a doplnit současný závod v Arizoně.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.