BMW i3 2022: Technická data, exteriér, ceny

Psal se rok 2013, kdy BMW uvedlo na trh svůj první sériově vyráběný elektromobil i3. Tento návrh se značně lišil od ostatních modelů bavorské společnosti, protože šlo o výrazný minivan segmentu B se zadními dveřmi otevíranými zpětně a pokročilým podvozkem z uhlíkových vláken.

Zpočátku bylo BMW i3 vybaveno 21,6 kWh bateriemi, i když byla nabízena i verze s prodlouženým dojezdem (REx), která přidala malý tepelný motor jako generátor. Později byla původní sada nahrazena dalšími 33,2 kWh, přičemž ve své nejnovější evoluci přijala 42,2 kWh, se kterými se podařilo dosáhnout 310 km autonomie WLTP, což znamená konec varianty REx.

Přestože je i3 osm let starý, zůstává v dobrém stavu. BMW však začalo uvádět svou novou řadu elektromobilů ( iX3 , i4 , iX …), které všechny přicházejí s pokročilými pohonnými jednotkami páté generace eDrive. Vzhledem k tomu, že i3 je mnohem starší než ostatní, je otázkou času, kdy skončí jeho komerční kariéra.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Jeho nepřímou náhradou bude zpočátku budoucí iX1, elektrické SUV odvozené od úspěšné termální X1 . Jméno i3 však nebude zapomenuto, protože podle současného systému názvosloví společnosti bude znovu použito ve 100% elektrické verzi řady 3, sedanu segmentu D, který byl základním kamenem nabídky řady D. po celá desetiletí. bavorská společnost.

BMW i3 2022 do Evropy nedorazí

Nyní dostáváme první filtrované snímky BMW i3 2022 z Číny, které se od konvenční řady 3 liší pouze slepou mřížkou chladiče s modře lakovanými okraji, specifickými nárazníky, aerodynamicky navrženými koly a difuzorem, který je také dostupný. s detaily v modré barvě. Karoserie se od evropského modelu liší, protože vychází z řady 3 L s prodlouženým rozvorem, která je exkluzivně pro čínský trh.

Očekává se však, že v roce 2025 bude čínský i3 i evropský i4 nahrazen třetím i3 založeným na příští generaci řady 3, která bude zodpovědná za spuštění nové modulární platformy „New Class“. BMW i3 2025 bude mít mimo jiné až o 20 % účinnější pohonnou jednotku, optimalizovanou životnost a 800voltový elektrický systém.

Ceny

BMW i3 2022 bylo k dispozici ve dvou variantách:

  • BMW i3 eDrive35L: Cena začínala na 938 000 Kč.
  • BMW i3 eDrive40L: Cena začínala na 1 060 000 Kč.

Aktuálně je BMW i3 2022 k dispozici pouze jako ojetý vůz. Ceny se liší v závislosti na výbavě a stavu vozu. Pro přesnější informace o aktuálních cenách ojetých vozů BMW i3 2022 doporučuji kontaktovat přímo prodejce BMW nebo navštívit webové stránky s nabídkou ojetých vozů.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.