BMW M9 2022: specifikace, cena, datum vydání

Ohromující zpráva nedávno šokovala mysl fanoušků BMW: na své stránce na jedné ze sociálních sítí představilo designové studio Radion Design v čele s talentovaným rumunským designérem Razvanem Radionem veřejnosti fotografii nového, unikátního koncepčního vozu M9 z r. BMW. 

Jak vešlo ve známost, koncept modelu byl založen na platformě nejnovějších modelů „sedmiček“, ale je nepravděpodobné, že by někdo vykroutil jazyk a nazval vůz svým „bratříčkem“. Co je zvláštního na BMW M9? Podívejme se.

BMW M9 2022: specifikace, cena, datum vydání

Mimo

Vnější design, podle našeho názoru, ne-li revoluční, lze nazvat stylistickou revolucí. Na první pohled působí auto futuristicky, ale při bližším pohledu pochopíte, že za hladkými, neuvěřitelně atraktivními liniemi vozu je cítit ostrá, nezdolná agresivita a neuvěřitelná sportovnost. Silueta vozu se zdá být před rychlým skokem přitlačena k zemi a buďte si jisti, že kdokoli řídí tuto bestii, ani trochu nezjistí rychlost.

Zajímavý! Trend rostoucích „nozdrek“ značky BMW na tomto sportovním voze skončil úspěšně: auto dostalo malé podlouhlé „štěrbiny“ mřížky, které v kombinaci se stejnou „zamračenou“ LED optikou vypadají neuvěřitelně dynamicky. První pohled na auto stačí k tomu, abyste pochopili, že si své publikum najde.

Společnost poznamenala, že M9 zobrazený na fotografiích je daleko od finálního produktu, pouze verze, která se má předběžně ukázat veřejnosti. S novým designem došlo podle zástupců studia k pokusu prolnout několik paradigmat trendů moderního automobilového průmyslu a na tomto základě vytvořit celistvý a udržitelný vzhled. Odborníci nezapomněli ani na zachování tradic: i přes revoluční design většina motoristů uhodne značku modelu hned na první pohled.

Vnitřní

Třídu GT tedy brzy doplní další světlý zástupce, ale bude nový vůz splňovat vysoké standardy vnějšího designu i uvnitř? Je známo, že supersportovní vůz bude mít pouze dvě sedadla, ale výrobci slibují dostatečný prostor v kabině pro řidiče a spolujezdce.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Pokud jde o dokončovací materiály, podle dostupných zdrojů je zde vše „podle klasiky“: drahá kůže, chromované prvky, dřevěné vložky a vysoce kvalitní měkký plast. Interiér je ve svých liniích maximálně dynamický: zavazuje k nutnosti pokračovat v designu diktovaném karoserií.

Zajímavý! Sám Razvan Radion v jednom ze svých rozhovorů zdůraznil, že při vytváření designu nového vozu se v žádném případě nesnažil deformovat slavný bavorský styl, aby neurazil fanoušky série, ale zároveň představil některé aspekty jeho vlastní vize budoucího supersportovního vozu ve vlastnostech modelu. Specialista navíc poznamenal, že pokud v budoucnu dostane příležitost pracovat v BMW, konečný produkt jeho práce bude zásadně odlišný.

Pokud mluvíme o elektronickém plnění kabiny, dnes víme nejen o standardním moderním navigačním systému, stejně jako o kompaktním a kvalitním audio systému, ale také o podpoře všech druhů populárních technologií přenosu dat ( Wi -Fi, Bluetooth), ABS, varovné senzory před možnou kolizí, parkovací senzory, všestranná kamera a celá řada dalších rozmanitých variant elektronické „náplně“.

BMW M9 2022: specifikace, cena, datum vydání

Ale dost o designu. Vozy značky BMW byly vždy ceněny především ne pro své „krásné oči“, ale pro „ohnivé srdce“ a skvělé jízdní vlastnosti. Co se skrývá pod kapotou M9?

motor

V současné době nelze na internetu najít žádné oficiální údaje o tom, jaký motor M9 bude, ale existují rozumné předpoklady, že si nový sportovní vůz bude moci půjčit pohonnou jednotku ze zavedeného modelu M3. V tomto případě dostane hravá kráska 3,6litrový motor s kapacitou 600 „koní“ a točivým momentem 1016 Nm.

Zajímavý! Profesionální naladění motoru umožnilo v M3 dosáhnout vyvinutého výkonu 800 „koní“ a je možné, že do nového sporťáku bude namontován upravený motor.

Pokud jsou očekávání motoristů oprávněná, maximální rychlost, kterou je Baby M9 schopen dosáhnout, je 515 km/h. Mnoho lidí však ví, jak dobře jim bavoráci umí skákat přes hlavu a překonávat vlastní výsledky, takže nikdo nezaručí, že superauto s inovativním designem nedostane stejně inovativní motor. A nakonec se může stát skutečnou bombou ve svém segmentu a předčí všechny konkurenty. Čas však ukáže.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis