Mazzanti Evantra Pura 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Florentské bienále je událost, kde jsou nejlepší světoví designéři zodpovědní za nabídku velmi atraktivních designů pro různé trhy. A mezi nimi není opomíjen ani automobil. 

Často jde o design interiéru, čalounění a další části interiéru vozu, ale tentokrát máme k objevování celé superauto. Je to Mazzanti Evantra Pura, superauto, které bude mít na tomto náročném trhu co říct.

Mazzanti Evantra Pura 2022: Specifikace, cena, datum vydání

O tomto modelu jsme již věděli, ale italská společnost umožní kupujícím přizpůsobit si tuto novou verzi. Mysleli na všechny kupující, a proto zpřístupnili velké množství přizpůsobitelných prvků podle vašich představ. 

Co chce ale model toskánské společnosti dát najevo, je čistota jízdního chování. Bezchybný design a dobře promyšlené funkce, které si můžete užít za volantem tohoto superauta.

Mazzanti Evantra Pura 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Menší hmotnost, větší přítomnost

Evantra Pura váží o něco méně než její předchůdce s celkovou hmotností 1 290 kg ve srovnání s 1 390 kg v předchozí verzi. Toho bylo dosaženo nahrazením některých jeho součástí jinými vyrobenými z vysokopevnostní oceli a chrom-mobdylenové oceli. 

Je to vůz s velkým výkonem a značnou bezpečnostní výbavou.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Je 4,32 metru dlouhý, 1,95 metru široký a pouze 1,2 metru vysoký. Rozvor náprav je 2,55 metru. Na přední nápravě jsou použita 19palcová kola a na zadní nápravě 20palcová. Přední brzdy se skládají z 360mm karbon-keramických kotoučů Bembro a šestipístkových třmenů, zatímco zadní používají 340mm čtyřpístkové kotouče.

Mazzanti Evantra Pura 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Personalizace sahá od malé centrální obrazovky až po řadicí páky, které mohou být vyrobeny z uhlíkových vláken. A existuje mnoho dalších možností, ke kterým má kupující přístup, díky čemuž se každá z prodávaných jednotek liší od ostatních.

motorizace

Pro rozpohybování tohoto superauta se myslelo na přeplňovaný 6,2litrový V8 amerického původu nabízející výkon 761 koní a maximální točivý moment 910 Nm. To nedosahuje ani verze Millecavalli, která, jak název napovídá, dosahuje výkonu 1000 koní. To nevyžaduje ani špetku přítomnosti a dopadu.

Mazzanti Evantra Pura 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Ročně se vyrobí pouze pět kusů tohoto modelu, u nichž cena není známa. To se dozví pouze zájemci a budou muset vyhodnotit každé přizpůsobení, které každý kupující hledá. Cena by se samozřejmě měla pohybovat kolem 900 000 eur za kus, abychom si udělali představu.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis