Lexus LS 2024: Technické údaje, motory, ceny

Lexus LS 2024 se může pochlubit několika inovacemi hodnými vlajkové lodi. Pokud jde o luxusní divizi Toyoty Lexus, většina pozornosti se upíná ke zbrusu novému modelu TX, prvnímu plnohodnotnému crossoveru Lexus se třemi řadami sedadel, a dobrodružnému SUV GX 2024, ale značka je nejznámější díky svému dlouholetému luxusnímu sedanu LS, prvnímu vozu Lexus, který naháněl strach Němcům.

Ale to bylo v minulosti. Dnes je to jinak a trh je plný skvělých alternativ, jako je Mercedes-Benz třídy S, BMW řady 7 a někdy podceňovaný Genesis G90. Nadčasový Lexus LS je stále solidní volbou, pokud jde o spolehlivost a pohodlí v kombinaci se známostí značky (proto milujeme luxusní vozy, že?). Navíc je k dispozici v hybridním provedení, které uklidní vaši pozemskou mysl.

Co je nového?

Lexus LS 2024 zůstává součástí páté generace modelu, která měla premiéru v roce 2017. Je založen na platformě TNGA-L společnosti Toyota, kterou sdílí s modelem Lexus LC, elektromobilem Toyota Mirai s vodíkovými palivovými články a Toyotou Crown 2023. Lexus LS 2024 se standardně dodává s bezdrátovým nabíjením chytrých telefonů, novými barvami a designy kol a také s povrchovou úpravou karoserie Silver Illusion za příplatek 3 100 eur.

Podle očekávání má LS 500 dobrou standardní výbavu, včetně exteriérových LED světel s adaptivními světlomety, 19palcových kol, adaptivního odpružení, dveří s měkkým dovíráním, čalounění hovězí kůží, vyhřívaných a ventilovaných předních sedadel, zadní sluneční clony, audiosystému s 12 reproduktory, bezdotykového klíče a elektrického otevírání zavazadlového prostoru hands-free a dalších prvků.

Novinkou pro Lexus LS 500h 2024 jsou 20palcová kola z lehké slitiny s tlumením hluku (barva Vapor Chrome) a Lexus Teammate s funkcemi Advanced Park a Advanced Drive.

Twin-turbo V6 a dostupný hybridní pohon

Lhali bychom, kdybychom tvrdili, že nám nechybí starý osmiválec z předchozího modelu LS, ale standardní benzinový motor V6 s dvojitým přeplňováním nabízí dostatek výkonu. Dosahuje výkonu 416 k a točivého momentu 442 N.m, což stačí k tomu, aby LS zrychlil z klidu na 100 km/h za 4,6 s a zároveň dosáhl hodnoty EPA 17 mil na galon ve městě, 27 na dálnici a 21 mil na galon v kombinaci.

Výkonové parametry neodradí Němce, Italy ani Jihokorejce, ale LS nikdy nebyl určen k překonávání hranic rychlosti. Standardem je pohon zadních kol, ale k dispozici je také pohon všech kol s mezinápravovým diferenciálem Torsen s nízkým třením.

LS 500h pohání dvakrát přeplňovaný hybridní motor V6 se stejným výkonem 416 k, což mu dává hodnotu EPaA 22/29 při jízdě ve městě a 25 při kombinované jízdě.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Lexus LS 500 F Sport 2024

Pro Lexus LS 500 je k dispozici paket F-Sport, který zahrnuje sportovní vylepšení, jako je adaptivní odpružení, vysoce výkonné brzdy, 20palcová kola v lesklé černé metalíze, perforované kožené čalounění, vyhřívaná zadní sedadla a upravené vnější obložení.

Paket 2024 F Sport zahrnuje vyhřívaný volant, prostorový monitor, hliníkové obložení interiéru Naguri a pneumatická přední sedadla s prodlouženými polštáři.

Speciální vybavení interiéru a technické prvky

Luxusní interiér Lexusu LS se vyznačuje výjimečnou kvalitou zpracování a pečlivým výběrem vysoce kvalitních materiálů. Pakety Luxury a Executive nabízejí vyhřívaný dřevěný a kožený volant a na přání vyhřívaná a masážní zadní sedadla. Nejvýraznějším prvkem paketů Luxury a Executive je však na přání dodávaný interiér s fólií Haku.

Jak popisuje Lexus, fólie Haku je japonská technika, která se předává z generace na generaci již více než čtyři století. Vyrábí se pečlivým zploštěním kusu kovu, dokud není tenčí než jedna desetitisícina milimetru. Je tak tenká a křehká, že ji musí pečlivě ručně nanášet speciálně vyškolený technik. Konečným výsledkem je třpyt připomínající měsíční svit nad vodou.

Co se týče technické výbavy, standardem je 12,3palcová dotyková obrazovka infotainmentu s bezdrátovým připojením chytrého telefonu, Apple CarPlay a Android Auto a také možnost připojení dvou zařízení Bluetooth současně. Podle Lexusu byla 12,3palcová obrazovka navržena tak, aby připomínala telefon nebo tablet.

K dalším standardním technickým prvkům v interiéru patří projekční displej (HUD), digitální přístrojový panel a cloudová navigace.

Lexus Safety & Service Connect

V případě nouze nebo krádeže vozu LS mohou majitelé využít službu Lexus Safety Connect, která se při koupi dodává s desetiletým tarifem. Majitelé budou mít také po dobu 10 let přístup k systému Service Connect, který poskytuje upomínky na údržbu a zprávy o stavu vozidla.

Bezpečnostní hodnocení a funkce

Ke konci října 2023 Lexus LS 2024 ještě neobdržel hodnocení bezpečnosti od NHTSA a IIHS.

Každý Lexus LS 500 je však vybaven systémem Lexus Safety System+ 3.0 (LSS+ 3.0), což je sada pokročilých asistenčních funkcí pro řidiče. Tento balíček zahrnuje systém předcházení kolizím s detekcí chodců, dynamický radarový tempomat, asistent pro jízdu v jízdním pruhu, asistent nouzového zastavení a rozjezdu, asistent pro jízdu v jízdním pruhu, prediktivní tempomat a asistent pro rozpoznávání dopravních značek.

Cena

Lexus LS 2024 je k dispozici v jediné konfiguraci LS 500. Ceny začínají na 80 685 eur (RWD) a 83 935 eur (AWD), včetně poplatku za dodání ve výši 1 350 eur. Ceny modelu LS 500 F Sport začínají na 84 825 eur (pohon zadních kol) a 87 275 eur (pohon všech kol). Doporučená maloobchodní cena modelu LS 500h činí 115 560 eur.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.