Nissan Kicks 2024: ceny, prezentace, technické údaje

Nissan

Nissan Kicks 2024 by mohl být posledním modelem první generace, která byla uvedena na trh v roce 2018. Slyšeli jsme zvěsti, že Nissan aktualizuje druhou generaci modelu Kick s prostornější a přepracovanou karoserií, volitelným pohonem všech kol a přeplňovaným nebo hybridním pohonným ústrojím.

Zatím však nejsou k dispozici žádné oficiální informace o změnách modelu Kicks, alespoň ne pro model 2024. Za současného stavu nabízí Nissan Kicks 2024 dobrou spotřebu paliva, spoustu bezpečnostních technologií a velkorysou výbavu za přijatelnou doporučenou maloobchodní cenu.

Co je nového?

Kicks vstupuje do modelového roku 2024 s jedinou změnou: tříletým zkušebním obdobím pro služby NissanConnect, které u modelu Kicks modelového roku 2023 trvalo pouze tři měsíce. NissanConnect je telematická funkce, která funguje na základě synchronizace s aplikací MyNISSAN pro chytré telefony. Zahrnuje dálkové spouštění/vypínání motoru, dálkové zamykání/odemykání, nouzové volání, hlášení o stavu vozidla a další funkce.

Převodovka a spotřeba paliva

Všechny vozy Nissan Kicks 2024 jsou poháněny 1,6litrovým čtyřválcovým motorem bez přeplňování s dvojitým horním vačkovým hřídelem (DOHC). Poskytuje výkon 122 k a točivý moment 114 Nm, což jsou na mini crossover slušné hodnoty. Standardně dodávaná bezstupňová automatická převodovka Xtronic (CVT) však připravuje už tak skromný výkon motoru o jakoukoli zábavu.

Všechny modely Nissan Kicks mají pohon předních kol. Pohon všech kol není k dispozici.

Navzdory nedostatečnému výkonu se Nissan Kicks řidiči odvděčí vynikající spotřebou paliva. S hodnotou EPA 31 ve městě, 36 na dálnici a 33 v kombinaci je nejúspornějším z malých crossoverů.

Vnitřní objem a nosnost

Kompaktní rozměry Nissanu Kick snižují prostor pro nohy na zadních sedadlech, přesto však nabízí 92,6 m3 vnitřního prostoru. Za zadními sedadly nabízí 25,3 m3 nákladového prostoru. Pokud sklopíte zadní sedadla, získáte až 53,1 m3 prostoru. Pokud potřebujete převážet delší (nebo objemnější) předměty, jako jsou kola nebo lyže, jsou modely Kicks SV a SR standardně vybaveny střešními ližinami.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Cena

Nissan Kicks 2024 je k dispozici ve výbavových stupních S, SV a SR. Níže najdete rozpis jednotlivých modelů a odpovídající doporučenou maloobchodní cenu na začátku.

S

Základní verze Nissanu Kicks S stojí od 22 155 eur. Standardní výbava zahrnuje 16palcová kola, zadní sedadlo dělené v poměru 60/40, sedmipalcovou dotykovou obrazovku infotainmentu, možnost připojení chytrého telefonu s Apple CarPlay a Android Auto, tři porty USB a tempomat.

SV

Ceny modelu Kicks SV střední třídy začínají na 24 015 eur. Je vybaven 17palcovými koly z lehkých slitin, stříbrnými střešními ližinami, inteligentním tempomatem, inteligentním klíčem, sedmipalcovým pomocným displejem, osmipalcovou dotykovou obrazovkou infotainmentu, čtyřmi USB porty pro nabíjení, dálkovým startováním motoru, automatickou klimatizací, satelitním rádiem a elektronickou parkovací brzdou.

SR

Ceny Nissanu Kicks SR začínají na 24 715 eur. Má sportovnější vzhled s černými střešními ližinami a kryty zrcátek, zadním spoilerem na střeše, chromovanou mřížkou chladiče, LED světlomety, LED mlhovkami, upraveným čalouněním, Surround View Monitorem a dalšími prvky.

Kicks SR je vybaven paketem Premium, který zahrnuje vyhřívaná přední sedadla Prima-Tex, vyhřívanou páku volantu, audiosystém Bose s osmi reproduktory, víko zavazadlového prostoru a alarm.

Hodnocení a bezpečnostní funkce

Nissan Kicks 2024 ke konci října 2023 ještě neobdržel hodnocení bezpečnosti od NHTSA. Model 2023 však od NHTSA obdržel celkové hodnocení čtyř hvězdiček. Nissan Kicks 2023 obdržel také dobré hodnocení od IIHS za nárazuvzdornost.

Všechny modely Kicks jsou vybaveny systémem Nissan Safety Shield 360, což je sada pokročilých jízdních asistentů zahrnující automatické nouzové brzdění, detekci chodců, varování před mrtvým úhlem, upozornění na křížící se provoz vzadu, automatické brzdění vzadu, asistent pro udržování v jízdním pruhu a kontrolu dálkových světel.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.