Lexus GX 2023: Technická data, ceny, změny

The Lexus GX 2023 je vůz střední velikosti v řadě SUV Lexus, umístěný nad crossovery UX, NX a RX, ale pod třířadým LX. Současnou, druhou generaci GX představil Lexus v roce 2010 a sdílí s ní podvozek Toyota Land Cruiser Prado. Podvozkové SUV s dobrými terénními schopnostmi a atmosférickým motorem V8, GX není váš průměrný luxusní crossover.

Co je nového?

  • Speciální edice Black Line založená na GX Premium se vyznačuje 360stupňovým kamerovým systémem, novým bílým lakováním, dalšími černými vnějšími akcenty a šedými koženkovými sedadly.
  • Barva Claret Mica již není k dispozici.
  • GX Luxury dostává prémiový zvuk jako standard.

co si myslíme

GX je náklaďák staré školy se skutečným pohonem všech čtyř kol a motorem V8 s volným dýcháním, který jej odlišuje od většiny ostatních luxusních SUV na trhu. Tento přístup má značné výhody a nevýhody.

Na jednu stranu je to jedno z nejluxusnějších SUV do každého terénu, které si můžete koupit. Systém pohonu všech kol je vybaven nízkorozsahovou rozdělovací převodovkou pro extra točivý moment při nízkých rychlostech, výškově nastavitelné vzduchové odpružení poskytuje vysokou světlou výšku a nastavení trakce a skluznice specifické pro terén usnadňují práci. obtížné tratě. Také může táhnout až 6 500 liber.

Ale většina kupujících luxusních SUV nebere svá vozidla do terénu a na silnici GX trpí. Interiér je stísněný, spotřeba paliva propastná a ovládání GX velmi připomíná náklaďák. Ostatně nový infotainment systém pro rok 2022 je vylepšením toho starého.

Některé kupce luxusního zboží by mohl přitahovat pocit nákladního vozu GX a terénní schopnosti, ale existují i ​​jiná podobná SUV. Land Rover Defender které nabízejí stejný pocit s větší sofistikovaností nebo luxusem. Taková crossoverová vozidla Lincoln Aviator nabízejí mnohem více prostoru, lepší motory a modernější zážitek z jízdy.

výkon a účinnost

Pro GX existuje pouze jedna varianta pohonu. Každý exemplář je dodáván s atmosférickým 4,6litrovým motorem V8 spojeným se šestistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol. V-8 vyvine 301 koní a 326 lb-ft točivého momentu, díky kterému GX zrychlí na 60 km/h za 6,9 sekundy. Spotřeba paliva je hlavním slabým místem na pouhých 15/19 mpg město/dálnice.

bezpečnostní prvky

Lexus vybavuje každý GX řadou asistenčních funkcí pro řidiče, včetně varování před vybočením z jízdního pruhu, sledování mrtvého úhlu, varování před příčným provozem vzadu, automatických dálkových světel, automatického předního nouzového brzdění a adaptivního tempomatu. Je třeba poznamenat, že se nejedná o nejnovější verze těchto funkcí a že adaptivní tempomat lze použít pouze při rychlostech nad 30 mph. Upozornění na vybočení z jízdního pruhu a Upozornění na vybočení z jízdního pruhu nejsou k dispozici.

✓ Můžete také zkontrolovat:

nákladový prostor a interiér

Ve srovnání s takovým třířadým crossoverem SUV Volvo XC90 cena, kterou GX platí za konstrukci karoserie na rámu a terénní schopnosti, je zřejmá. V porovnání s tím je interiér GX maličký.

Prostor pro nohy (první/druhá/třetí řada) Nákladový prostor (za třetí/druhou/první řadou)
Lexus GX 41,6/34,1/29,3 palce 11,6/46,7/64,7 kubických stop
Volvo XC90 40,9/37,0/31,9 palce 21,8/49,6/80,3 kubických stop

technika

2023 GX obdržel v loňském roce velmi potřebnou aktualizaci infotainmentu s novým standardním 10,3palcovým dotykovým systémem s Apple CarPlay, Android automobil a integrovaná navigace. Standardem jsou dva USB porty v první a druhé řadě sedadel. Standardem je audiosystém s devíti reproduktory, luxusní verze zahrnují systém Mark Levinson se 17 reproduktory. Volitelně je k dispozici 360stupňový kamerový systém.

Doporučená úprava

Pokud bychom měli dát doporučení ke koupi GX, spoléhali bychom na jeho terénní schopnosti. Chcete-li je maximalizovat, zvolte GX460 Luxury, což je jediný stupeň výbavy dostupný s paketem Off-Road. Off-roadový paket obsahuje 360stupňový kamerový systém, boční kamery, tempomat, přídavné režimy jízdy v terénu, krycí plech palivové nádrže a chladič převodového oleje. Nechybí ani luxusní prvky jako interiér v semianilinové kůži, osvětlené prahy dveří, prémiové audio a adaptivní vzduchové odpružení.

Další luxusní SUV:

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.