Suzuki Swift 2022: ceny, změny, technická data

Suzuki

Čtvrtá generace Suzuki Swift, která debutovala v prosinci 2016, bude nahrazena modernizovanou Suzuki Swift 2022 příští rok v červenci , podle zprávy Japan’s Best Car.

Kompletní redesign

Japonská publikace vytvořila spekulativní ztvárnění nové generace Suzuki Swift, která se vyznačuje nižší kapotou, výraznější mřížkou chladiče, kompaktními LED světlomety, elegantními LED mlhovými světly, hranatými charakterovými liniemi a vyššími klikami zadních dveří. Má čistší, ale sportovnější exteriér, s větší ostrostí a agresivitou. Přední světlomety jsou jen upravenou verzí současného designu, chybí jim horní část, která nemusí být finálním provedením. Toto ztvárnění je neoficiální, ale je to nyní jediné dostupné vizuální znázornění budoucího vozu.

Vylepšená platforma HEARTECT

Základem Suzuki Swift 2022 by mohla být stejná platforma HEARTECT s drobnými vylepšeními v oblasti bezpečnosti, ovladatelnosti a pohodlí. Existuje prostor pro růst do délky a šířky, ale podstatné gradace a rozměry by se blížily Suzuki Baleno. Pro srovnání, aktuální Swift Suzuki v Japonsku je 3 845 / 3 855 mm dlouhý, 1 695 mm široký a 1 500 mm / 1 525 mm vysoký. Jeho rozvor je 2 450 mm.

Suzuki Swift 2022 – žádný plně hybridní systém?

Velkou novinkou na přední straně hnacího ústrojí je, že Suzuki ustupuje od elektrifikace, uvádí Best Car. Zatímco společnost v Japonsku nabízela ve třetí a čtvrté generaci Swiftu plně hybridní pohon (kde lze vůz provozovat v režimu „EV“ na krátké vzdálenosti), nemá v plánu tento systém v novém vozidle dále rozvíjet. Je však navrženo, že mild hybridní pohonné ústrojí bude k dispozici s 48voltovou lithium-iontovou baterií namísto současné 12voltové baterie.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Nové funkce pokročilejšího systému mild hybrid by mohly zahrnovat řízení plnění točivého momentu a volnoběh elektromotoru. Základním motorem by byl 1,2litrový atmosféricky plněný motor. Podle nedávné zprávy Best Car by integrovaný startér generátor (ISG) vyvinul výkon kolem 13 koní.

Suzuki Swift Sport 2023 bude pokračovat jako mild hybrid

Suzuki Swift Sport bude pravděpodobně pokračovat i v příští generaci jako mírné hybrid, naznačuje zpráva z response.jp. Pokračovat má 1,4litrový přeplňovací proudový motor K14D s 48V mild hybridním systémem s maximálním výkonem 95 kW (129 k) a maximálním točivým momentem 253 Nm a je podporován motorem WA06B s 10 kW (14 k) a 53 Nm. Motor získává šťávu z 48voltové lithium-iontové baterie, která ukládá elektrickou energii generovanou při zpomalování a brzdění vozidla.

Další generace Suzuki Swift Sport by se mohla do obchodů dostat zhruba rok po uvedení nového Swiftu. Druhá výše citovaná zpráva Best Car říká, že by mohla být spuštěna v Japonsku kolem května 2023.

Strategie elektrifikace Suzuki

V únoru 2021 Suzuki představila aktualizaci svého dlouhodobého plánu elektrifikace. Suzuki řekl, že „příštích pět let bude dobou soustředěného vývoje, aby Suzuki přežila i po roce 2025“. V první polovině dekády vyvine a komercializuje hybridní systém Suzuki příští generace. Uvedení na trh s novým hybridním systémem začne v roce 2025.

Plán elektrifikace zahrnuje zavedení hybridních pohonných jednotek pro mini, kompaktní a užitková vozidla, plug-in hybridy (PHEV) a rozšíření modelů vybavených jejím hybridním systémem. Jejich plán na snížení emisí CO2 v akci vyžaduje, aby elektrifikace byla plně zavedena do roku 2030. Od roku 2030 se má zvýšit podíl elektricky poháněných vozidel.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.