Citroen Berlingo 2022: technická data, cena, datum vydání

Citroen Berlingo 2022   je jedním z měřítek mezi víceúčelových vozidel. Jde o vozidlo, které se vyznačuje velkou objemovou kapacitou, modularitou a funkčností. Nabízí praktická řešení ve všech situacích, a to jak pro rodiny ve verzi Berlingo Multispace, tak pro profesionály ve verzi přídavné, jako je Berlingo Van.

Citroen Berlingo se vyrábí v závodě skupiny PSA ve Vigu (Španělsko) a od své první generace, uvedené na trh v roce 1996, je lídrem na trhu osobních a užitkových vozidel.

Citroen Berlingo 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Nový Citroen Berlingo 2022

Nový Citroen Berlingo bude aktualizován v roce 2022 a bude uveden na trh s obnoveným seznamem atributů. Vyznačuje se modernizací vybavení z hlediska technologie, nejnovějším vývojem jeho motorů tak, aby splňovaly přísné předpisy Euro 6, nebo přepracováním designu, který mu dodává moderní a současnou estetiku. 

Navenek má propracovanější příď s novým předním nárazníkem vybaveným denními světly v technologii LED a novou mřížkou chladiče. Nové barvy jsou také integrovány do stávající palety.

Nové Berlingo  se vyznačuje svým designem, který v sobě spojuje robustní vzhled s svěžest a originalitu nejnovějších produktů na trh francouzského výrobce. Srovnáme-li s předchůdcem, přináší novinka obnovenou siluetu s kolmějším čelním sklem a vyšší a kratší přední kapotou; detail, který zkracuje délku převisu a poskytuje více obyvatelnosti v interiéru.

Citroen Berlingo 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Nová přední část přebírá charakteristické prvky nové identity značky. Nápadný je světelný podpis ve dvou výškách a mlhovky se zaoblenými hranami. Více podrobností odhalíme v této recenzi Citroënu Berlingo 2022.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Dvě velikosti pro vaše tělo: Berlingo M a Berlingo XL

Nový Citroën Berlingo je k dispozici ve dvou velikostech:   Berlingo M   a   Berlingo XL  . Tyto karoserie mohou mít uvnitř pět nebo sedm sedadel. V bočním pohledu dodávají tomuto všestrannému vozidlu dynamičtější vzhled takzvané airbumpy, které jsou umístěny ve spodní části dveří a linii zadní části.

Berlingo velikosti M je standardní karoserie. Kombinuje kompaktnost a modularitu; je o dva palce vyšší než předchozí generace. Toto jsou rozměry Citroenu Berlingo M: Jeho karoserie je dlouhá 4,40 metru s rozvorem 2,78 metru.

Nové Berlingo s prodlouženou karoserií nebo velikost XL přibírá 35 centimetrů. Citroen Berlingo XL měří díky rozvoru 2,97 metru na délku až 4,75 metru.

Citroen Berlingo 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Nové Berlingo 2022 uvnitř

Interiér je univerzálnější než kdy dříve a nabízí možnost pojmout pět nebo sedm cestujících (bez ohledu na zvolenou karoserii). Tímto způsobem nový Citroën Berlingo 2022 přináší novou odpověď na soukromé nebo profesionální použití a umožňuje volbu mezi obyvatelností nebo objemem kufru v závislosti na preferencích řidiče.

Pokud existuje něco, co Citroën Berlingo 2022 definuje, je to koncept: praktický. Ať už uvnitř nebo venku, nová generace je plně přístupná. Nápadné jsou dvoje velmi široké a funkční boční posuvné dveře, které lze standardně (podle verze) vybavit elektrickým ovládáním oken.

Nové Berlingo nabízí také dostatek místa pro kufry. Velké zadní dveře umožňují přístup do objemného kufru. Berlingo M má objem nákladu 775 litrů (o sto litrů více než jeho předchůdce v pětimístné konfiguraci). Kufr Citroënu Berlingo je schopen pojmout 1050 litrů velikosti XL (i s pětimístnou konfigurací).

Přístup do kufru Citroënu Berlingo usnadňuje samostatně otevíratelné zadní okno a nový, rovněž výsuvný nosič zavazadel se dvěma polohami. To jsou silné a slabé stránky Citroënu Berlingo 2022.

Bezesporu velmi užitečné prvky při nakládání a vykládání a upřednostňující pohodlí. To znamená, že zavazadlový prostor lze snadno naložit, pokud není dostatek místa pro otevření celých dveří zavazadlového prostoru.

Další důležitou novinkou nového Citroënu Berlingo je lehčí kabina díky velké prosklené ploše 6,4 m2 . Tento skleněný povrch je tvořen vaším velkým čelním sklem, bočními okny (nyní směřujícími dolů na posuvné dveře) a zadními výklopnými dveřmi.

Dalším klíčovým prvkem v tomto ohledu je takzvaný Modutop (také dostupný v závislosti na verzi). Je to velká panoramatická prosklená střecha, která nabízí řidiči a spolujezdci kompletní světelnou lázeň.

Citroen Berlingo 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Kompletní sada vybavení

Citroën Berlingo 2022 bude aktualizován o významnou výbavu, která usnadní řízení. Dokáže vybavit prvky jako zadní parkovací asistent, regulátory a omezovače rychlosti, automatické rozsvícení světel, pomoc ve svahu nebo třeba „Grip Control“.

Jedná se o protiprokluzový systém, který optimalizuje pohon předních kol v závislosti na typu terénu, po kterém jede. Nový Citroën Berlingo 2022 má také nové technologie, jako je „Active City Brake“, automatický brzdový systém, který se vyhýbá nerovnostem při nízké rychlosti.

Přední parkovací asistent doplňuje zadní parkovací asistent, který je nyní k dispozici. Jedná se o dvě doplňkové výbavy, které usnadňují manévrování v každé situaci. Volitelně může být vybaven také couvací kamerou pro usnadnění parkovacích manévrů. Uvnitř obsahuje také nejnovější značkové technologie.

Nový 7palcový dotykový displej zjednodušuje palubní desku a zároveň nabízí více funkcí, včetně navigačního systému, Bluetooth konektivity se streamováním zvuku nebo připojení přenosných zařízení.

Citroen Berlingo 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Motory Citroen Berlingo 2022

Aktualizace Citroënu Berlingo také rozšiřuje nabídku dostupných motorů, a to především díky rodině motorů BlueHDi z hlediska mechaniky vznětových motorů. Řada zahrnuje motory BlueHDi s výkonem 75 k, 100 k a 130 k.

Zapomenout nesmíme ani na nabídku benzinových motorů PureTech. V této sekci vynikají dva motory 1.2 PureTech, dostupné s výkonem 100 k nebo 130 k. Nejvýkonnější motor v obou kategoriích se může rozhodnout pro osmistupňovou automatickou převodovku EAT8.

Citroen Berlingo 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Názory na nové Berlingo 2022

Nové Berlingo se dokonale přizpůsobí každému typu použití. Nová generace je založena na architektuře, která vám nabízí ještě více funkcí. Tato nová modulární platforma je založena na platformě EMP2 na přední nápravě.

Tato nová konfigurace vám poskytuje lepší manévrovatelnost (doplněná posilovačem řízení a menším průměrem otáčení), optimalizovanou hmotnost a přístup k nejnovějším pomůckám pro řízení. Prvky, které nás zaujaly v našem testu Citroënu Berlingo.

Zadní náprava je dalším vývojem platformy, kterou vybavil již její předchůdce. Díky tomu nabízí vyšší užitečné zatížení a zachovává si svou charakteristickou šířku mezi podběhy. Dalo by se říci, že inženýři Citroënu vytvořili tento nový model ve prospěch výkonu a jeho uživatelů.

Věrný DNA značky a tomu, co francouzská společnost nazývá Advanced Comfort, těží  nový Citroën Berlingo 2022  ze veškerého „know-how“, které získal v průběhu své historie.

Z hlediska jízdní dynamiky se nové Berlingo snaží všechny tyto nešvary na asfaltu odfiltrovat či odstranit. Vždy s maximálním komfortem pro řidiče a cestující bez ohledu na povětrnostní podmínky.

Chystáte se koupit Citroën Berlingo? Nenechte si ujít náš článek, ve kterém vám řekneme vše o servisu vašeho Citroën Berlingo.