Citroen e-C4 L 2022: technická data, cena, datum vydání

Nový Citroën e-C4 L 2022 není kompaktní vůz: I když se vejde do segmentu C, používá platformu ze segmentu B, modulární CMP z Stellaris. Jeho karoserie navíc neodpovídá karoserii auta nebo SUV, ale jde spíše o jakousi fastback crossover linku, která se klene v obou konfiguracích.

Francouzská společnost si však uvědomuje, že v některých regionech, jako je Turecko nebo Maghreb, je tradiční saloon potřeba. Příští rok proto rodinu C4 obohatí varianta sedan, která opustí formát crossoveru svého bratra ve prospěch tradičnější konfigurace.

Nový model se nazývá e-C4 L 2022 a vyrábí se   společně se standardní variantou v závodě Villaverde v Madridu. V rámci řady Citroën tento kompaktní čtyřdveřový vůz nahrazuje současný C-Elysée, malý,   levný   sedan, který se vyrábí v závodě Stellantis ve Vigu společně s jeho dvojčetem, Peugeotem 301.

Citroën C4 L, interně známý pod kódem C43, je součástí výrobních plánů Citroënu od začátku vývoje třetí generace C4. Zpočátku se počítalo s tím, že spolu s variantami crossover a sedan bude uveden na trh SUV (C44), který by dostal obchodní název C4 Aircross; od jeho komercializace se však nakonec upustilo, protože by se překrýval s budoucím C3 Aircross, který doroste do délky 4,30 metru.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Zatímco se očekává, že se C4 L bude prodávat v Evropě, jeho hlavním trhem bude Čína. Podle interních informací francouzského tisku bude mít stejně jako crossover i sedan 100% elektrickou variantu. Zda se tento model zpočátku nazývaný ë-C4 L dostane i na starý kontinent, nebo se naopak zaměří výhradně na čínský trh, se teprve uvidí.

Zatímco Citroën pravděpodobně raději soustředí evropské prodeje ë-C4 kolem varianty crossover, neměli bychom vyloučit jeho hypotetické přistání na našem trhu, kde by z něj jeho relativně dostupný elektrický sedan udělal ideální volbu pro profesionály v dopravě. (taxi, VTC atd.).

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis