Citroen C4 2021: technické údaje, cena, datum uvedení na trh

Citroen

Exteriér a rozměry

Nový Citroen C4 2021 je založena na rozšířené verzi CMP „vozík“, což znamená, že je příbuzný s, Opel Corsa a Opel Mokka modelů Peugeot 2008. Z hlediska rozměrů se začátečník dokonale hodí do evropské třídy C +. Zadaná délka je 4360 mm, šířka – 1800 mm, výška – 1525 mm. Vzdálenost mezi nápravami je 2670 mm a světlá výška je 156 mm.

Hlavním rysem těla Citroen C4 v roce 2021 je střešní kupole ve stylu křížového kupé. Další hatchback se vyznačuje originálním designem exteriérových detailů, který odráží filozofii designu nové značky. Světlá a originální přední část je zdobena částmi hlavové optiky ve tvaru písmene V, které jsou uprostřed s logem společnosti spojeny chromovými proužky. Nárazník šitý v černém plastu má po stranách stylové ozdobné vložky, které slouží jako rám pro kompaktní mlhová světla.

Při kreslení zadní části nového kvarteta se vývojáři inspirovali C4 C4 Coupé v roce 2004. Z toho je odvozena nestandardní konfigurace zasklení s organicky integrovaným spoilerem. Grafika koncových světel odráží vzor přední optiky. V profilu se hatchback zdá asertivní a dynamický. Svalnaté povrchy bočních stěn a kola zasunutá v rozích vytvářejí pocit pevnosti.

Kupující jistě ocení bohatství možností pro vnější výzdobu auta. Celkem je k dispozici 31 dokončovacích schémat. Kombinace se provádějí kombinací barvy hlavního těla (polární bílá, obsidiánová černá, šedá ocel, platinová šedá, elixírová červená, karamelová hnědá, ostrovní modrá jsou k dispozici) a designový balíček (k dispozici jsou sady pro lesklý černý, kovový písek, texturovanou šedou, eloxovanou tmavě červenou a modrou eloxovanou). Barva vložek předního nárazníku a obložení vzduchu na obložení prahu dveří závisí na zvoleném dekoračním balíčku. Rovněž byla vyrobena široká škála ráfků o velikosti od 16 do 18 palců.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Originální řešení v interiéru

Při navrhování interiéru byl důraz kladen na pohodlí a příjemné vizuální pocity. Byly použity měkké dokončovací materiály, bylo vyvinuto šest návrhových schémat, bylo zavedeno obrysové osvětlení LED a pro skladování předmětů bylo poskytnuto mnoho oddílů. Tam bylo místo a vzácné možnosti, jako je vestavěný držák faceplate pro inteligentní pad podporu gadgetů.

Seznam zařízení založených na novém Citroen C4 je impozantní. K dispozici jsou všechny typy topení (volant, čelní sklo, sedadla v obou řadách), dvouzónová klimatizace, masér pro přední sedadla, digitální přístrojová deska, barevný projekční displej, panoramatické střešní okno s elektrickým pohonem, všestranné kamery, pokročilá akustika Arkamys. Standardní mediální centrum je vybaveno 10palcovou dotykovou obrazovkou, rozpoznáváním hlasu, rozhraními pro zrcadlení smartphonů a nejnovější generací 3D navigace s přístupem k TomTom Traffic. K dispozici jsou také bezdrátové nabíjení a čtyři porty USB (dva vpředu a jeden vzadu).

Nábor elektronických asistentů zahrnuje až dvacet asistentů. Patří mezi ně adaptivní tempomat, automatické brzdění s detekcí chodců a cyklistů, sledování stavu řidiče, kontrola tratě, detekce dopravních značek atd. Nejpokročilejším aktivním bezpečnostním systémem je dálniční pomocník druhého stupně autopilota. Jízdu lze na něj delegovat při jízdě po dálnici. Řidič však stále musí držet ruce na volantu a sledovat dopravní situaci.

Mezi výhody modelu hatchback patří velké nároky na prostor pro cestující. V zadní části je šířka kabiny 1380 mm v oblasti ramen a 1440 mm v oblasti loktů. Kolena získají rekord v segmentu 198 mm. Základní objem kufru je 380 litrů, maximální je 1250 litrů. V úložném prostoru jsou háčky na zavěšení tašek a další podzemní úložiště. Dvoupolohová podlaha může být pro snadné nakládání zajištěna v nakloněné poloze.

Technické údaje Citroen C4 2021

Nový pětidveřový Citroen je nabízen k prodeji s následujícími motory:

  • 1,2 PureTech 100 hp;
  • 1,2 PureTech 130 hp;
  • 1,2 PureTech 155 hp;
  • 1,5 BlueHDi 110 hp;
  • 1,5 BlueHDi 130 hp

„Mladší“ motory jsou kombinovány se 6stupňovou manuální převodovkou, „starší“ s 8stupňovou „automatickou“ Aisin. Pohon pro všechny verze bez alternativ je přední, zadní odpružení je polo-závislé.

Elektrická modifikace Citroen ë-C4 je vybavena motorem 136 koní a 260 Nm, jakož i trakční baterií s výkonem 50 kW * h (instalovanou pod podlahou). Nabíjení baterie ze speciálního terminálu s kapacitou 100 kW trvá 30 minut, z nástěnného zařízení – od pěti do sedmi a půl hodiny, z domácí zásuvky – nejméně 15 hodin. Plně nabitá baterie nabízí kilometrový výkon přibližně 350 km (cyklus WLTP). Elektrický Citroen C4 zrychluje až na 100 km / h za 9,7 sekundy, zatímco nejvyšší rychlost modelu je omezena na 150 km / h.

Citroen C4 2021: uvolnění, cena

Zahájení prodeje Citroen C4 2021 bude zahájeno na podzim 2020. Hatchback bude zákazníkům nabízen nejen s běžnými benzínovými a naftovými motory, ale také s elektrárnou (varianta ё-C4). Možnosti a ceny budou oznámeny později.

Fotografie Citroen C4 2021

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.