Citroen C5 Aircross 2022: technická data, cena, datum vydání

Jednou z nejdůležitějších novinek, kterou Citroen brzy představí, bude aktualizace modelu C5 Aircross, jeho reprezentativního vozu v segmentu středně velkých SUV.

Citroenn dokončuje   všechny přípravy na   obnovu C5 Aircross  . Podle neoficiálních informací z Francie bude mít nově navržené SUV střední   velikosti mírně upravenou přední část, modernější zadní světla a mírně upravené boční panely karoserie  . Komerční premiéra aktualizace tohoto oblíbeného SUV se   očekává v roce 2022 .

C5 Aircross   byl   bít   evropských silnicích po dobu tří let. Na čínský trh poprvé přistál v roce 2018 a krátce poté i na náš kontinent. Toto   středně velké SUV od   francouzské společnosti dostane zajímavou aktualizaci uprostřed přirozeného životního cyklu své první generace, podle špionážních snímků zveřejněných některými médii prototypu s odpovídajícím „maskovacím oblekem“, „tajemným “ zvěčněno vozidlo nedaleko závodu Citroen v Renne-La Janis (Ille-et-Vilaine).

Zpět ke kapitole designu a přesněji řečeno, různé zdroje zajišťují, že   přední část C5 Aircross 2022 by mohla   částečně přijmout nový světelný podpis světlometů, které   C3 Aircross 2022   právě vydal. Na druhou stranu se také očekává změna image u ochranných dílů karoserie a také více než předvídatelný nový vzhled zadních řidičů. Designové změny však nečekejte ani na vzpěrách střešního nosiče, ani na chromovaných obloucích, které rámují celou skleněnou plochu vozidla.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Interiér Citroen C5 Aircross 2022

Uvnitř C5 Aircross 2022   je záhadou hned. Z Francie ujišťují, že by mohl obdržet modernější prvky, jako se nedávno stalo při nedávné aktualizaci Peugeotu 3008. Aktuálně průměrné SUV společnosti Chevrons nabízí digitální obrazovku pro multimediální informace, navigaci, 8palcovou zábavu a konektivitu, což je velikost, která by mohla být v příští aktualizaci v příštím roce mírně zvětšena.

V mechanické části se v tomto ohledu neočekávají žádné zásadní změny, i když drobné úpravy vnitřního fungování motorů by spolu s odlišnou sadou technologických řešení  mohly véstmírnému zlepšení spotřeby paliva a emisí škodlivin . Například aktualizace francouzského SUV pod kapotou by mohla   nabídnout benzinový motor 1.2 PureTech o výkonu 130 k a o něco účinnější diesel 1.5 BlueHDI o výkonu 130 k  . Na vrcholu nabídky však   bude nadále nabízena hybridní plug-in hybridní verze s kombinovaným maximálním výkonem 225 k .

Výbava Citroen C5 Aircross 2022

Citroen C5 Aircross „C-Series“ je konfigurován ve variantách výbavy Feel a Shine dostupných v různých evropských zemích a   v rámci vnitřní výbavy zahrnuje různé prvky   konektivity, bezpečnosti a komfortu .

To zahrnuje asistenty řízení, jako je     upozornění na pozornost řidiče, upozornění na nebezpečí kolize, inteligentní světla, rozšířené rozpoznávání a doporučování dopravních značek a také   adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go   u modelů s automatickou převodovkou EAT8.

Dalším příslušenstvím je multimediální centrum s   Connect Nav, Connect Assist a Connect Play  , bezklíčový vstup a startování, couvací kamera s rozšířeným výhledem a tmavá zadní okna.

Tyto možnosti jsou dostupné se všemi mechanikami dostupnými v Evropě. Tedy   1.2 Turbo PureTech 130 koní   s   6-6  osmistupňovou   manuální převodovkou a   1.6 Turbo PureTech 180 koní   s převody EAT8 na benzín.

Také k dispozici jsou 1,5- a 2,0 l   BlueHDi dieselů  s 130 a 180 k, který s benzinovým motorem připojit plug-in hybridy s  225 hp a   elektrickým   rozmezí 50 km  .

Od   1. června si  evropští zákazníci mohou objednávat toto speciální SUV v limitovaných sériích. K řadě „C-Series“ budou později přidány další modely značky.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis