Toyota Aygo X 2022: motory, ceny, technické údaje

Nová Toyota Aygo X 2022, městský crossover od japonské automobilky, je již na cestě a první renderované obrázky nám poskytují představu o tom, jak bude vypadat.

Třetí generace Toyoty Aygo se blíží a několikrát byla zachycena fotografy během vývojových testů. Na základě těchto špionážních snímků vznikl první render nového vzhledu Toyoty Aygo X 2022, ještě před oficiálním představením modelu, které se očekává koncem příštího roku.

Nové Aygo X 2022, které se bude i nadále vyrábět v továrně v Kolíně, bylo zachyceno na několika špionážních fotografiích. Na nich je vidět vozidlo v pokročilé fázi vývoje. Pod kamufláží lze rozeznat některé designové prvky modelu, který je tentokrát výhradně od Toyoty a nemá sourozence od jiných značek.

Design Toyota Aygo X 2022

Toyota Aygo X 2022, kterou vám ukážeme na   renderu, který ilustruje tyto linie,   je inspirována svým starším bratrem, Toyotou Yaris. Nová generace utility poslouží jako základ pro změnu image pro obyvatele měst, přičemž design v podobě „X“ současné generace ponechá stranou. Proporce se téměř nezmění, ale máme vyšší přední a od sebe oddělené světlomety v horizontálním uspořádání a další.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Na boku najdeme novou linii oken, která se směrem dozadu jemně zvedá. Na zádi nového Ayga 2022 se ale počítají s vertikálně uspořádanými světlomety s hladší spodní stranou. Zadní část má nabídnout sportovnější vzhled, zatímco celkový balíček je založen na platformě GA-B od  Toyoty  , kterou používá i Yaris. založený, ale zkrácený pro Aygo.

Oficiální představení proběhne před koncem roku 2021 a první kusy dorazí k prodejcům začátkem příštího roku. Bude vybaven   tříválcovým motorem o objemu 1,0 litru s maximálním výkonem 80 koní  . Toyota prozatím vylučuje plně elektrickou variantu z důvodu vysokých nákladů na vývoj a následný marketing, stejně jako plug-in hybridní variantu. Není vyloučeno zahrnutí elektrifikovaných technologií do rovnice pro snižování emisí, ať už jde o tradiční hybrid nebo semi-hybrid.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.