Toyota Aygo X 2022: specifikace, cena, datum vydání

Nová Toyota Aygo X 2022 , městské jeden z japonské společnosti, je už na cestě a přinese člověka, který jsme očekávali s touto omítkou dnes.

Třetí generace Toyoty Aygo je již na cestě. Několikrát se stalo, že fotografové pronásledovali různé prototypy čelící vývojovému programu v poměrně pokročilém stavu. Dnes vám tedy chceme ukázat, jak bude vypadat nový   vzhled Toyoty Aygo X 2022  s prvním renderem   ještě před oficiální premiérou modelu na konci příštího roku.

Nové Aygo X 2022 , která bude i nadále montují v továrně v Kolíně v České republice, může být viděn v několika špionážních snímků, jako je naše kolegy. V nich vidíme vozidlo v poměrně pokročilé fázi svého vývojového programu. Pod kamufláží lze rozlišit několik designových linií modelu, který je tentokrát jedinečný pro Toyotu a nemá bratry jiných značek.

Design Toyota Aygo X 2022

Toyota Aygo X 2022, kterou vám ukážeme na   renderu, který ilustruje tyto linie,   je inspirována svým starším bratrem, Toyotou Yaris. Nová generace utility poslouží jako základ pro změnu image pro obyvatele měst, přičemž design v podobě „X“ současné generace ponechá stranou. Proporce se téměř nezmění, ale máme vyšší přední a od sebe oddělené světlomety v horizontálním uspořádání a další.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Na boku najdeme novou linii oken, která se směrem dozadu jemně zvedá. Na zádi nového Ayga 2022 se ale počítají s vertikálně uspořádanými světlomety s hladší spodní stranou. Zadní část má nabídnout sportovnější vzhled, zatímco celkový balíček je založen na platformě GA-B od  Toyoty  , kterou používá i Yaris. založený, ale zkrácený pro Aygo.

Oficiální představení proběhne před koncem roku 2021 a první kusy dorazí k prodejcům začátkem příštího roku. Bude vybaven   tříválcovým motorem o objemu 1,0 litru s maximálním výkonem 80 koní  . Toyota prozatím vylučuje plně elektrickou variantu z důvodu vysokých nákladů na vývoj a následný marketing, stejně jako plug-in hybridní variantu. Není vyloučeno zahrnutí elektrifikovaných technologií do rovnice pro snižování emisí, ať už jde o tradiční hybrid nebo semi-hybrid.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik