Toyota Raize 2022: motory, ceny, technické údaje

Toyota

Na každoročním autosalonu v Tokiu debutovaly produkty dceřiné společnosti Daihatsu značky Toyota. Divize se specializuje na výrobu levných vozů, mezi které patří i nový crossover – Toyota Raize 2022 . Novinka se zaměřuje na zvláštnosti indického trhu i na rozvojové země Jižní Ameriky a Asie.

Charakteristickým rysem nového crossoveru je významný rozdíl v konfiguraci základních a následných úprav, přítomnost pohonu všech kol v nejvyšší úrovni výbavy a zvýšená funkčnost palubní elektroniky, ekonomické charakteristiky spotřeby paliva pohonné jednotky a zvýšená účinnost systémů aktivní bezpečnosti.

Mimo

Asijský původ Toyota Rise 2022 je nejzřetelněji vidět na fotografii designu frontendu. Oblast pozornosti:

 • mírná výška podélných stupňovitých profilů kapoty;
 • kombinace leskle černého lemování s logem lesklého chromu;
 • reliéfní obrysy a kosočtvercové buňky lichoběžníkové mřížky.

Bloky xenonové přední optiky a patrové difuzory vybavené mlhovkami, stejně jako masivní lamely spodního přívodu vzduchu a kompaktní kovová karoserie jsou vyzdobeny v klasickém firemním stylu. Designu dominují prvky odstupňovaných reliéfů karoserie, takže crossover vizuálně vytváří skrytou agresi.

V pohledu z profilu ukazuje nová karoserie typické charakteristiky uspořádání crossoveru, včetně ploché roviny klenuté střechy, plastového lemování třídílných bočních oken, velkoformátových zrcátek a svalnaté textury bočních panelů.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Přítomnost určitého potenciálu běžeckých schopností lze posoudit podle vysokého přistání karoserie, malých převisů a masivnosti ochranných a dekorativních terénních doplňků. Doprovod nového crossoveru úspěšně doplňuje „turbínový“ design stříbrných 16palcových kol.

Uspořádání a výbava zadní části karoserie byly vyvinuty sportovním, dynamickým způsobem. Na skladě:

 • Plastový rám, ostrá hrana spoileru a mírný sklon zadního okna;
 • zdobené brandingem, lištami a vnitřními segmenty multifunkčních svítidel s exkluzivní grafikou víka zavazadlového prostoru;
 • Vybaven plastovými zátkami, mlhovkami a malým body kitem s žebrovaným profilem nárazníku.

Podle odborníků byl evoluční restyling crossover SUV Toyota Raize 2022 doplněný nejnovějšími designovými a konstrukčními řešeními uznáván jako úspěšný ve vzhledu a dalších oblastech automobilové módy.

Vnitřní

Ve standardní verzi je pětimístný sedan čalouněn levnými, ale docela krásnými a odolnými látkami a koženými materiály. Palubní elektroniku představuje digitální přístrojový štít, 8palcový multimediální displej s nominální funkčností a ovládací panel klimatizace.

 • Minimalismus vládne, pokud jde o vybavení tunelu, vybaveného přepínačem jízdních režimů CVT, standardní sadou organizéru a loketní opěrkou pohodlnou na dlouhé cesty.
 • Design sedadel pilotů s boční oporou a typickým seznamem nastavení je s drobnými změnami zkopírován ze starších modelů značky.

Vzhledem k malým rozměrům samotného crossoveru má smysl použít třímístnou pohovku ve druhé řadě pro přepravu dvou řidičů průměrné postavy. Pohodlí představuje sklopení opěradla a sklopná loketní opěrka. Testovací jízda potvrdila účinnost vnitřního odhlučnění kabiny, k nevýhodám patří určitý nedostatek individuálního prostoru.

Skutečný ložný objem zavazadlového prostoru je něco málo přes 300 litrů. Přepracováním opěradla pohovky se toto číslo zvyšuje na 449 litrů. Plné rezervní kolo ve výklenku podlahy nemá vliv na kapacitu prostoru.

Technická charakteristika

Kompaktní rozměry jsou především bonusem pro indickou automobilovou komunitu, protože majitelé aut pod čtyři metry na délku mohou podle místní legislativy využívat výrazné daňové úlevy.

 • Délka těla 3995 mm, šířka a výška 1695 a 1620 mm. V první generaci dostal crossover Toyota Rise 2022 modulární platformu DNGA přizpůsobenou pro kompaktní vozy, podvozek se základnou 2525 mm a tandem nezávislého zavěšení pružin a torzních tyčí.
 • Přední kotoučové brzdy a zadní čelistové brzdy, je specifikována přítomnost stabilizátorů. Počet a funkčnost bezpečnostních systémů na úrovni evropských standardů.
 • Se světlou výškou 185 mm překonáte problémová místa na polních cestách a vodních překážkách až do hloubky 50 cm bez následků.

Nový crossover je poháněn 1,0litrovým přeplňovaným zážehovým motorem 1KR-VET s výkonem 98 k / 140 Nm, spojeným s klínovým řemenem řady D-CVT a plynule měnitelným převodem, doplněným o Dynamic Torque Control 4WD.

Během testu byly potvrzeny výrobcem deklarované akcelerační a rychlostní charakteristiky crossoveru, které budou zveřejněny o něco později.

možnosti a ceny

K dnešnímu dni bude nová Toyota Rise modelového roku 2022 na světovém trhu zastoupena ve dvou verzích v ceně od 12 000 do 16 000 eur Cena je určena počtem a funkčními vlastnostmi dalších placených variant.

konkurentů

Ve výklenku analogů stejného cenového typu jsou kompaktní vozy Renault Kwid , KIA Seltos , Renault Sandero, Ford Puma a Nissan Juke .

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.