Volkswagen Talagon 2022: Interiér, motor a úpravy

Německý crossover Volkswagen řady Teramont letos ztratil status největšího značkového vozu, který automaticky navazuje na nový model Volkswagen Talagon 2022 je přiřazena.Novinka se zaměřuje na zvláštnosti trhu Nebeského impéria a není dalším restylingem svého předchůdce, přestože byla vytvořena na jeho teoretickém a technologickém základě.

Volkswagen Talagon 2022: Interiér, motor a úpravy

V první generaci je nový model Talagon 2022 výrobcem umístěn jako rodinný vůz se třemi řadami sedadel nebo jako prostorný vůz pro malé a střední podniky. S určitými omezeními uspořádání pohonu předních kol je crossover vhodný pro mnoho druhů outdoorových aktivit.

Mimo

Vzhled novinky modelové řady má dispoziční a designová řešení typická pro značkové obdoby řad Terramont a Tuareg.

Volkswagen Talagon 2022: Interiér, motor a úpravy

Charakteristickým rysem crossoveru je minimální počet detailů vnější agrese a určitý přebytek dekorativního chromování. Nejinformativnější a nejvýraznější fotografie „Talagon“ v čelním pohledu.

Funkční a praktický design přední části se projevuje dynamickými podélnými reliéfy na kapotě, jasným kontrastem světle stříbrného okraje a lamel s černou jemnou mřížkou chladiče. Kompaktní xenonové přední optické bloky úspěšně zapadají do prostředí.

  • Pod žebrovaným profilem nárazníku se nachází platforma pro umístění SPZ a dvojice ventilačních difuzorů pro brzdový okruh přední nápravy doplněná návěstidly ve tvaru C.
  • Přední část je zaoblena lichoběžníkovým uspořádáním spodního přívodu vzduchu, který má na starosti odvětrávání objemu motorového prostoru.
Volkswagen Talagon 2022: Interiér, motor a úpravy

Protáhlá nová karoserie crossoveru vykazuje při pohledu z boku aerodynamický obrys se zkráceným motorovým prostorem, doplněným střešními ližinami a kšiltem spoileru, svažující se střechou a svislou rovinou zádi.

Stříbrné kontury třídílného zasklení jsou harmonicky kombinovány s černým matováním sloupků. V zorném poli – kompaktní zrcátka, elegantní kliky dveří zapuštěné do karoserie a vlnité podélné profily bočních stěn.

V souladu se standardy uspořádání crossoveru je Talagon vybaven ochranným a dekorativním elastickým lemováním spodního obvodu karoserie a originálními 18palcovými terénními koly.

Volkswagen Talagon 2022: Interiér, motor a úpravy

Ve futuristicky vyhlížející konfiguraci zádi, spoiler, který stíní zadní prosklení, široký LED propojka, která vizuálně propojuje kompaktní brzdová světla, dekorativní chromování jmenovek a loga výrobce a harmonická rozmanitost reliéfů na dveřích zavazadlového prostoru vypadá dobře.

Mezi žebrovaným profilem nárazníku a ochranným rámečkem sady body kit je úzká clona mlhových světlometů, která rozšiřuje šířku karoserie. Sportovní zadní partie dotváří dvojice horizontálních výfuků.

✓ Můžete také zkontrolovat:


Vnitřní

Vnitřek objemem kabiny pro sedm míst odpovídá úrovni mnoha prémiových kolegů. Kožený interiér je harmonicky kombinován s elektronickou výbavou předního panelu a ergonomií pohodlných a tvarově tvarovaných sedadel.

Volkswagen Talagon 2022: Interiér, motor a úpravy
  • Pracoviště řidiče je vybaveno sportovním multifunkčním volantem se dvěma bloky tlačítek pro aktivaci možností zvyšujících komfort a informativním digitálním monitorem objednávek.
  • Za mediální a informační službu a za aktivaci mnoha palubních možností je zodpovědný osmipalcový základní displej nebo desetipalcový displej na horní středové konzole.
  • V designu palubní desky je blok ventilačních deflektorů.
  • Standardem na středovém tunelu je technologický segment s hlavicí řadicí páky, sadou organizéru a loketní opěrkou s integrovanou chladicí přihrádkou.

Mezi výhody přístrojového vybavení a infotainmentu automobilové palubní elektroniky patří exkluzivní vývoj od předních specialistů značky.

Přední sedadla nabízejí plnou boční oporu, rozšířený seznam pracovních nastavení, účinné odvětrávání a vyhřívání sedadel.

Méně vyspělá sedadla ve druhé řadě jsou vybavena možností sklopení opěradla, zadní pohovka pojme dva dospělé řidiče. Funkce naklápění pohovky může zvýšit ložný objem zavazadlového prostoru z 590 na 2800 litrů.


Technická charakteristika

Konstrukce podvozku je shodná s modelem Teramont se středovou vzdáleností 2980 mm a světlou výškou více než 200 mm. I přes zvětšení vnějších rozměrů karoserie na 5152 x 2002 a 1795 mm Volkswagen Talagon 2022 vizuálně kompaktnější.

Uspořádání a výkonové charakteristiky modulárního systému MQB, který je konstrukčně přizpůsoben výbavovým prvkům pohonu předních i terénních všech kol, zůstaly nezměněny.

Volkswagen Talagon 2022: Interiér, motor a úpravy

Na domácím trhu Nebeského impéria je nový crossover vybaven dvoulitrovým benzínovým motorem „čtyři“, který se osvědčil na stejném typu Teramont. Modely s výkonem 186 koní a 220 koní se budou montovat do verzí s pohonem předních i všech kol nové modelové řady.

Implementace trakčních a rychlostních parametrů je přiřazena 8pásmové automatické převodovce. Testovací jízda ukázala čas na nastavení prvních sto metrů čtverečních 9,6-9,4 sekundy, maximální rychlost je až 190 km/h a spotřeba paliva těsně nad 10 litrů.


možnosti a ceny

Maloobchodní cena základní verze vzoru Talagon 2022 v rublech je 52 000 rublů.


konkurentů

V kategorii crossover v plné velikosti započítejte Ford Explorer , BMW X4 , Pilot Honda , Toyota Highlander , Land Rover Discovery Sport a Lexus RX 300 mezi konkurenty.

AutoBřezík