Volkswagen Talagon 2022: Interiér, ceny, technická data

Volkswagen

Německý crossover Volkswagen řady Teramont letos ztratil status největšího značkového vozu, který automaticky navazuje na nový model Volkswagen Talagon 2022 je přiřazena.Novinka se zaměřuje na zvláštnosti trhu Nebeského impéria a není dalším restylingem svého předchůdce, přestože byla vytvořena na jeho teoretickém a technologickém základě.

V první generaci je nový model Talagon 2022 výrobcem umístěn jako rodinný vůz se třemi řadami sedadel nebo jako prostorný vůz pro malé a střední podniky. S určitými omezeními uspořádání pohonu předních kol je crossover vhodný pro mnoho druhů outdoorových aktivit.

Mimo

Vzhled novinky modelové řady má dispoziční a designová řešení typická pro značkové obdoby řad Terramont a Tuareg.

Charakteristickým rysem crossoveru je minimální počet detailů vnější agrese a určitý přebytek dekorativního chromování. Nejinformativnější a nejvýraznější fotografie „Talagon“ v čelním pohledu.

Funkční a praktický design přední části se projevuje dynamickými podélnými reliéfy na kapotě, jasným kontrastem světle stříbrného okraje a lamel s černou jemnou mřížkou chladiče. Kompaktní xenonové přední optické bloky úspěšně zapadají do prostředí.

  • Pod žebrovaným profilem nárazníku se nachází platforma pro umístění SPZ a dvojice ventilačních difuzorů pro brzdový okruh přední nápravy doplněná návěstidly ve tvaru C.
  • Přední část je zaoblena lichoběžníkovým uspořádáním spodního přívodu vzduchu, který má na starosti odvětrávání objemu motorového prostoru.

Protáhlá nová karoserie crossoveru vykazuje při pohledu z boku aerodynamický obrys se zkráceným motorovým prostorem, doplněným střešními ližinami a kšiltem spoileru, svažující se střechou a svislou rovinou zádi.

Stříbrné kontury třídílného zasklení jsou harmonicky kombinovány s černým matováním sloupků. V zorném poli – kompaktní zrcátka, elegantní kliky dveří zapuštěné do karoserie a vlnité podélné profily bočních stěn.

V souladu se standardy uspořádání crossoveru je Talagon vybaven ochranným a dekorativním elastickým lemováním spodního obvodu karoserie a originálními 18palcovými terénními koly.

Ve futuristicky vyhlížející konfiguraci zádi, spoiler, který stíní zadní prosklení, široký LED propojka, která vizuálně propojuje kompaktní brzdová světla, dekorativní chromování jmenovek a loga výrobce a harmonická rozmanitost reliéfů na dveřích zavazadlového prostoru vypadá dobře.

Mezi žebrovaným profilem nárazníku a ochranným rámečkem sady body kit je úzká clona mlhových světlometů, která rozšiřuje šířku karoserie. Sportovní zadní partie dotváří dvojice horizontálních výfuků.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní

Vnitřek objemem kabiny pro sedm míst odpovídá úrovni mnoha prémiových kolegů. Kožený interiér je harmonicky kombinován s elektronickou výbavou předního panelu a ergonomií pohodlných a tvarově tvarovaných sedadel.

  • Pracoviště řidiče je vybaveno sportovním multifunkčním volantem se dvěma bloky tlačítek pro aktivaci možností zvyšujících komfort a informativním digitálním monitorem objednávek.
  • Za mediální a informační službu a za aktivaci mnoha palubních možností je zodpovědný osmipalcový základní displej nebo desetipalcový displej na horní středové konzole.
  • V designu palubní desky je blok ventilačních deflektorů.
  • Standardem na středovém tunelu je technologický segment s hlavicí řadicí páky, sadou organizéru a loketní opěrkou s integrovanou chladicí přihrádkou.

Mezi výhody přístrojového vybavení a infotainmentu automobilové palubní elektroniky patří exkluzivní vývoj od předních specialistů značky.

Přední sedadla nabízejí plnou boční oporu, rozšířený seznam pracovních nastavení, účinné odvětrávání a vyhřívání sedadel.

Méně vyspělá sedadla ve druhé řadě jsou vybavena možností sklopení opěradla, zadní pohovka pojme dva dospělé řidiče. Funkce naklápění pohovky může zvýšit ložný objem zavazadlového prostoru z 590 na 2800 litrů.

Technická charakteristika

Konstrukce podvozku je shodná s modelem Teramont se středovou vzdáleností 2980 mm a světlou výškou více než 200 mm. I přes zvětšení vnějších rozměrů karoserie na 5152 x 2002 a 1795 mm Volkswagen Talagon 2022 vizuálně kompaktnější.

Uspořádání a výkonové charakteristiky modulárního systému MQB, který je konstrukčně přizpůsoben výbavovým prvkům pohonu předních i terénních všech kol, zůstaly nezměněny.

Na domácím trhu Nebeského impéria je nový crossover vybaven dvoulitrovým benzínovým motorem „čtyři“, který se osvědčil na stejném typu Teramont. Modely s výkonem 186 koní a 220 koní se budou montovat do verzí s pohonem předních i všech kol nové modelové řady.

Implementace trakčních a rychlostních parametrů je přiřazena 8pásmové automatické převodovce. Testovací jízda ukázala čas na nastavení prvních sto metrů čtverečních 9,6-9,4 sekundy, maximální rychlost je až 190 km/h a spotřeba paliva těsně nad 10 litrů.

možnosti a ceny

Maloobchodní cena základní verze vzoru Talagon 2022 v Чехии составляет 1 280 000 Kč.

konkurentů

V kategorii crossover v plné velikosti započítejte Ford Explorer, BMW X4Pilot HondaToyota HighlanderLand Rover Discovery Sport a Lexus RX 300 mezi konkurenty.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.