Toyota Wildlander 2022: Informace, ceny, technická data

V Číně je rozšířená praxe klonování oblíbených vozů základní a střední třídy. Začátkem roku 2022 se objeví mladší verze SUV RAV 4, která se bude jmenovat Toyota Wildlander 2022 půjde do prodeje.

I přes polorozpočtový status zůstane výkon nového crossoveru na poměrně vysoké úrovni.

Podle předních odborníků je nový model zjednodušeným restylingem prototypu doplněným malým množstvím originálních designových a dispozičních řešení. Novinka v konfiguraci s pohonem všech kol má nepopiratelný terénní potenciál, ale jejím hlavním profilem je provoz v městských podmínkách.

Mimo

V první generaci lze levný pětidveřový stěží nazvat nezávislým projektem, ve svém vzhledu jsou viditelné prvky charakteristického stylu crossoveru „čtyři“ řady RAV. Vzhledem k zažitým tradicím jsou nejjasnější a nejvýraznější detaily dekoru karoserie umístěny na přední straně. Porozumění:

 • dynamické profily bočních stěn digestoře;
 • vybavena indikátory a pozičními světly LED bloky přední optiky;
 • Uspořádání ve tvaru X pláště chladiče s velkými oky.

Uspořádání přední části také zahrnuje chromované vzduchové difuzory v závodním stylu, sadu mlhových světel, nárazník a spodní vzduchové potrubí ovinuté plastem. Fasádní dekor je reprezentován chromovaným logem a vícenásobnými reliéfními stupňovitými akcenty.

Navzdory statusu crossover SUV design přídě postrádá přehnanou sportovní dynamiku a vizuální agresivitu. V první generaci Toyota Wildlander 2022 vytváří pouze pozitivní a benevolentní vnímání.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Všechny jemnosti firemního uspořádání jsou zachyceny na fotografii crossoveru z bočního pohledu. V základní verzi nové tělo ukazuje:

 • jmenovitý sklon zakřivené panoramatické střechy;
 • černý kryt a obvod bočního zasklení;
 • svalová reliéfní struktura bočních stěn těla;
 • doplněné ochrannými plastovými blatníky pravoúhlých obrysů podběhů kol.

Korporátní design s oválnými zrcátky, prahy a 17palcovými vícepaprskovými koly je v každém ohledu bezvadný.

Designu zadní strany pouzdra dominují klasické crossoverové uspořádání. Ve standardní výbavě je brzdové světlo spoileru, kompaktní plocha zadního okna zdobená překryvy, logem a žebrovanými reliéfy zadních výklopných dveří.

Entourage poněkud oživuje vizuálně příjemná grafika multifunkčního značení a optiky zastavení, odlehčovací sada vybavená mlhovkami a velkorážní výfuky umístěné na bočních stěnách.

Zcela v souladu se statutem terénního vozidla je Toyota Wildlander 2022 celá řada ochranných a dekorativních plastových nástavců a vysoká poloha těla. Soudě podle výšky světlé výšky a kompaktnosti převisů crossover hravě zdolá silniční úseky s problematickým krytím a vodní brody hluboké až 50 cm.

Vnitřní

Rozdíl v provedení interiérů prototypu PAV4 a jeho mladšího bratra řady Wildlander je patrný jen v určitých detailech. Jedná se o levnější výběr dokončovacích materiálů, poněkud omezenou funkčnost standardního příkazu a možnosti pohodlí.

 • Přední panel obsahuje jmenovité vybavení analogově-digitálním přístrojovým vybavením a dvoupatrovou středovou konzolu. V základní výbavě nechybí 8palcový tablet Media Command a dálkový ovladač s analogovými aktivátory klimatizace, navigace a dalších palubních zařízení.
 • Tunel nabízí pohodlný přístup ke kontrole rychlosti a trakce, organizérům a chladicí přihrádce v kombinaci s měkkou loketní opěrkou. Pilotní sedadla jsou dobře profilovaná a velmi pohodlná, ale seznam nástupních a silničních služeb pro základní a vrcholné modifikace se výrazně liší.

Konstrukce zadní pohovky pro tři místa počítá s funkcí částečné demontáže opěradla, což umožňuje více než zdvojnásobit standardní objem 580litrového kufru. Celkový dojem poněkud kalí výklenky kol vyčnívající do přihrádky.

Technická charakteristika

Modernizací přední části karoserie se zvýšila délka karoserie na 4665 mm beze změny šířky a výšky a na 1855 a 4665 mm. Mezi konstrukční výhody crossoveru patří modulární platforma TNGA K zesílená v kritických bodech, elastická vzpěra a víceprvkové nezávislé zavěšení, středová základna 2690 mm a pokročilé funkce systémů aktivní bezpečnosti.

 • Paletu motorizací zastupuje tandem: řadový zážehový motor o výkonu 171 k / 209 Nm a bezestupňová převodovka CVT. Samostatné šarže dostanou hybridní motor s celkovou kapacitou až 190 koní.
 • Testovací jízda základní verze odhalila maximální rychlost 180 km/h, zrychlení na první stovku za 10,4 sekundy, spotřebu paliva ve variabilních režimech od 6,2 do 7,9 litru na sto jízd.

možnosti a ceny

Toyota Wildlander 2022 modelového roku se již prodává v zahraničí a její cena se pohybovala mezi 616 000 a 912 000 Kč.

konkurentů

Nové polorozpočtové auto sjíždí z montážní linky na boom crossoveru. Přehlídku soutěžících doplní pět již propagovaných modelů třídy Subaru Askent, Nissan Qashqai , Ford Explorer , Hyundai Kréta a Kia Sorento Prime se otevřela. Podle mnoha odborníků má novinka reálné šance zaujmout hodnotné pozice ve svém cenovém segmentu.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.