Hyundai Creta 2022: motory, ceny, technické údaje

Hyundai

Hyundai Creta 2022 se na český trh nedodává. Jeho pozici nyní zaujímá Crossover Venue. Korejská společnost rozšiřuje svůj sortiment. Po novém největším SUV Palisade a prémiovém Genesis GV80 přibylo menší vozidlo než Kona. Fanoušci věřili, že to bude Creta, ale crossover je omezen jen na několik trhů včetně Ruska, Číny a Brazílie. V první generaci mělo vozidlo typový štítek ix25. Víte, že Tucson byl dříve známý jako ix35.

Nový model nepřinese do druhé generace žádné zásadní změny. Společnost se zaměřuje na další projekty, většinou související s elektrickými pohony. Jedním z nich je Nexo Fuel Cell Crossover. Mezitím Hyundai Creta 2022 pokryje stejné trhy a vynechá dvě velké etapy – Evropu a Spojené státy. Ale pokud to půjde dál dobře, brzy to uvidíme pod Tucsonem v Německu, Francii, Itálii…

Rychlá fakta

Výroba Crossoveru Creta byla zahájena v roce 2016. Vozidlo bylo představeno na několika trzích a ty vykazují řadu odlišností. Některé verze získávají světlou výšku, mají více úložného prostoru a upravené nastavení odpružení a řízení. To vše nám umožňuje, aby bylo řízení takového vozu pohodlné jak ve městě, tak v nerovném terénu. Hyundai Creta 2022 přichází s benzinovým motorem 1,6 a 2,0 litru. Jde o vozy s pohonem předních nebo všech kol, manuální nebo automatickou převodovkou. Mají také měkké odpružení, které zajišťuje dobré odpružení při jízdě na nerovných vozovkách.

Tento Hyundai Creta 2022 je na trhu dostupný v modifikacích jako Start, Active, Comfort, Travel atd. Liší se řadou doplňkových možností, mezi které patří kožený volant, vyhřívaná zadní sedadla, inteligentní tempomat, multifunkční audiosystém s velkým dotykovým displejem nebo klimatizace.

✓ Můžete také zkontrolovat:

V základním výčtu charakteristik tohoto modelu si řidiči všimnou: světlá výška je 190 mm, spotřeba paliva přesahuje 8 litrů na 100 km jízdy ve smíšeném režimu, zrychlení na 100 km/h trvá 10-13 sekund, v závislosti na konfiguraci, kufr je 402 litrů. To není pro 4318 mm dlouhé vozidlo nevýhoda. Mezi bezpečnostní systémy dostupné pro Hyundai Creta 2022 patří protiblokovací brzdový systém, schopnost rozdělovat brzdné síly, asistent rozjezdu do kopce, monitorování tlaku v pneumatikách a nouzové brzdění.

Výhody a nevýhody Hyundai Creta 2022

Kupující na trzích, kde je vozidlo k dispozici, se shodují, že Creta je skvělá hodnota. Ve srovnání s konkurenty s podobnou nabídkou a funkcemi zaplatíte za Hyundai Creta 2022 méně. Přišla bez změny a cena také zůstala stejná. Na druhou stranu od tak malého vozidla nelze obecně očekávat příliš mnoho. Je ideální na prohlídku města, zatímco dálnice nejsou tou pravou doménou tohoto crossoveru.

Majitelé stávajících vozidel nejsou spokojeni s levným plastem uvnitř. Izolace hluku také není nejlepší. Tyto funkce by mohly být opraveny, protože jsou možné malé aktualizace pro modelový rok 2022. Na druhou stranu je hlavní výhodou cena. To ale snižuje očekávání. Základní cena se pohybuje kolem 369 000 Kč. Nabídku můžete rozšířit o 4WD, automatickou převodovku nebo 2,0litrový motor. Plně vybavený Hyundai Creta dosáhl v roce 2022 ceny 542 000 Kč.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.