Ford Evos 2022: ceny, změny, technická data

Výrobce kreslí model Ford Mondeo postupně z výroby v různých částech světa. Bude přes Ford Evos 2022 Nahradil crossover Coupé, stylový a moderní vůz, který byl veřejnosti poprvé představen na jaře 2021 v Šanghaji. Nový model, který kombinuje výhody crossoveru a sedanu, nepochybně osloví mladé módní řidiče jasným vzhledem a náročnější motoristy zajímavým a praktickým interiérem. Novinka má navíc bohatou výbavu, kterou nenajdou ani dražší spolužáci, což by mělo zvýšit poptávku po autě mezi praktiky, kteří umí počítat peníze.

Mimo

Soudě podle fotografie se novinka ukázala jako velmi moderní a hlavně nevypadá jako podobná auta. V jeho designu se mísí americké a evropské vlivy s aerodynamickým tvarem, složitými křivkami karoserie, poutavou optikou a přívody vzduchu. To vše vypadá mladistvě, ale zároveň pevně.

Přední část Eva trochu připomíná restylované crossovery Ford z poloviny roku 2010, ale při bližším zkoumání se ukazuje, že to není tak úplně pravda. Tlama novinky je posazena o něco níže, ale zároveň je vizuálně velmi dlouhá a široká. Začíná to obrovským čelním sklem, jehož pevný sklon zlepšuje nejen aerodynamiku, ale i výhled z místa řidiče. Reliéfní horní víko kabrioletu s vyvýšenou střední částí plynule přechází v průzračnou přední část, jejíž horní část tvoří stylové „otázky“ výbavy světlometů s kvalitní LED výplní. Vizuálně jsou spojeny chromovým proužkem tenkým jako plátek. Hned dole začíná obrovská oválná mřížka chladiče s malým vzorem, která působí objemně a zdobí ji velké logo značky.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vše na hranách a pod tímto oválem odkazuje na složitý design sady přední části karoserie. Na něm po okrajích jsou dva obdélníkové výřezy pro přístup vzduchu k předním brzdám, místo pro připevnění SPZ, několik stupňovitých přechodů a také výkonný černý plastový difuzor. Ve druhém je uprostřed další lichoběžník nasávání vzduchu, vpravo a vlevo od něj jsou plošiny pro montáž mlhových světel a úplně dole je skromná ochranná vrstva.

V profilu vyniká projekce Ford Evos 2022 přes klenutou střechu. Jeho tvar zdůrazňuje nejen kapkovitá postava okna s matným lemem a lesklými černými B-sloupky, ale také černá střecha, která může být v některých stupních výbavy panoramatická. Dole jsou jemné reliéfní přechody, které přecházejí v černé ochranné vložky nad vyčnívajícími podběhy a prahy. Vzhled dotvářejí malá zaoblená zrcátka, kliky dveří plně zapuštěné do karoserie a kola z lehkých slitin se zajímavým vzorem.

Záď nové karoserie působí vzhledem k velikosti a obrovskému prosklení pátých dveří velmi solidně. Nad ní se tyčí „ploutev“ antény a elegantně zakřivený spoiler, po celé její šířce se táhnou LED diodové opakovače brzdových světel. Těsně pod oknem je malý aerodynamický výstupek, který se láme do svislice hlavní části zadních výklopných dveří. Tato část vozu začíná obrovským polooválem LED parkovacích světel a končí ve spodní části znakem Ford a chromovanými písmeny názvu modelu. Níže je převážně hackovaný reliéf s ražením pro SPZ.

Zadní nárazník není velký a skládá se ze dvou částí: horní části karoserie s tenkými lištami mlhovek a spodní, která obsahuje černou plastovou vložku s mohutným difuzorem uprostřed.

Vnitřní

Uvnitř nový Ford Evos 2022 Vše je ergonomicky navrženo a ultramoderní. Dekorace využívá světlé a praktické kůže, plasty a kovy, stejně jako látky s futuristickým prošíváním. Kromě toho je zásadně přepracován přední panel a sedadla jsou vyrobena tak, aby se v nich cítil pohodlně pasažér jakékoli velikosti.

kontrolní a řídící orgány

Přímo před řidičem je středně velký volant s narovnaným věncem ve spodní části, množstvím tlačítek na bočních paprskech a jasně oranžovou ozdobnou lištou. Hned vzadu je perfektně čitelná svislá přístrojová deska s digitálním nastavením 31,2 cm v kombinaci s více než metr širokým dotykovým displejem příkazového a zábavního komplexu! Tato unikátní jednotka je obklopena ventilačními přepážkami, na které zespodu navazuje široká klimatizační jednotka.

Dále začíná už tak široký a vysoký tunel, na kterém je pod závěsem prostorný organizér, technický blok s kulatou podložkou převodovky a bezdrátovým nabíjením smartphonu a pak držáky nápojů skryté roletou. Design završuje velká loketní opěrka s funkcí vyhřívání nebo chlazení odkládací přihrádky.

sedadla

Je známo, že vůz je výhradně pětimístný a každé sedadlo, jak ukázala testovací jízda, bude velmi pohodlné a praktické, a to jak díky kvalitnímu zpracování, tak díky měkké výplni zohledňující anatomické vlastnosti a si pamatuje řidiče a cestující. Přední řada bude mít pravděpodobně topení, elektrické jemné doladění a masáž a ventilaci. Funkčnost zadní pohovky je skromnější, ale luxusní loketní opěrka a možnost výrazně měnit sklon zad tyto nedostatky kompenzují.

Technická charakteristika

Pro Ford Evos 2022 byl připraven dvoulitrový benzínový motor, který byl schopen pomocí turbíny předvést 177 kW. Pohon je výhradně vpředu, spolu s ním spolupracuje 8stupňový „automat“. Podvozek je odvozen od modelu „Focus“, ale je trochu „natažený“.

Tyto vlastnosti zajišťují nízkou spotřebu paliva v rozmezí 7,5-8 litrů na 100 km, slušnou dynamiku a celkem slušnou průchodnost terénem.

možnosti a ceny

V Číně se vůz objevil ve čtyřech úrovních výbavy a počáteční náklady na nové položky byly v přepočtu na české koruny 740 000 Kč.

soutěžní modely

Nejbližším soupeřem Američana bude Citroën C5 být X, což stojí o něco méně. Evos je také srovnatelný s Jack Jay 7, stejně jako to Peugeot 508 .

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.