Citroen C5 2022: Technická data, exteriér, ceny

Citroen

Citroen C5 očekávaný v polovině dubna je v současné době ve finální fázi svého vývoje. Francouzka, opět překvapená našimi fotografy, slibuje, že se bude držet stejného receptu jako její sestra C4 a že si s sebou přiveze nějaké „osobní“ suroviny.

Dny plynou a budoucí Citroen C5 2022 je stále méně a méně diskrétní. Jako důkaz velká limuzína opět padla do oka našim fotografům. Ale na rozdíl od předchozích obrázků to bylo v Evropě – spíše než v Asii – nový sedan Chevrons překvapil. Zblízka nyní můžeme zachytit všechny proporce této třetí generace, kterou chtěl Citroen ze sériového sedanu odstranit. Aby budoucí C5 svedl fanoušky žánru SUV, aniž by byla ohrožena jeho účinnost, spoléhá se na mírně zvýšenou světlou výšku, velká kola a výrazně dozadu skloněné zadní dveře. . Přístup, který připomíná minulou C4, jejíž styl je navíc kontroverzní. Není pochyb o tom, že ne každému se bude tato C5 2022 stylově líbit.

Citroen C5 2022 Max.Rozvor

Na druhou stranu   interiér   sliboval péči o kvalitu života s cílem poskytnout pohodlné auto k bydlení  . Prodloužený rozvor, možná větší než u Peugeotu 508 L (2,85 m) prodávaného v Číně, by měl prospět cestujícím vzadu.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Modernější elektronická architektura, která umožňuje nejnovější aktualizaci platformy EMP2, také umožní modelu C5 vyniknout ze zbytku produktové řady. Na druhou stranu by měl výrobce pokračovat v myšlence jistého minimalismu u pultové obrazovky, která byla zahájena v C4  . Od Peugeotu nemusíte čekat velkou plochu ve stylu i-cockpitu. U multimédií se musíte spolehnout na plochu podobnou displeji C4 – 10 palců, horizontální, pouze uprostřed.

Ne 4 × 4

V Číně vyráběný   C5 2022 sází na startu své kariéry především na zážehové motory PureTech (130 a 180), ale také na plug-in hybridní technologii,   která je u PSA již rozšířená   . Žádné čekání na verzi s pohonem všech kol, C5 se spokojí s řetězem o výkonu 225 k sestávajícím z 4válcového motoru 1,6 turbo a elektromotoru integrovaného do převodovky EAT8.

Citroen by pak mohl nabídnout méně výkonnou variantu, proč ne kolem 180 koní. Kdo ale na této budoucí silnici Citroenu čeká naftu za každou cenu, může být zklamán, protože nic neříká, že se 1.5 BlueHDi neobnoví. Ostatně nejsem si jistý, zda sedan ještě nabízí mechanickou skříň, jako jistý DS 4.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.