Citroen C3 Aircross 2022: ceny, interiér, technická data

Charismatický mini crossover Citroën C3 Aircross 2022 debutoval před více než třemi lety, ale nikdy se nestal hlavním hráčem v segmentu B-SUV na evropském trhu. V roce 2020 si našel pouze 75 281 kupujících, zatímco konkurenti Renault Captur a Volkswagen T-Roc prodali 178 724 a 158 638 kusů. Facelift má změnit situaci, neboť SUV přinesl nový design přední části, vylepšený multimediální systém a svěží interiér.

Design těla modelu

Při přestavbě si crossover zachoval siluetu i design bočních stěn a zádi. Ale nos byl zcela přepracován – objevil se jiný vzhled, jiné obrysy dostaly značkové šipky, byla aktualizována geometrie a vzor masky chladiče. Spodní část nárazníku má originální stříbrno-šedé lemování s barevnými vložkami. S obnovou „frontendu“ by podle plánu vývojářů měla vyspělost a solidnost nahradit dosavadní hravost.

Citroen C3 Aircross 2022 tradičně nabízí mnoho možností přizpůsobení. Paleta barev karoserie nyní obsahuje sedm odstínů, z nichž tři jsou nové – khaki šedá, voltaická modrá a polární bílá. Kontrastní střecha, která byla dříve lakována pouze černou barvou, může být nyní bílá. Počet barevných balíčků se zvýšil na čtyři se dvěma novými texturami, Anodised Orange a Anodised Dark Blue. K tomu je navíc připraveno více variant disků kol v 16. a 17. průměru. Výsledkem je, že celkový počet schémat personalizace dosahuje 70.

Rozměry SUV se téměř nezměnily. Narostla pouze délka karoserie – o skromných 6 mm (až na 4160 mm). Ostatní rozměry jsou stejné: šířka – 1760 mm, výška – 1640 mm, rozvor – 2600 mm.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřek novinky

Výčet vylepšení v kabině začíná zvětšeným displejem standardního Connect Nav Media Center – nyní je jeho úhlopříčka devět palců namísto sedmi. Mezi dostupné funkce patří zrcadlení obrazovky smartphonu (k dispozici Android Auto / Apple CarPlay) a bezdrátové nabíjení gadgetů.

Další novinkou jsou sedadla Citroen Advanced Comfort se silnou pěnovou výplní a zesílenou oporou. Zajišťují nejen pohodlné sezení, ale také působí příjemným vizuálním dojmem díky speciálnímu dekorativnímu prošívání, které bylo poprvé použito na modelech Citroen C4.

Přepracovaný C3 Aircross má navíc nové možnosti výbavy. Kupující si může vybrat z následujících schémat:

  • Standardní – v odstínech šedé;
  • Urban Blue – převládají modré barvy;
  • Metropolitan Graphite – kombinované čalounění ze strukturovaných látek (hlavní tón šedá);
  • Hype Grey – Je použita kombinace šedozelené kůže a černé látky.

V důsledku aktualizace se mezi předními sedadly v kabině crossoveru objevila dobře promyšlená středová schránka. Má velkou, pohodlnou přihrádku s posuvným zámkem, která je přístupná cestujícím vpředu i vzadu.

Po modernizaci zůstává Citroen C3 Aircross stejně praktický a všestranný jako dříve. Prostornou druhou řadu sedadel lze po částech sklopit a podélně posunout o 150 mm, čímž se změní objem kufru v rozmezí od 410 do 520 litrů. Po sklopení opěradel zadních sedadel se zavazadlový prostor zvětší na 1289 litrů. Díky sklopnému sedadlu spolujezdce se do kabiny vejdou předměty dlouhé až 2,4 metru.

Specifikace Citroen C3 Aircross 2022

Nedošlo k žádné technologické inovaci. Crossover stále pohání benzinové motory PureTech 1.2 o výkonu 110 a 130 koní. (205 a 230 Nm) a také BlueHDi 1.5 Diesel se 110 a 120 k. (250 a 300 Nm). První jednotky pro 110 PS Ve spojení s 6stupňovou manuální převodovkou pracují „starší“ motory – s 6stupňovou „automat“. Všechny verze mají pouze pohon předních kol. Systém Grip Control s podporou sjíždění z kopce je určen pro podporu v terénu – reguluje trakci na kolech změnou nastavení elektroniky kontroly trakce.

Citroen C3 Aircross 2022 datum vydání a cena

Citroën C3 Aircross 2022 se začne prodávat letos v létě. Ceny budou zveřejněny později, ale pravděpodobně se nebudou příliš lišit od současných, které začínají na 462 500 Kč.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.