Nissan Juke 2022: Prezentace, ceny, technická data

Druhá generace nejmenšího crossoveru Nissan už nějakou dobu existuje a můžeme říci, že přijetí je docela dobré. Oproti původnímu modelu je novinka větší, atraktivnější, praktičtější a lépe vybavená. Konkurence v tomto segmentu je však dost tvrdá, a proto mnozí věří, že Nissan Juke 2022 by mohl přinést nějaké aktualizace. V tuto chvíli jsou úředníci stále zticha, ale naši zasvěcení spekulují o nové nabídce motoru.

I přes možnost nového enginu a dalších aktualizací nepochybujeme, že celkový design zůstane stejný. Můžete se tedy spolehnout na známé designové prvky, které mají co nabídnout. Na tomto modelu se nám líbí jeho stylizace a také interiér, který působí opravdu noblesně. Navíc je tu dlouhý seznam skladových a dostupných zařízení, zatímco informační a zábavní systém je ve srovnání s originálem mnohem lepší.

Navzdory potenciální novince si nemyslíme, že by Nissan Juke 2022 mohl dorazit mnohem dříve než obvykle, což znamená, že by se měl dostat do showroomů v posledním čtvrtletí roku 2021.

Restyling Nissan Juke 2022

Celkový design Nissanu Juke 2022 se rozhodně měnit nebude. Můžete počítat se stejnou mechanikou založenou na slavné platformě Nissan CMF, která byla pro nový Juke výrazně aktualizována. Dokonce i rozvor je o čtyři palce delší, což je na tento segment docela velký krok nahoru.

Styl byl vždy silnou stránkou tohoto crossoveru a není pochyb o tom, že příští rok bude model pokračovat ve stejném módu. Samozřejmě vždy existuje možnost vidět několik drobných aktualizací, jako jsou nové barevné možnosti. Cokoli jiného by bylo skutečným překvapením.

Vnitřní

Totéž platí pro design interiéru. Očekáváme, že uvidíme stejnou kabinu, která vypadá opravdu pěkně. Celková kvalita zpracování je oproti předchozí generaci na mnohem vyšší úrovni, přičemž materiály jsou také mnohem jemnější. Kromě toho existuje mnoho technických vychytávek, díky nimž vše vypadá ještě luxusněji. Patří sem také největší head-up displej ve své třídě.

Jak již bylo řečeno, nová generace je zhruba o deset centimetrů delší. To má samozřejmě zásadní vliv na interiér. Nákladový prostor se znatelně zvětšil a líbí se nám i druhá řada sedadel, kam se nyní docela slušně vejdou i dospělí.

Nissan Juke 2022 by mohl dostat nový motor

Současný model vypadá velmi atraktivně a řídí se opravdu příjemně. Jeho motor však nenavazuje na estetický charakter crossoveru a nabízí spíše průměrný výkon. Řeč je samozřejmě o malém 1,0litrovém tříválci, který vyvine kolem 115 koní. To na nic jiného než na průměrný výkon nestačí, ale dobré je, že si můžete vybrat mezi manuální a DCT převodovkou i mezi různými jízdními režimy.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Pro příští rok bychom mohli vidět v nabídce nový, výkonnější motor. Úředníci však zatím mlčí, takže o pohonné jednotce můžeme jen spekulovat. Některé zdroje naznačují novou hybridní verzi, která využívá 1,2litrový motor, elektromotor a 1,57 kWh baterii s maximálním výkonem 95 kW (127 koní) a točivým momentem 260 Nm. Na druhou stranu se objevují zvěsti o možné návratu dieselové verze do nabídky.

Varianty vybavení

Neočekáváme, že by se organizace výbavové linie mohla výrazně lišit, takže Nissan Juke 2022 by měl být v nabídce se známými variantami. Nejlevnější výbavovou variantou v nabídce by tedy zůstala Visia s celkem krátkou standardní výbavou. Jedná se o docela základní verzi, která je vybavena ocelovými koly, infotainmentem bez dotykové obrazovky, rádiem, USB a Bluetooth. I tak získáte věci jako tempomat a LED světlomety.

Pokud chcete více, ale nechcete utrácet výrazně více peněz, jeví se Acenta jako dobrá volba. Tato výbava přidává standardní funkce, jako je dotykové rozhraní, zadní kamera, litá kola atd.

N-Connecta přináší do standardní výbavy mnohem více. Spolehněte se na navigaci, kožený volant a hlavici řadicí páky, ambientní osvětlení interiéru atd.

Tekna už vypadá docela luxusně, protože přichází s 19palcovými koly a koženým čalouněním. Ve standardní výbavě nechybí ani adaptivní tempomat, vyhřívaná přední sedadla, audiosystém Bose atp.

Nakonec je tu výbava Enigma s černými koly, černou střechou, mlhovkami a několika dalšími vylepšeními.

Datum vydání a cena Nissan Juke 2022

Očekáváme, že Nissan Juke 2022 bude k vidění někdy ke konci letošního roku, pravděpodobně v posledním čtvrtletí. Cena by měla zůstat velmi podobná současnému modelu, který ve Velké Británii začíná na přibližně 420 225 Kč. Evropská verze začíná na zhruba 437 500 Kč.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.