Nissan Maxima 2022: fotografie, ceny, technická data

Současná generace vlajkového sedanu Nissanu existuje již od roku 2015, takže není těžké usoudit, že se blíží konec výrobního cyklu. K přepracování však v nejbližší době nedojde a je celkem jisté, že Nissan Maxima 2022 bude pokračovat stejným způsobem, se známým designem a funkcemi. Menší aktualizace jsou samozřejmě vždy možné, ale jsme si jisti, že většina věcí zůstane nedotčena.

Počítejte proto s velkou limuzínou, která má co nabídnout. Líbí se nám jeho výkonný motor, dlouhá standardní výbava a uživatelsky příjemný informační a zábavní systém. Na druhou stranu se nám nelíbí, že většina konkurentů nabízí více místa ve druhé řadě, přičemž podprůměrný je i nákladový prostor.

Vzhledem k tomu, že nedojde k žádným zásadním změnám, jsme si docela jisti, že Nissan Maxima 2022 přijde na trh v typickém ročním období, někdy v posledním čtvrtletí roku 2021.

Redesign Nissan Maxima 2022

Jak již bylo zmíněno dříve, očekává se, že současná generace zůstane ve výrobě ještě nějakou dobu. Můžete tedy očekávat, že v roce 2022 uvidíte Nissan Maxima se známým designem. Tento sedan samozřejmě jezdí na staré dobré D-platformě a s rozvorem 109,3 palce je výrazně menší než většina jeho konkurentů. To je patrné zejména uvnitř, ale k tomu se dostaneme později.

Co se týče stylu, tento model se od svého prvního uvedení na trh příliš nezměnil. Byla tam aktualizace 2019, ale ty aktualizace nebyly tak velké. Nissan Maxima 2022 by logicky měl přinést také velké změny, i když bychom neměli vyloučit možnost vidět nové barevné možnosti v nabídce a podobné drobné aktualizace.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní

Jak již bylo zmíněno, jedná se o jeden z nejmenších modelů ve své třídě. Není tedy divu, že zadní sedadla nejsou nijak zvlášť působivá. Pojme pouze dva dospělé, i když vyšší lidé by pravděpodobně měli trochu problémy s výškou hlavy. Na druhou stranu je první řada velmi prostorná a pohodlná, přičemž se nám líbí především masivní a opěrná sedadla. Můžete očekávat kolem 14,3 kubických stop nákladového prostoru, což je na danou třídu podprůměr.

Na druhou stranu je těžké najít zásadní výtky ke kvalitě interiéru. Materiály kolem kabiny jsou opravdu pěkné, zatímco palubní deska vypadá moderně a elegantně. Dražší verze dokonce nabízejí věci jako dřevěné obložení, díky kterým kabina vypadá docela luxusně. Také výčet standardní výbavy je poměrně dlouhý, ale k tomu se dostaneme za chvíli.

vlastnosti

Pro příští rok bychom mohli vidět nějaké přírůstky do standardní výbavy, ale jsme si docela jisti, že Nissan Maxima 2022 bude pokračovat s většinou věcí beze změn. Aktuální model je standardně dodáván s doplňky, jako je dvouzónová automatická klimatizace, bezklíčový přístup, 8palcový dotykový displej, Apple CarPlay, Android Auto, stereo systém s osmi reproduktory, satelitní rádio, navigace, rozpoznávání hlasu, Bluetooth, dva USB porty na přední straně a Wi-Fi hotspot. Když jste ochotni zaplatit více, získáte věci jako prémiový audio systém, další USB porty, panoramatické střešní okno se dvěma panely a elektricky nastavitelnou sluneční clonu zadního okna.

Pokud jde o bezpečnost, aktuální model je standardně dodáván s funkcemi, jako je couvací kamera, sledování mrtvého úhlu, varování před přejezdem vzadu, adaptivní tempomat, varování před kolizí zepředu, automatické nouzové brzdění vpřed a vzad, detekce chodců, varování před opuštěním jízdního pruhu, provoz rozpoznávání značek a sledování pozornosti řidiče. Získáte také systém prostorové parkovací kamery, přední a zadní parkovací senzory a stěrače čelního skla s dešťovými senzory.

Motor Nissan Maxima 2022

Pod kapotou se nic nezmění. Proto se můžete spolehnout na dobrý 3,5litrový V6, který má maximální výkon 300 koní. Motor je dodáván v kombinaci s převodovkou CVT a poskytuje více než dostatek výkonu. Akcelerace je docela dobrá, ale zároveň se zdá, že spotřeba paliva je také docela slušná. Můžete očekávat kolem 20 mpg ve městě a 30 mpg na dálnici. To je asi průměr třídy.

Datum vydání a cena Nissan Maxima 2022

Vzhledem k tomu, že pro příští rok nenastanou žádné zásadní změny, očekáváme, že Nissan Maxima 2022 přijde na trh někdy do konce roku. Zhruba stejná by měla zůstat i cena, takže základní verze by se měly pohybovat kolem 37 000 eur.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.