Infiniti QX70 2022: specifikace, cena, datum vydání

Ať už to bylo schválně nebo ne, Infiniti byla jednou z prvních automobilek, které představily to, čemu dnes říkáme crossover kupé. Mluvíme samozřejmě o starém dobrém modelu FX, který přišel na trh v roce 2003, kdy nikdo nevěděl, který segment je v dnešní době čím dál populárnější. Model byl později přejmenován na QX70 a vyráběl se ještě před pár lety. Proto se v těchto dnech stále hlasitěji šušká o jeho comebacku. Úředníci však v této věci mlčí.

V tuto chvíli můžeme o tomto modelu pouze spekulovat, ale jedna ze vzácných věcí, která se zdá být docela zřejmá, je, že až dorazí nové Infiniti QX70 2022 , bude mít mnoho společného s QX60 nové generace. Sedmimístný vůz střední třídy bude brzy kompletně přepracován a dočkáme se spousty novinek, které budou nakonec zakomponovány právě do tohoto konkrétního modelu.

I když se říká, že by se tento model mohl dostat na trh již v příštím roce, nejsme si jisti, zda by věci mohly jít tak rychle.

Redesign Infiniti QX70 2022

Jak jsme právě zmínili, Infiniti QX70 2022 bude mít mnoho společného s QX60 nové generace. To platí zejména pro mechaniku. To v první řadě znamená, že by běžel na dobré staré ‚D platformě, která by při té příležitosti dostávala významné aktualizace. Oba modely by měly sdílet podvozek a zavěšení, stejně jako hnací ústrojí. Kromě toho očekáváme také stejný rozvor, což by znamenalo zhruba 114 palců rozvoru.

I z hlediska uspořádání by tato platforma znamenala jasný odklon od předchozího modelu. V praxi by nový model byl vozidlo s pohonem předních kol. Jak bude jízda probíhat, těžko říct. Faktem je, že většina prémiových crossoverů této velikosti, zejména těch se šikmými stropy, používá rozložení RWD. To může být nějaký handicap pro Infiniti QX70 2022 , nebo možná ne?

styling

I když jsme stále daleko od vykreslování fotografií, některé klíčové stylingové věci se zdají snadno předvídatelné. První, co mě samozřejmě napadne, je styling připomínající kupé. Předpokládáme, že nové Infiniti QX70 2022 se hodně inspiruje předchozí generací, která je poměrně štíhlá a tvarově zakřivená. Něco podobného se mělo stát i novému modelu, který měl používat stejnou formuli kombinující svažující se střechu s docela dlouhou kapotou.

Další věc, která mě napadá, je přední část. Máme podezření, že vypadá docela podobně jako aktuální koncept verze QX60. Zepředu by obě SUV vypadala v podstatě stejně, i když vždy existuje prostor pro jedinečná stylová řešení.

Vnitřní

Měli bychom se znovu podívat na QX60. Nová generace třířadého SUV byla spatřena na ulici a dokonce můžeme vidět špionážní záběry ukazující uspořádání interiéru. Středová konzola je nejviditelnější oblastí a zobrazuje velkou horizontálně orientovanou obrazovku infotainmentu podobnou tabletu a také spoustu fyzických tlačítek, zejména pro klimatizaci a podobné věci. Můžeme také vidět novou hlavici řadicí páky, která nahrazuje tradiční páku. Očekáváme také obrazovku digitálního přístroje a také obecná vylepšení materiálů, kvality sestavení a podobně. Věříme, že interiér Infiniti QX70 2022 by v tomto ohledu nevypadal jinak.

Na druhou stranu bychom se dočkali jen dvou řad místo tří a menší ložné plochy skrz svažující se střechu. Prostor nad hlavou na zadních sedadlech by samozřejmě mohl být ze stejného důvodu ohrožen.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Motor Infiniti QX70 2022

Tento aspekt by neměl přinést žádná velká překvapení. Očekáváme, že Infiniti QX70 bude mít v roce 2022 stejný motor jako jeho sedmimístný protějšek. To znamená starý dobrý 3,5litrový V6, který dává kolem 295 koní. To je docela úctyhodný počin, který by měl zajistit solidní zrychlení a celkový výkon. Na druhou stranu dojde k velké změně z hlediska převodovky. Zatímco současná QX60 používá převodovku CVT, nová bude dodávána s 9stupňovou automatickou převodovkou ZF, která bude znamenat významný rozdíl z hlediska výkonu a jízdních vlastností. Stejná převodovka by byla instalována v QX70.

Některé zdroje také naznačují možnost vidět v nabídce 3,0litrový turbo V6 jako volitelnou možnost. Šance vidět ten 400koňový motor v novém crossoveru kupé však podle nás není tak velká.

Datum vydání a cena Infiniti QX70 2022

Infiniti QX70 2022 je jen fáma prozatím. Úředníci stále mlčí, zatímco zvěsti naznačují příchod v blízké budoucnosti. Nemyslíme si, že by to mohlo přijít v dohledné době. Pokud však ano, předpokládáme, že základní cena by se pohybovala mezi 55 000 a 60 000 eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis