Infiniti QX70 2022: Přehled, technické údaje, cena

Ať už to bylo schválně nebo ne, Infiniti byla jednou z prvních automobilek, které představily to, čemu dnes říkáme crossover kupé. Mluvíme samozřejmě o starém dobrém modelu FX, který přišel na trh v roce 2003, kdy nikdo nevěděl, který segment je v dnešní době čím dál populárnější. Model byl později přejmenován na QX70 a vyráběl se ještě před pár lety. Proto se v těchto dnech stále hlasitěji šušká o jeho comebacku. Úředníci však v této věci mlčí.

V tuto chvíli můžeme o tomto modelu pouze spekulovat, ale jedna ze vzácných věcí, která se zdá být docela zřejmá, je, že až dorazí nové Infiniti QX70 2022 , bude mít mnoho společného s QX60 nové generace. Sedmimístný vůz střední třídy bude brzy kompletně přepracován a dočkáme se spousty novinek, které budou nakonec zakomponovány právě do tohoto konkrétního modelu.

I když se říká, že by se tento model mohl dostat na trh již v příštím roce, nejsme si jisti, zda by věci mohly jít tak rychle.

Redesign Infiniti QX70 2022

Jak jsme již zmínili, Infiniti QX70 2022 bude mít mnoho společného s novou generací QX60. To platí zejména pro mechaniku. V první řadě to znamená, že bude postaven na platformě D, která by měla projít významnými aktualizacemi. Oba modely by měly sdílet podvozek a zavěšení, stejně jako pohonné ústrojí. Kromě toho očekáváme i stejný rozvor, což by znamenalo přibližně 290 cm.

I z hlediska uspořádání by tato platforma znamenala jasný odklon od předchozího modelu. V praxi by nový model byl vozidlo s pohonem předních kol. Jak bude jízda probíhat, těžko říct. Faktem je, že většina prémiových crossoverů této velikosti, zejména těch se šikmými stropy, používá rozložení RWD. To může být nějaký handicap pro Infiniti QX70 2022 , nebo možná ne?

styling

I když jsme stále daleko od vykreslování fotografií, některé klíčové stylingové věci se zdají snadno předvídatelné. První, co mě samozřejmě napadne, je styling připomínající kupé. Předpokládáme, že nové Infiniti QX70 2022 se hodně inspiruje předchozí generací, která je poměrně štíhlá a tvarově zakřivená. Něco podobného se mělo stát i novému modelu, který měl používat stejnou formuli kombinující svažující se střechu s docela dlouhou kapotou.

Další věc, která mě napadá, je přední část. Máme podezření, že vypadá docela podobně jako aktuální koncept verze QX60. Zepředu by obě SUV vypadala v podstatě stejně, i když vždy existuje prostor pro jedinečná stylová řešení.

Vnitřní

Měli bychom se znovu podívat na QX60. Nová generace třířadého SUV byla spatřena na ulici a dokonce můžeme vidět špionážní záběry ukazující uspořádání interiéru. Středová konzola je nejviditelnější oblastí a zobrazuje velkou horizontálně orientovanou obrazovku infotainmentu podobnou tabletu a také spoustu fyzických tlačítek, zejména pro klimatizaci a podobné věci. Můžeme také vidět novou hlavici řadicí páky, která nahrazuje tradiční páku. Očekáváme také obrazovku digitálního přístroje a také obecná vylepšení materiálů, kvality sestavení a podobně. Věříme, že interiér Infiniti QX70 2022 by v tomto ohledu nevypadal jinak.

Na druhou stranu bychom se dočkali jen dvou řad místo tří a menší ložné plochy skrz svažující se střechu. Prostor nad hlavou na zadních sedadlech by samozřejmě mohl být ze stejného důvodu ohrožen.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Motor Infiniti QX70 2022

V oblasti pohonné jednotky bychom neměli očekávat žádná velká překvapení. Infiniti QX70 2022 bude pravděpodobně sdílet stejný motor jako jeho sedmimístný protějšek, QX60. To znamená osvědčený 3,5litrový motor V6 o výkonu přibližně 219 kW (295 koní). Tento výkon by měl zajistit solidní zrychlení a celkový výkon.

Nicméně, dojde k významné změně v oblasti převodovky. Zatímco současný QX60 používá převodovku CVT, nový model bude vybaven 9stupňovou automatickou převodovkou ZF, což bude znamenat výrazný rozdíl v výkonu a jízdních vlastnostech. Stejná převodovka by měla být instalována i v QX70.

Některé zdroje také naznačují možnost vidět v nabídce 3,0litrový turbo V6 jako volitelnou možnost. Šance vidět ten 400koňový motor v novém crossoveru kupé však podle nás není tak velká.

Datum vydání a cena Infiniti QX70 2022

Infiniti QX70 2022 je zatím pouze fáma. Úředníci se k tomu nevyjádřili, ale zvěsti naznačují příchod v blízké budoucnosti. Věříme však, že se v dohledné době neobjeví. Pokud by se tak stalo, odhadujeme, že základní cena by se mohla pohybovat mezi 1 375 000 Kč a 1 500 000 Kč.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.