Infiniti Q50 2022: specifikace, cena, datum vydání

Osm let výroby se v dnešní době zdá jako dlouhá doba, zvláště pokud jde o kompaktní luxusní sedany, které musí být napřed, aby si jich někdo všiml. Japonský výrobce přesto se změnami nespěchá a pravděpodobným důvodem je, že tato vozidla již nejsou tak populární jako dříve. Předpokládáme tedy, že společnost tento model ještě pár let ponechá ve výrobě a poté jej ukončí. To naznačuje, že Infiniti Q50 dorazí v roce 2022 bez velkých změn, i když drobné aktualizace jsou vždy možné.

Infiniti Q50 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Očekáváme tedy, že uvidíme známé designové prvky z modelu pro příští rok. I nadále bude nabízet stylový exteriér, prostornou kabinu a pár silných motorů. Existuje však také několik nevýhod, které jsou typické pro vozidla tohoto věku. Kabina vypadá ve srovnání s konkurencí méně luxusně, zatímco ovladatelnost by mohla být lepší.

Vzhledem k tomu, že neprobíhají žádné zásadní změny, neočekáváme Infiniti Q50 2022 až do posledního čtvrtletí roku.

Redesign Infiniti Q50 2022

Jak jsme právě zmínili, Infiniti Q50 bude pokračovat stejným způsobem i v roce 2022 . Používáme stejné rozložení založené na dobré staré ‚FM platformě. Vzhledem ke stáří modelu se zdá logické, že jízdní zážitek nemůže konkurovat mladším konkurentům. Samozřejmě je vždy zábavné řídit auto s RWD (k dispozici také AWD), ale ovládání by mělo být rozhodně přesnější.

Ovladatelnost a zážitek z jízdy obecně jsou diskutabilní, ale co se týče stylingu, není si na co stěžovat. I když je to docela starý model, stále vypadá svěží a atraktivní. Hlavním důvodem je samozřejmě známý designový jazyk Infiniti, který se vyznačuje uhlazenými a hladkými liniemi a tvary.

V příštím roce se možná dočkáme přírůstků v oblasti nových barevných možností, ale cokoli jiného by bylo skutečným překvapením.

Vnitřní

Zatímco zvenčí stále vypadá úžasně, vnitřek tohoto sedanu je smíšená taška. Největší výtka se týká interiéru, který není špatný, ale má k většině konkurentů hodně daleko. Kolem kabiny je jen několik plastových povrchů, zatímco palubní deska vypadá staře. To není to, co běžně očekáváte od prémiového sedanu. Nelíbí se nám ani nastavení dvou obrazovek, které vypadá technologicky, ale není příliš praktické.

Infiniti Q50 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Na druhou stranu je tento model opravdu prostorný a nabízí pár opravdu pohodlných řad. Přední sedadla jsou obzvláště úžasná, jedna z nejlepších ve třídě. Druhá řada je také pohodlná, i když vysocí cestující mohou mít trochu problémy s prostorem nad hlavou.

U kufru můžete očekávat kolem 13,5 kubických stop, což je pro daný segment zcela typické.

✓ Můžete také zkontrolovat:

vlastnosti

Opět je těžké očekávat velké změny, ačkoli některé aktualizace jsou v tomto ohledu možné. Většina by měla zůstat stejná jako u aktuálního modelu, který má již slušnou standardní výbavu. Všechny verze disponují duálním informačním a zábavním systémem skládajícím se ze 7 a 8palcových dotykových obrazovek, Android Auto, Apple CarPlay, HD rádio, satelitní rádio, WiFi hotspot, rozpoznávání hlasu, Bluetooth, bezklíčový přístup, dvouzónová klimatizace. Můžete si připlatit za věci, jako je střešní okno, navigace, prémiové stereo Bose s 16 reproduktory a atmosférické osvětlení interiéru.

Stejný příběh je s bezpečnostními prvky. Aktuální model je vybaven varováním před čelní srážkou, automatickým dopředným nouzovým brzděním a zadní kamerou. Navíc získáte věci jako hlídání mrtvého úhlu, adaptivní tempomat, varování před opuštěním jízdního pruhu, varování před křížením vzadu, automatické nouzové brzdění při couvání, parkovací kamerový systém s viditelností do všech stran, zadní parkovací senzory, varování před opuštěním jízdního pruhu, adaptivní zatáčení světla atd.

Infiniti Q50 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Motory Infiniti Q50 2022

Infiniti Q50 2022 zůstane v nabídce se dvěma známými možnostmi pohonných jednotek. Řeč je samozřejmě o známém 3,0litrovém turbo V6, jehož základní verze má kolem 300 koní. Můžete se také rozhodnout pro silnější verzi motoru s výkonem kolem 400 koní. Obě varianty jsou spárovány se 7stupňovou automatickou převodovkou, která směruje výkon na zadní nebo na všechna kola.

Základní motor se vrací kolem 20 mpg ve městě a 29 mpg na dálnici, což je na danou třídu podprůměr. Verze s výkonem 400 koní je ještě žíznivější.

Datum vydání a cena Infiniti Q50 2022

Vzhledem k tomu, že nedojde k žádným zásadním změnám, předpokládáme, že se Infiniti Q50 dostane na trh někdy v roce 2022 na konci roku. Základní cena by měla být 37 000 eur.