Renault KWID 2022: Cena, interiér, technická data

Renault KWID 2022 Climber je jedním z levných vozů Renault, které bude čelit bitvě v segmentu základní úrovně, který je stále populárnější, protože mu dominují nejen japonské značky. Renault jako evropská značka má zájem vstoupit do cenově dostupných vozů s Renault Kwid Climber 2022 .

Z hlediska designu má Renault KWID Climber macho styl s napjatými liniemi karoserie. Styl je vhodnější pro SUV, ale s drobnou velikostí jako městské auto. Cena je také velmi dostupná, pouhých 202 000 Kč, takže tento vůz je ideální pro ty z vás, kteří hledají stylový vůz za dostupnou cenu.

S cenami nepřesahujícími 202 000 Kč seženete vůz evropské značky. Tento Renault Kwid 2022 Climber se ve skutečnosti vyrábí v Indii. Navíc ani Kwid není novinkou, protože byl uveden na trh v říjnu 2016, ale nebyl dobře přijat.

Z hlediska interiéru byla kabina natolik odlehčená, že se v ní našlo místo pro pět osob včetně řidiče. Rozměry Renault Kwid 2022 Climber mají délku 3 679 mm, šířku 1 579 mm, výšku 1 478 mm s rozvorem nebo nápravou dosahující 2 422 mm.

Exteriér Renault KWID Climber 2022

Vnější design Renaultu Kwid Climber 2022 vypadá velmi svalnatě, působí jako silné SUV, ale je to malinká verze. Tento vůz má světlou výšku až 180 mm, dostatečně vysokou na městský vůz. Vzhledem k tomu, že se nejedná o pravé SUV, je ideální spíše pro jízdu úzkými silnicemi a kamenitým terénem.

Tato terénní mobilita je podpořena i značnou světlou výškou. Renault Kwid 2022 Climber je také spolehlivý v městských oblastech, které jsou často zaplavovány. Paluba nebo podlaha jsou rovnoběžné s polovinou pneumatiky, takže je docela bezpečné projet louži, která je pouze do výšky chodníku.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Design Renault Kwid Climber 2022 také působí moderněji s nezaměnitelnou aurou evropských vozů v chromované mřížce Razor Edge. K temperamentnímu dojmu navíc přispívají výrazné blatníky. Díky dostatečně velkému prostoru lze ráfek Kwid o průměru 33 cm zvětšit na 38,1 cm, aby vypadal mužněji.

Interiér Renault KWID Climber 2022

Díky mírně větším rozměrům karoserie ve srovnání s jinými nízkonákladovými vozy činí kabinu prostornější. Design kabiny a její vybavení jsou také moderní a ne staromódní, dokonce prosté.

Na palubní desce je řidiči vystaven digitální přístrojový panel pro rychloměr s digitálním počítadlem kilometrů. Informace o indické verzi rychloměru Renault Kwid Climber 2022 jsou bohužel také omezené.

Na přístrojové desce se zobrazují pouze blinkry, kontrolky bezpečnostních pásů, mlhovky a dálková světla. Vlastně jsem si vzpomněl, že design rychloměru byl podobný tomu nejnovějšímu v motorsportu.

Zvláštností na postavě Renault Kwid Climber 2022 je 2DIN hlavní jednotka s dotykovým displejem. Tato hlavní jednotka má moderní funkce připojení, včetně bluetooth, USB portu a AUX.

Tato hlavní jednotka také podporuje funkci couvací kamery, která byla integrována do Renault Kwid Climber. Velmi zajímavé, levné vozy již standardně využívají funkci zpětné kamery.

Zadní sedadlo je také docela dobré, design je něco jako sedan, takže model se sklopnou opěrkou. Opět se zvyšuje také pohodlí, protože na zadním sedadle je již 12 V zásuvka pro nabíjení telefonu. Materiál desky vypadá normálně, ale vypadá jako atraktivní styl židle s barevně sladěnými akcenty.

Stoupací motor Renault KWID 2022

Renault Kwid Climber 2022 je vybaven zážehovým motorem 1.0 SCe o objemu 999 cm³. Tento motor je schopen dodat maximální výkon 50 kW při 5 500 ot./min a maximální točivý moment 91 N⋅m při 4 250 ot./min. Výkon generovaný motorem pak prochází 2 převodovými systémy, manuální převodovkou Synchomesh s 5 stupni a automatickou převodovkou AMT (Automated Manual Transmission).

Pokud jde o výkon motoru, Renault Kwid Climber ztratil ve srovnání s městskými vozy nebo jinými nízkonákladovými vozy vše. V tuto chvíli bylo opuštěno levné auto s motorem o objemu 1,0 litru a přešlo se na motor o objemu 1,2 litru. Samozřejmě je tento průměrný stroj na dlouhé cesty trochu nepohodlný.

Je zjevně docela vhodný pro jízdu ve městě, protože jeho malé rozměry mu umožňují klouzat mezi dopravními zácpami. Je bezpečný na dlouhé cesty bez vysokých rychlostí, ale může způsobit vibrace, které jsou cítit při nucené jízdě konstantní rychlostí přes 100 km/h.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.