Suzuki Jimny 2021: specifikace, cena, datum vydání

Jimny byl vždy oblíbený u offroadových nadšenců, nejen kvůli jeho schopnostem, ale také kvůli jeho poutavému stylu a jeho velmi přijatelné ceně. To platí zejména pro současnou generaci, která existuje jen několik let. Normálně bychom za tak krátkou dobu neočekávali žádné zásadní změny, ale Suzuki Jimny 2021 toho ve skutečnosti zvládne hodně.

Nemluvíme o klasické aktualizaci v polovině cyklu ani o ničem podobném. Pokud jste obeznámeni s Jimnyho výrobními cykly a SUV karoserie obecně, pravděpodobně víte, že aktualizace nejsou v těchto případech tak běžné. Místo toho se Jimny pouze přizpůsobuje různým částem světa, aby nejen vyhověl požadavkům zákazníků, ale také aby vyjasnil právní otázky. Z tohoto důvodu uvidíme různé druhy změn v Asii a Evropě.

Suzuki Jimny 2021 v Evropě

Není žádným tajemstvím, že mnoho výrobců se snaží splnit požadavky trhu EU. To souvisí zejména s emisními normami, které jsou opravdu vysoké. Proto vidíme méně vznětových motorů než dříve. Ani u benzinových motorů není situace o moc lepší a známý 1,5litrový atmosférický motor Suzuki nedokáže splnit nejnovější požadavky. Proto ji již nelze prodat na starém kontinentu.

Vedení Suzuki však našlo způsob, jak s tímto modelem zůstat v Evropě. Nejnovější požadavek na emise platí pouze pro osobní automobily. U nákladních vozidel, dodávek, dodávek atd. To vypadá úplně jinak. Japonský výrobce proto provedl určité změny. Zadní sedadla byla odstraněna a v oblasti zavazadlového prostoru a vzadu došlo k několika změnám, díky nimž bude Suzuki Jimny v Evropě v roce 2021 k dispozici jako užitkové vozidlo. Dvoumístný Jimny je nyní jedinou verzí, kterou můžete v Evropě získat.

Suzuki Jimny 2021 na asijském trhu

Na trzích, jako je Indie a jihovýchodní Asie obecně, se situace velmi liší. Tam je Jimny také velmi oblíbený u rodin. Podle zpráv proto Suzuki pracuje na čtyřdveřové verzi.

Samozřejmě by tento model získal několik úprav a první věc, která mi přijde na mysl, je rozvor, který u standardního modelu měří kolem 88 palců. Natažená verze bude pravděpodobně mít mezi nápravami asi 100 palců, což ji srovná s Vitarou a mnoha dalšími subkompaktními SUV a crossovery. To by mělo stačit k uvolnění místa pro čtyři dveře, pohodlná zadní sedadla a dokonce i extra nákladový prostor. Tvar krabičky samozřejmě zůstává stejný, takže i čtyřdveřový Suzuki Jimny 2021 bude slušným dopravcem.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Design a specifikace Suzuki Jimny 2021

V ostatních částech světa bude Suzuki Jimny k dispozici v roce 2021zůstaňte skoro stejní. To znamená, že se můžete spolehnout na známý design, který kromě poutavého stylingu nabízí také několik docela vážných výkonů, zejména v terénu. Malé rozměry modelu jsou skvělé pro práci v těžkém terénu. Nájezdový úhel je přibližně 37 stupňů, zatímco výchozí úhel je až 49 stupňů. Úhel převrácení je také kolem 28 stupňů. Když k tomu přidáte systém 4 × 4 na částečný úvazek a převodovku pro nízkou rychlost, získáte jeden z nejschopnějších offroadů mezi malými SUV. Také se nám líbí tříprvkové zavěšení vinutých pružin, které se podle dnešních standardů může zdát primitivní, ale zajišťuje vynikající tuhost a spolehlivost v náročném terénu.

Pohonný systém samozřejmě zůstává stejný. Můžete se spolehnout na známý 1,5litrový benzínový motor s atmosférickým sáním, který nabízí maximální výkon kolem 100 koní. To není moc, ale vzhledem k velikosti a hmotnosti Jimnyho je jízdní dynamika ve skutečnosti docela dobrá. Motor je vybaven buď pětistupňovou manuální převodovkou, nebo čtyřstupňovou automatickou převodovkou a u všech modelů je výkon přenášen na všechna kola.

Datum vydání a cena Suzuki Jimny 2021

Očekáváme, že se Suzuki Jimny 202 1 dočkáme v příštích týdnech. Očekáváme, že evropské modely zlevní, protože se nyní jedná o užitkové vozidlo. Ve zbytku světa by základní verze měly stát kolem 24/25 000 eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis