Suzuki Grand Vitara 2021: specifikace, cena, datum vydání

Nyní, když byla třetí generace Grand Vitara konečně vyřazena z většiny trhů, existuje spousta pověstí ukazujících na určité rozšíření současné čtvrté generace ikonického malého SUV. Současná generace byla aktualizována v loňském roce a je v mnoha ohledech docela úžasným vozidlem, zvláště pokud jde o hnací ústrojí a mechaniku obecně. Současná generace je však podstatně menší než předchozí verze, takže se v názvu může znovu objevit „Grand“. Říká se, že tento model vyjde jako Suzuki Grand Vitara v roce 2021 .

Suzuki Grand Vitara 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

V tomto bodě stále čekáme, až se nám ozvou úředníci. Zůstaňte tedy vyhrazeni pro vše, co se dočtete v následujících částech. Pokud ano, předpokládáme, že to bude trvat podstatně déle, a to by mělo mít obzvlášť dobrý vliv na nákladový prostor, který je v současné době i pro tento segment poměrně malý. Mechanická stránka nové verze by měla zůstat do značné míry stejná.

Suzuki Grand Vitara 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Přepracování modelu Suzuki Grand Vitara 2021

Není těžké předpovědět, že Suzuki Grand Vitara v roce 2021 bude hlavně o protahování. Současná generace je dobrá pro rozvor menší než 98,5 palce. To je téměř o 4,5 palce méně než u Grand Vitary třetí generace. Proto by současná Vitara získala „velkou“ verzi a je docela zřejmé, že hlavním rozdílem by byl delší rozvor a obecně více palců. Je těžké spekulovat o přesných číslech. Očekáváme však, že se věci budou podobat předchozí generaci, která měří mezi osami 103,9 palce.

Kromě toho, že je Suzuki Grand Vitara 2021 větší, bude mít docela podobné rozložení jako standardní model. To znamená, že můžete počítat se stejnou mechanikou, zatímco styl by měl být také docela stejný. Počítáme se stejným identickým rozhraním. Byl aktualizován před rokem o novou mřížku a několik dalších nových detailů.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní

Jak asi tušíte, největší výhodou delšího rozvoru a větší celkové velikosti by byl větší vnitřní prostor. Aktuální model vypadá dobře, pokud jde o prostor pro nohy v druhé řadě. I tak by Suzuki Grand Vitara v roce 2021 určitě dodala ještě několik palců. Ještě důležitější je, že ve srovnání se standardním modelem bychom viděli podstatně větší nákladový prostor, který je v tomto ohledu srovnatelnější s hatchbackem.

Suzuki Grand Vitara 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Na druhou stranu celé uspořádání kabiny zůstane stejné. Můžete se spolehnout na stejný design palubní desky, který je většinou vyroben z odolného plastu, ale vypadá docela pevně a odolně. Také se nám líbí sdružený přístroj s pěknou digitální obrazovkou uprostřed, která zobrazuje spoustu zajímavých informací. Kromě toho by obrazovka infotainmentu a informační systém zůstala stejná. Nejsou nijak zvlášť pokročilí, ale jsou intuitivní a snadno použitelné.

Motor Suzuki Grand Vitara 2021

Tento aspekt by rozhodně neměl přinést žádnou konkrétní změnu. Ve výsledku se můžete spolehnout na známé možnosti motorů, které se mohou lišit trh od trhu. V Evropě se můžete spolehnout na nový přeplňovaný motor o objemu 1,4 litru s výkonem kolem 140 koní. Stejný motor pohání hybridní verzi, která je také dobrá pro výkon kolem 140 koní, ale poskytuje o něco lepší zrychlení.

Na asijských trzích existuje jednodušší a levnější 1,5litrový atmosférický motor s výkonem kolem 110 koní. Na některých trzích jsme také mohli vidět dieselové verze a tyto modely používaly známé jednotky Fiat MultiJet.

Suzuki Grand Vitara 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Datum a cena vydání Suzuki Grand Vitara 2021

I když stále čekáme na slyšení od úředníků, mnoho zpráv naznačuje, že Suzuki Grand Vitara by mohla dorazit již v létě roku 2021 . Jak se můžete domnívat, cena by byla vyšší než u standardního modelu, který v Evropě začíná kolem 17 000 eur, i když rozhodně neočekáváme výrazné zvýšení ceny.